MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Leszek Długosz w Pałacu Staniszów. Z okazji Dnia Kobiet

Wiadomości: STANISZÓW
Poniedziałek, 7 marca 2011, 8:27
Aktualizacja: 8:28
Autor: Petr
Fot. .....
We wtorek, 8 marca 2011 w Pałacu Staniszów odbędzie się koncert przygotowany z myślą o wszystkich paniach. Z okazji Dnia Kobiet, w ramach festiwalu „Muzykalia Staniszowskie” wystąpi nie kto inny, jak sam Leszek Długosz – kompozytor, poeta, aktor, reprezentant krakowskiej „Piwnicy pod Baranami”.

Jaką formułę „imprezy” z okazji Dnia Kobiet przygotowali dla pań głównodowodzący Pałacem Staniszów? Tym razem, pokusili się oni o koncert solistyczny, podczas którego artysta, poeta, śpiewający przy fortepianie przedstawi swój program autorski. Co charakterystyczne, złożą się nań zarówno piosenki i wiersze pochodzące z dawnych programów Kabaretu Piwnica pod Baranami – co, niewątpliwie, będzie stanowić gratkę dla amatorek charakterystycznego humoru „krakusów”, jak i zupełnie nowe, nieznane dotąd utwory Leszka Długosza.

Nie dość tego: – Prócz tekstów własnych, Leszek Długosz przedstawi interpretacje wierszy – piosenek znakomitych poetów: Tuwima, Lieberta, Balińskiego czy Bursy. Słowem, zapowiada się wieczór najwyższej klasy, utrzymany w ciekawych tonacjach, począwszy od refleksyjnej, poważnej liryki, na ironii ostroi komentującej rzeczywistość skończywszy – informuje Urszula Zielińska, specjalista d.s. sprzedaży i marketingu w Pałacu Staniszów. Faktycznie, może być interesująco.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Karkonoska opowieść kulinarna – już wkrótce

Nowa wystawa w Muzeum Tkactawa

Nagrody wręczone

Działka nad zabytek?

Spotkali się z Beatą Kempą

Zobacz eksponaty z Muzeum Zabawek

Drastyczne billboardy

Zaczytaj się z Jelonką.com

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1287
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%