MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 1 czerwca
im. Jakuba, Konrada

Letnia integracja

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 13 sierpnia 2019, 8:14
Aktualizacja: Środa, 14 sierpnia 2019, 17:39
Autor: WAC
Fot. OREW Architekton
Grupa dzieci z niepełnosprawnością intelektualną z Jeleniej Góry spędza aktywnie czas na półkoloniach, zorganizowanych w Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym Architekton. Wraz z nimi wypoczywają również ich pełnosprawni rówieśnicy.

Półkolonie odbywają się od 5 sierpnia w czterech tygodniowych turnusach. Dzieci przebywają pod opieką wykwalifikowanej i doświadczonej kadry nauczycielskiej specjalizującej się w opiece, wychowaniu i edukacji dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, a także innymi niepełnosprawnościami. Miejsce, w którym odbywają się zajęcia, czyli budynek OREW Architekton przy ul. W. Pola pozbawiony jest barier architektonicznych.

Głównym celem półkolonii jest uświadomienie środowisku dzieci niepełnosprawnych, że są dla społeczeństwa bardzo ważne, a ich stan zdrowia nie może być przeszkodą do równego traktowania w stosunku do dzieci zdrowych i ich rodzin, w zakresie organizowania różnych form funkcjonowania w środowisku, w tym organizowania wypoczynku letniego i zimowego – mówi Andrzej Żelasko z OREW Architekton. - Istotnym elementem tegorocznych półkolonii letnich jest wprowadzenie integracji dzieci z niepełnosprawnościami przebywających na półkoloniach, wychowanków naszego ośrodka uczestniczących w zajęciach warsztatowych organizowanych przez placówkę z dziećmi zdrowymi, co buduje wzajemne zrozumienie, tolerancję i otwarcie na potrzeby innych. Półkolonie organizujemy w ramach projektu: „Wspieranie działań na rzecz osób niepełnosprawnych” i są one współfinansowane przez Urząd Miasta Jeleniej Góry, dzięki czemu rodzice płacą jedynie za obiady dodaje A. Żelasko.

W programie półkolonii są m.in.: zajęcia sportowe, zajęcia twórcze z wykorzystaniem różnych materiałów i technik plastycznych, zajęcia z profilaktyki alkoholowej, gry i zabawy terapeutyczne, zajęcia ze specjalistami (psycholog, dogoterapeuta, terapeuta integracji sensorycznej ii-go stopnia), dwudaniowe obiady, spacery, poznawanie okolicy.

Twoja reakcja na artykuł?

15
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Niszczejący zabytek w Świeradowie Zdroju

Radny Mariusz Gierus pokieruje pogotowiem

Pokój przyjęć przy Ptasiej

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 13-08-2019 8:43
Niektórzy rodzice mają zdrowe dzieci a nie umieją tego uszanować a tu naprawdę trzeba poświęcenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wyjątkowa Rowerowa Parada Retro

Będzie plaża przy Bobrze

Skwer Radiowej Trójki przetrwa?

Kampania ruszyła

Wypadek koło Barcinka

Sonda

Otwarcie szkół dla najmłodszych uczniów nie oznacza normalnej nauki, tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Czy to ma sens?

Oddanych
głosów
1052
Tak
27%
Nie
69%
Nie wiem
5%