MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Letnie łatanie alejek i ulic

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 13 sierpnia 2008, 8:28
Aktualizacja: 8:28
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Kuracjusze spacerują po Parku Zdrojowym w akompaniamencie pił wycinających fragmenty asfaltu. Odgłosy maszyn budowlanych dobiegają także z ulicy Norwida oraz innych traktów.

Wszystko przez letnie modernizacje uszkodzonych fragmentów dróg i alejek. O ile w centrum miasta niedogodności są rzeczą normalną w Jeleniej Górze, o tyle kuracjusze z Cieplic narzekają na smród wylewanego asfaltu i hałas pił i innych urządzeń.

Niestety, nie ma środków na całkowitą wymianę nawierzchni parkowych alejek w Parku Zdrojowym. Jedyna możliwość poprawy ich jakości to łatanie uszkodzonych fragmentów nową warstwą masy bitumicznej, która i tak za kilka miesięcy się wykruszy.

Podobnie jest na jeleniogórskich ulicach. Ostrożność powinni zachować kierowcy i piesi zwłaszcza na niebezpiecznym skrzyżowaniu ul. Norwida z Mickiewicza. Tu ekipy z Kółka Rolniczego w Siedlęcinie – zajmujące się remontowaniem dróg w Jeleniej Górze – na solidny, poniemiecki bruk, który wyłania się z jezdni, kładą asfalt, który na pewno nie wytrzyma próby czasu.

Na kompleksowy remont tej i innych mniejszych uliczek w Jeleniej Górze nie ma pieniędzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rotary Club Jelenia Góra z nowymi władzami

Trawnik to nie parking

Basen od soboty!

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~cieplicznka 13-08-2008 11:12
A kiedy wyremontowana zostanie dziurawa ulica Ksiazeca? To skandal!! Tysiace samochodow co niedziela przejedza na "wspaniala gielde" po coraz wiekszych dziurach a mieszkancy lamia resory i nogi! A przeciez "wspaniala gielda" prznosi nie male pieniadze. TRzeba tez pomyslec o remoncie ulicu tzw. Laciatej tez dojazd do gieldy. A kiedu zostanie zlikwidowana ta koszmarna gielda. TRzeba przeniesc w inne miejssce.Mieszkancy w niedziele dusza sie od kurzu, smrodu spalin o otwarciu okien nie ma co marzyc MOze nasz wspanialy Prezydent odwiedzi to czarujace miejsce. Zapraszamy.
zloty666 13-08-2008 15:51
. . . a dlaczego wylewa się asfaltem drogi w Parku ? ! ? nie można ułożyć bardziej ekologicznej kostki ? ! ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Widowiskowe odsłonięcie Ławki Wolności w Jeleniej Górze

Pełzająca sztuka

Kontrowersyjne nagranie nauczyciela

Partnersko i kulturalnie

Pokaz psich piękności

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
893
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%