MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Lewa, wspomnienie prawej – nie przegap tej sztuki!

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 12 sierpnia 2013, 7:05
Aktualizacja: 7:06
Autor: UM
W ramach profilaktyki raka piersi, na deskach Jeleniogórskiego Centrum Kultury zostanie wystawiona sztuka „Lewa, wspomnienie prawej”. Spektakl odbędzie się 6 września o godz.18.00. Wstęp kosztuje 5zł (rezerwacja i sprzedaż biletów poprzez stronę internetową www.jck.pl – zakładka bilety).

Panie, które wykonają cytologię lub mammografię w okresie 01.08-06.09. br. mają zapewniony wstęp wolny za okazaniem potwierdzenia wykonania badania (wejściówki do odbioru w JCK od 19.08.).

Fabuła opiera się na dziennikach Krystyny Kofty, która w wyniku choroby nowotworowej została poddana mastektomii. W rolę głównej bohaterki monodramu wcieli się Teresa Stępień-Nowicka, aktorka Teatru im. Wilhelma Horzycy w Toruniu. Główną ideą spektaklu jest zachęcanie mieszkanek Jeleniej Góry do zgłaszania się na badania mammograficzne.

Spektakl jest jednym z elementów promocji badań profilaktycznych, które Miasto Jelenia Góra podejmuje w związku z przystąpieniem do konkursu „Zdrowa Gmina”

Konkurs Zdrowa Gmina powstał z myślą o wspieraniu idei profilaktyki nowotworowej w Polsce. Jego nadrzędnym zadaniem jest zachęcanie ludzi do zgłaszania się na badania mające na celu wczesne wykrywanie raka piersi, raka szyjki macicy oraz raka jelita grubego.

Zadaniem gmin biorących udział w konkursie będzie przeprowadzenie działań propagujących prewencję chorób nowotworowych, które rozumie się jako: działania informacyjno-edukacyjne i promocję badań profilaktycznych w kierunku zwiększenia frekwencji w ww. badaniach.
Organizatorem Konkursu jest Polska Unia Onkologii

Informacje, gdzie można wykonać badania znajdują się na stronie Miasta www.jeleniagora.pl w zakładce „Sprawy społeczne – Zdrowie i polityka społeczna -Programy profilaktyczne”:
http://um.jeleniagora.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=36&Itemid=125&lang=pl

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Powiat Jeleniogórski na targach w Jabloncu

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Wszyscy za strajkiem

Powiat Jeleniogórski na Targach Infotour

Dzień Zdrowia Jamy Ustnej w Stomatologii Bez Bólu

Opłata za odpady – za dzieci też płacimy

Większość wniosków do poprawki

Żeromalia na filmowo

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
447
Tak
63%
Jest dobrze, jak jest
14%
Nie
22%
Nie ma zdania
1%