MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Letni Festiwal Sztuki w Szklarskiej Porębie

Wiadomości: Szklarska Poręba
Sobota, 22 sierpnia 2015, 8:28
Aktualizacja: Niedziela, 23 sierpnia 2015, 21:55
Autor: Krzysztof Tęcza
Fot. Krzysztof Tęcza
W dniach 23 lipca – 22 sierpnia 2015 roku na Skwerze Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie odbywa się Letni Festiwal Sztuki ART SKWER. Jest to cykl działań edukacyjno–kulturalnych przygotowanych przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej.

Uczestnicy Artskweru mogą zapoznać się m. in. z procesem powstawania witrażu, mogą zaprojektować biżuterię szklaną czy filcową, mogą zobaczyć jak wytapia się szkło, ale mogą także rozkoszować się smakami kuchni regionalnej. Poszczególne działania zostały rozłożone tak, by przez cały miesiąc poznawać coś nowego.

W minioną sobotę (15.08) na przykład przygotowano warsztaty biżuterii, było malowanie twarzy, nauka tańca orientalnego i gry na bębnach a później wspólny występ wraz z zespołem bębniarskim TIRIBA.
Tłumy były przy stoiskach Karkonoskiego Parku Narodowego oraz Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych. KPN przygotował zestaw wspaniale wydanych informatorów o skarbach ukrytych w Karkonoszach, a DZPK, jak zwykle, wiele zagadek, po rozwiązaniu których każdy otrzymywał nagrodę.
W świąteczną sobotę można było także poznać budowę ula pszczelego, kupić interesujące zioła, wyroby piekarnicze, miód czy biżuterię. Było też stoisko Związku Gmin Karkonoskich z Bukowca, na którym przygotowano materiały związane z edukacją o segregacji śmieci.

Letni Festiwal Sztuki został objęty Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Starosty Jeleniogórskiego i Burmistrza Miasta Szklarska Poręba. Partnerami organizatora (MOKSiAL) są: Sudeckie Bractwo Walońskie, Manufaktura w Bolesławcu, Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Fundacja Bazalt, Restauracja Topollino, Grupa Taneczna FOX, Karkonoski Park Narodowy, Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych, Przedszkole Balonik i Związek Gmin Karkonoskich.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Concerti Pasquali już wkrótce

Protest oświaty

Megapisanki – to trzeba zobaczyć

Remont bez zakłóceń

Obrazy Friedricha Iwana w Muzeum Przyrodniczym

Koncert Wielkanocny w Kromnowie

O samorządności

Jubileusz malarza z Malinnika

Sonda

Sezonowa zmiana opon powinna być obowiązkowa?

Oddanych
głosów
1296
Tak
70%
Nie
24%
Nie wiem
6%