MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Lewe logo na jubileusz

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 20 sierpnia 2008, 8:29
Aktualizacja: 8:30
Autor: JEN
Logo, do którego miasto nie ma praw, wydrukowano – między innymi – na plakacie Września Jeleniogórskiego.
Fot. Archiwum
W ubiegłym roku władze miasta ogłosiły konkurs na logo 900–lecia Jeleniej Góry, którego nie rozstrzygnięto, bo nie wybrano żadnej z 80 propozycji. Ale to nie przeszkodziło włodarzom w użytkowaniu symbolu bez wykupienia praw autorskich od jego twórcy.

Pod koniec 2007 roku miasto zaczęło umieszczać na swoich materiałach logo jelenia o szarej barwie na pieczęci i w logo miasta, na portalu, dyplomach itp., na używanie którego nie ma prawa, bo nie wykupiło praw autorskich od właściciela.

Okazuje się, że jest nim Cezary Wiklik, radny i szef komisji kultury i sportu, który wystąpił ze stosownym pismem do prezydenta Marka Obrębalskiego z prośbą o wyjaśnienie tej sprawy. C. Wiklik nie chce się jednak wypowiadać na ten temat do czasu zajęcia stanowiska przez prezydenta.

Natomiast prezydent M. Obrębalski powiedział, że sprawa używanego przez miasto logo szarego jelonka jest obecnie badana przez naczelnik wydziału promocji i polityki informacyjnej miasta Katarzynę Młodawską i będzie rozstrzygnięta w ciągu najbliższego tygodnia. Chodzi o to, że są wątpliwości natury prawnej w tej całej historii z używanym przez miasto logiem jelonka.

Swoją drogą symbol miasta ma dziwnego pecha do grodu, który symbolizuje. Niedawno zniknął z miasta sporych rozmiarów metalowy jeleń – przekazany w depozyt przez Teatr Jeleniogórski Dariuszowi Milińskiemu, artyście z Pławnej. Teraz szary jelonek jest bezprawnie wykorzystywany przez włodarzy miasta.

Ciężki los jelenia: albo przymusowa emigracja, albo balansowanie na granicy prawa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Identyfikacja wizualna

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Komentarze (11) Dodaj komentarz

KochaSJG1983 20-08-2008 9:04
Autor może pozwać miasto o złamanie praw autorskich i tyle...
~k22 20-08-2008 9:12
Ogromny ilość prawników utrzymywanych przez nas mieszkańców i co....gafa za gafą panie Obrębalski rozumiemy,że Pan wie wszystko najlepiej.Tylko niech Pan wykorzystuje tą pseudo wiedzę w domu albo na Uniwersytecie Ekonomicznym.Dość mamy płacenia za Pana błędy.Najlepiej idź Pan na urlop bezpłatny i wstydu oszczędź.
~z jeleniej 20-08-2008 9:39
No, zeby "to" przynajmniej ladne bylo...
HankaOdRumcajsa 20-08-2008 11:12
Wszędzie jelenie: w Pławnej, przy wjeździe (z kwiatków), na pieczątkach, na pocztówkach plakatach, na Ratuszu I W RATUSZU!!!
zloty666 20-08-2008 11:51
. . . znaczy się, że ktoś ze stołka poleci ? ! ? czy jak zwykle załagodzi się sprawę kolesiowo we władzuni ?
~ja tylko pytam 20-08-2008 12:37
C. Wiklik jest radnym, w dodatku szefem jakiejśtam komisji. Są ograniczenia konkursowe, w których określone osoby (np. zasiadające w GREMIACH DECYZYJNYCH) nie mają prawa startować. Czy to jest jasne?
~mam już dość 20-08-2008 14:27
Panie prezydencie,czy nie czas iść na urlop do końca kadencji.Toż to gafa goni gafę,pomyłka pomyłkę, przeinaczenie goni przeinaczenie. Ile czasu zajmuje panu i pana urzędnikom "odkręcanie" tego wszystkiego? Ciągle coś nie tak, ciągle jakieś naiwne tłumaczenia. Dlaczego nie korzysta pan z tego co już dawno w tym mieście wypracowano?Jestem poza polityką i tą całą ferajną mówców i znawców z panem na czele, ale czytając ciągle o tych waszych gafach, widzę jak jesteście oderwani od rzeczywistości i jako mieszkaniec mam tego dość.
~naiwniak 20-08-2008 14:31
Panie prezydencie, czy ktoś nareszcie wyleci,czy wszystko jest jak zwykle super,ultra i klassiko? Czy bywają u was jakieś narady pracownicze? Czy a...lizuje się te ciągłe gafy i pomyłki?A może za dużo interesantów zawraca głowę i stąd niedopatrzenia, zeby nie powiedzieć - niefrasobliwość. Kiedy wreszcie koniec?
~Stefan112 20-08-2008 16:13
I znowu kompromitacja. Nie wiem co zamierza "badać" Pani Naczelnik wydziału promocji, ale polecałbym przede wszystkim zacząć od ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. /Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83/ Gdyby Pan Wiklik się uparł to sprawę "badać" będą prawnicy a rozstrzygać sąd a nie Pan czy podlegli urzędnicy szanowny Panie Prezydencie.
NICpoŃ 20-08-2008 17:37
Pierwsze słyszę, żeby autorem jeleniogóskiego jelenia był jakiś radny. No chyba że wymyślił go podczas prac rady lub komisji, ale w takim przypadku otrzymał już wynagrodzenie w formie diety. Jeszcze jedno - Jakim cudem ma prawa autorskie do wzoru sprzed kilku stuleci ? Zagadka dla Archiwum X
~Heniek 20-08-2008 19:12
Wstydze sie za naszych radnych. Za chwilę wszyscy radni beda żądać od miasta, na rzecz ktorego pracują, wynagrodzenia za swoje idee i pomysly, które wdrozyly w zycie sluzby podlegle prezydentowi. Chyba chodzi o to, zeby dzialac dla dobra miasta a nie przeciwko niemu i skoro jakis radny ma dobry pomysl to powinien sie cieszyc ze mógl swoje trzy grosze zrobic dla miasta. A postawa naszego pazernego radnego jest żałosna.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wraca pomysł łączenia muzeów

Nietypowy finał Ligi Rocka

Nie taka bestia straszna (recenzja)

Zmiana kierownictwa prokuratury okręgowej

ZSOiT: Drugie klasy z nauką zdalną

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
733
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%