MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Letnie warsztaty teatralne w Kowarach

Wiadomości: Kowary
Czwartek, 4 sierpnia 2016, 7:48
Aktualizacja: 7:50
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
W Miejskim Domu Kultury w Kowarach rozpoczęła się 6. edycja letnich warsztatów teatralno–muzycznych. Zajęcia trwają od 3 do 7 sierpnia. Impreza organizowana jest przez Annę Krych i Tadeusza Rybickiego – aktorów Teatru Cinema.

Letnie warsztaty teatralno- muzyczne są kontynuacją działalności duetu Krych/Rybicki, jaką prowadzą w Miejskim Domu Kultury w „Muflon” w Sobieszowie.

Każdego roku uczestnicy warsztatów pracują wokół jakiegoś tematu, a ich praca zostaje uwieńczona specjalnym pokazem w ostatnim dniu warsztatów, choć - jak zaznacza Tadeusz Rybicki - spektakl nie jest najważniejszym elementem warsztatów. Chodzi o to, żeby przez pięć dni ludzie mogli przebywać ze sobą i swoją wrażliwością.

Tegoroczny temat warsztatów to „Poezja jako źródło inspiracji”. Zajęcia łączą w sobie elementy teatru ruchu oraz teatru tańca. Ćwiczenia z improwizacji teatralnej prowadzi Tadeusz Rybicki, a dzięki Annie Krych do elementów teatru tańca wplatane są techniki tańca współczesnego, jogi czy tańca klasycznego.

W tym roku odbędą się też zajęcia z ruchu rytmicznego, przy muzyce improwizowanej, które poprowadzi klarnecista jazzowy i free jazzowy Mateusz Rybicki. Uczestnicy podczas zajęć będą też mogli obejrzeć „kino tańca” a w nim dokonania takich artystek jak Pina Baush czy Sasha Waltz.

Pokaz na zakończenie zajęć odbędzie się 7 sierpnia o godzinie 15.00 w Miejskim Domu Kultury w Kowarach.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mieszkanka Cieplic nie żyje

Wyniki badań pasażerów – 3 osoby zarażone

Rusztowania na moście już nie ma

Koncert poświęcony wielkim bardom

Zmarł "ciepliczanin" Stefan Papp

Morska wystawa w Muzeum Karkonoskim

Jelenia Góra "zamyka" lasy

Zaczytaj się z Jelonką.com

Sonda

Czy wyznaczone godziny zakupów dla seniorów to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
438
Tak
50%
Nie
45%
Nie wiem
5%