MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Letni koncert reggae w Esplanadzie

Wiadomości: Szklarska Poręba
Wtorek, 19 sierpnia 2014, 17:21
Aktualizacja: 17:23
Autor: Manu
Fot. Organizator
W Rodzinnym Parku Rozrywki Esplanada w Szklarskiej Porębie, w ramach XVIII Międzynarodowego Festiwalu Rowerowego Bike Action, odbył się letni koncert reggae. Na scenie wystąpili: Naaman oraz formacja Paihivo. Organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie.

Wokalistka zespołu Naaman - Marta “Nadia” Adamowicz, przy dźwiękach reggae, porwała wszystkich do wspólnej, żywiołowej zabawy. Jej występ to była prawdziwie nieustająca interakcja z publicznością.

Naaman to formacja z Lubina, tworząca od kilku lat, szeroko pojętą, polską scenę reggae, jeden z najciekawszych młodych zespołów poruszających się w stylistyce reggae, funk i soul. Nazwa grupy pochodzi od imienia wodza wojsk króla Aramu wyleczonego z trądu przez proroka Elizeusza ze starotestamentowej Drugiej Księgi Królewskiej 5:1.

Młodzi muzycy z Paihivo rozgrzewali publiczność w rytmie mieszanki reggae, roots, modern roots, dub i dancehall. Zespół zgromadził sobie grupę wiernych słuchaczy.

Paihivo powstał w Zgorzelcu pod koniec 2001 r., po rozpadzie zgorzeleckiej formacji reggae Regalizacja. Założycielem był gitarzysta Leszek Sinikowski. Na swoim koncie grupa ma cztery krążki.

Mimo chłodnego wieczoru widzowie tańczyli razem z muzykami do późna. Podczas koncertu doskonale spisała się także pogoda, przez cały czas towarzyszyło bezchmurne niebo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowa wystawa w Muzeum Tkactawa

26. edycja "Prezentacji"

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~pies 20-08-2014 1:54
Dodajmy, że na scenie wystąpił też Kot Robert - śpiewał reggae o burmistrzu Sokolińskim, radnym Mrożku i księgarni w Szklarskiej Porębie. Jak zwykle świetnie się wpasował w temat imprezy.
~Noemi 20-08-2014 15:09
porażka! w mniejszym Świeradowie ostatnio było Kombii i Urszula, a w Szkl, jak zwykle jakieś " pancerne rowery", lub jeszcze mniej znane coś!
~Do ~ 20-08-2014 15:25
~Noemi***Bo wszystko rozbija się o kasę. A Kombii i Urszula w Świeradowie byli chyba ze Złote Przeboje na wakacjach! - Radio Złote Przeboje? I za to chyba nie płaci miasto.
~ 20-08-2014 20:10
Urszula i kombi przy tym co było na epsplanadzie to wiele sziet
~ 21-08-2014 4:10
Jak zwykle hejterstwo ujada, mimo że na oczy nie widziało tej imprezy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Ruszyła procedura ws. referendum

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Spotkali się z Beatą Kempą

"Dusze słowiańskie. Teraz" – piękna baśń taneczna

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1542
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%