MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Letnie muzeum zaprasza

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 22 czerwca 2009, 8:38
Aktualizacja: 8:39
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Wakacje to przerwa w nauce w szkole. Ale nie znaczy to, że letniej laby nie można wykorzystać na połączenie zabawy ze zdobywaniem wiedzy.

Wakacyjną ofertę dla dzieci i młodzieży stworzyło także Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze. „Letnie Muzeum” proponuje zapoznanie się z wystawą Wojciecha Weissa „Piękno do mnie przyszło”, udział w warsztatach malarskich, obejrzenie Skansenu Uzbrojenia Wojska Polskiego, Chatki Karkonoskiej i innych obiektów.

Przewiduje się, że spotkania potrwają około czterech godzin. Osoby zainteresowane mogą zaczerpnąć więcej informacji pod nr tel. 0 75 64 38 155 . Koszt zajęć wynosi 30 złotych od trzydziestoosobowej grupy.

Miłośnicy staroci i innych przedmiotów z duszą nie powinni zapomnieć o dorocznej giełdzie, na którą już w najbliższą niedzielę Muzeum Karkonoskie zaprasza wystawców i wielbicieli antyków. Impreza zaczyna się o godz. 9 na dziedzińcu MK przy ul. Matejki 28.

Ogłoszenia

Czytaj również

Początek egzaminów gimnazjalnych  

Wsparcie strajkujących

Otwarte progi uczelni

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~galla 22-06-2009 10:40
a po co dzieciom pokazywac skansen uzbrojenia wy im pokazcie okolice jeleniej gory a nie zardzewialy zlom to ani piekne ani interesujace i czemu to ma sluzyc
~józek 22-06-2009 12:01
A jak tam szumne plany dyr. Gabrieli Zawiły przejęcia przez Muzeum Karkonoskie części Browaru w Lwówku śl. [pisała o tym Jelonka] i utworzenia tam Muzeum Browarnictwa Dolnosląskiego ? Piwo już się słodzi, a o wystawie ani widu ani słychu. Widocznie łatwiej uruchomić produkcję niz zrobić wystawę. A miało być tak pięknie... A i St. Firszt też tyle sie naobiecywał w sprawie powrotu zbiorów Schaffgotschów i przejęcia budynków od Uzdrowiska w Cieplicach na muzeum. Nie ma coś Jelenia Góra szczęścia do muzealników
~Pyzdra 22-06-2009 13:43
Czyżby ~galla i ~józek to była jedna i ta sama osoba? Niezadowolony ze wszystkiego, we wszystkim doszukujący się wad i niedostatków? A kim Ty jesteś, by wydawać taki osąd ? Muzealnikiem?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wczoraj ważyły się losy egzaminów gimnazjalnych  

Tu też ryzykują życie?

Egzaminy bez zakłóceń

Piękne święto tańca

Trwa naprawa kładki przy Perle Zachodu

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
817
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
3%