MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Letnie koncerty w Cieplicach przyciągały tłumy

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 28 sierpnia 2017, 11:21
Aktualizacja: Wtorek, 29 sierpnia 2017, 6:08
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Przez dwa wakacyjne miesiące w niemal każdą niedzielę o godz. 16:00 w Muszli Koncertowej w Parku Zdrojowym odbywały się Letnie Koncerty Promenadowe, które spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców, kuracjuszy i turystów. Wczoraj (27.08) seniorzy (i nie tylko) wysłuchali muzyki wykonanej przez Straussowski Zespół Kameralny.

Poza niedzielnymi koncertami, uczestnicy letniego cyklu imprez organizowanych przez Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze mieli okazję poruszać się podczas sobotnich spotkań z zumbą, pod wodzą instruktora Michała Sikorskiego. W lipcu na scenie muszli koncertowej zaprezentowały się podopieczne Renaty Kryńskiej z Młodzieżowego Domu Kultury – zespół Minimum, a także rewelacyjny Artur Gotz, zespół Camerata Pro, Jacek Szreniawa i Jelonka Brass. Z kolei w sierpniu publiczność wysłuchała muzyki rosyjskiej w wykonaniu Andrzeja Jankiewicza i Doroty Ujdy-Jankiewicz oraz podziwiała tańczącą Małgorzatę Plutę. Był także zespół Pejzaż, a na zakończenie LKP zaprezentowali się muzycy z Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, tworzący Straussowski Zespół Kameralny.

- Co tydzień tu przychodziłam, bo oferta była doskonale dopasowana do gustu osób starszych. Bardzo mi się podobało - stwierdziła pani Renata z Jeleniej Góry. - Przyjechałam do sanatorium i jestem mile zaskoczona, że w niedzielne popołudnie można się tu odprężyć przy pięknej muzyce - wyznała jedna z kuracjuszek.

Niespodzianką dla zgromadzonych w Parku Zdrojowym był krótki pokaz możliwości wokalnych Viva Trio - sopranistek z Kanady, które w Jeleniej Górze i okolicach kręcą najnowsze teledyski, a w najbliższy czwartek wystąpią w Filharmonii Dolnośląskiej (31.08, godz. 19:00).

Ogłoszenia

Czytaj również

Gości wita król Maciuś

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Cyrk Tarabumba na Stacji Wolimierz

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Tuiteraz 29-08-2017 3:19
Fajnie było,ale nie przesadzajcie z tymi tłumami.Ile ludzi może mieścić się na tym deptaku?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Zamienili przejście w parking

Festiwal Musique D'Elite w Kamiennej Górze

Śmierć na żwirowni

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
487
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%