MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Letnia szkoła – Ukraina” w „Handlówce”

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 9 września 2016, 8:02
Autor: M. Drapiej
Fot. Użyczone/Archiwum Szkoły
Na początku września Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze gościł grupę studentów i pracowników naukowych Tarnopolskiego Narodowego Uniwersytetu Technicznego, Tarnopolskiego Narodowego Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Uniwersytetu w Buczaczu.

Uczestników „Letniej Szkoły - Ukraina” przywitała dyrektor placówki Danuta Pawłowicz. Studenci wzięli udział zarówno w warsztatach gastronomicznych, jak i fryzjerskich. Na zajęciach z gastronomii wymieniano wspólne doświadczenia związane ze sposobami dekorowania potraw, ich porcjowania i podawania. Mowa była również o ważnym w tej dziedzinie procesie hartowania potraw. Uczestnikom zajęć najbardziej przypadło do gustu wspólne lepienie pierogów ruskich, a następnie ich konsumpcja.

Zajęcia z fryzjerstwa poświęcone były przede wszystkim technikom fryzjerskim oraz tworzeniu fryzur za pomocą nowoczesnego sprzętu fryzjerskiego.

Warsztaty pozwoliły gościom z Ukrainy poznać polskie słownictwo zawodowe. Przybyłym studentom i pracownikom naukowym, bardzo podobały się tego typu zajęcia. Na zakończenie uczestnicy „Letniej szkoły” zostali zaproszeni na mały poczęstunek oraz otrzymali słodkie podarunki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wręczyli stypendia najzdolniejszym  

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Kiermasz ze szczytnym celem w SP nr 8

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~marek11 9-09-2016 17:28
fajna młodzież..szkoda ze nikt z dziennikarzy nie zapytał ich co myślą o mordowaniu Polaków siekierami przez bohaterów z upa
~oihouh 9-09-2016 22:09
no właśnie mogli zapytać ale się chyba bali - pseudopolscy dziennikarze muszą stosować poprawność hehe a upańcy to chyba nieoficjalnie z 500.000 polaków wyrezali oficjalnie około 200.000..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ktoś zniszczył choinki

Piłki, które uczą

Filmowy konkurs o defibrylatorach

W szkole o używkach

Zlikwidują szkołę w Sosnówce?  

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
978
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%