MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Letnie muzeum zaprasza

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 22 czerwca 2009, 8:38
Aktualizacja: 8:39
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Wakacje to przerwa w nauce w szkole. Ale nie znaczy to, że letniej laby nie można wykorzystać na połączenie zabawy ze zdobywaniem wiedzy.

Wakacyjną ofertę dla dzieci i młodzieży stworzyło także Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze. „Letnie Muzeum” proponuje zapoznanie się z wystawą Wojciecha Weissa „Piękno do mnie przyszło”, udział w warsztatach malarskich, obejrzenie Skansenu Uzbrojenia Wojska Polskiego, Chatki Karkonoskiej i innych obiektów.

Przewiduje się, że spotkania potrwają około czterech godzin. Osoby zainteresowane mogą zaczerpnąć więcej informacji pod nr tel. 0 75 64 38 155 . Koszt zajęć wynosi 30 złotych od trzydziestoosobowej grupy.

Miłośnicy staroci i innych przedmiotów z duszą nie powinni zapomnieć o dorocznej giełdzie, na którą już w najbliższą niedzielę Muzeum Karkonoskie zaprasza wystawców i wielbicieli antyków. Impreza zaczyna się o godz. 9 na dziedzińcu MK przy ul. Matejki 28.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przedszkole po remoncie

Stalowe rumaki w Karpaczu

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~galla 22-06-2009 10:40
a po co dzieciom pokazywac skansen uzbrojenia wy im pokazcie okolice jeleniej gory a nie zardzewialy zlom to ani piekne ani interesujace i czemu to ma sluzyc
~józek 22-06-2009 12:01
A jak tam szumne plany dyr. Gabrieli Zawiły przejęcia przez Muzeum Karkonoskie części Browaru w Lwówku śl. [pisała o tym Jelonka] i utworzenia tam Muzeum Browarnictwa Dolnosląskiego ? Piwo już się słodzi, a o wystawie ani widu ani słychu. Widocznie łatwiej uruchomić produkcję niz zrobić wystawę. A miało być tak pięknie... A i St. Firszt też tyle sie naobiecywał w sprawie powrotu zbiorów Schaffgotschów i przejęcia budynków od Uzdrowiska w Cieplicach na muzeum. Nie ma coś Jelenia Góra szczęścia do muzealników
~Pyzdra 22-06-2009 13:43
Czyżby ~galla i ~józek to była jedna i ta sama osoba? Niezadowolony ze wszystkiego, we wszystkim doszukujący się wad i niedostatków? A kim Ty jesteś, by wydawać taki osąd ? Muzealnikiem?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Projekt "Zdalna Szkoła +"

Letnie inwestycje w podstawówkach

Dachowanie w Radomierzu

Stypendia dla najzdolniejszych

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
40
Tak
43%
Nie
53%
Nie wiem
5%