Zalogowanych: 28

Jeżów Sudecki: Leśnik nie taki twardy

Czwartek, 3 maja 2012, 13:08
Aktualizacja: Piątek, 4 maja 2012, 16:55
W czwartkowym spotkaniu ligi okręgowej Lotnik Jeżów Sudecki odniósł cenne i przekonujące zwycięstwo 3:0 nad ekipą Leśnika Osiecznica. W pierwszej połowie brakowało sytuacjil podbramkowych, jedną z nielicznych okazji wykorzystał Suchanecki. Po zmianie stron gospodarze wypunktowali przeciwnika dokładając dwa trafienia autorstwa Górgula i Hobgarskiego.

Przed meczem rozgrywanym w Jeżowie Sudeckim oba zespoły dzielił dystans 3 punktów i trudno było wskazać zdecydowanego faworyta. W pierwszej połowie brakowało sytuacji podbramkowych, jedną z nielicznych wykorzystał Suchanecki. Sytuacja miała miejsce w 28. minucie meczu. Po indywidualnej akcji w ataku nominalnego obrońcy Hamowskiego grający trener Lotnika wyłożył piłkę popularnemu „Suchemu”, a ten dał prowadzenie jeżowianom. Tuż przed przerwą swoją okazję mieli goście, ale lekki strzał Iskrzaka, omijający golkipera Lotnika, zdołał zgarnąć sprzed linii Kraiński .

Po zmianie stron gospodarze dążyli do zwiększenia przewagi, ale przy drugiej bramce mieli wiele szczęścia. Strzał Kocota wybronił Nowakowski, ale przy próbie wybicia piłki obrońca niefortunnie nabił Górgula, a futbolówka wpadła do bramki. W 83. minucie przed szansą stanęli przyjezdni, ale Iskrzak z rzutu wolnego trafił w słupek. Niewykorzystana sytuacja zemściła się w kolejnej akcji, gdzie Hobgarski pewnie pokonał strzałem z linii pola karnego Nowakowskiego.

- To zwycięstwo to efekt naszej ciężkiej pracy przez 90 minut. Mimo prowadzenia do przerwy dążyliśmy do kolejnych bramek. Jeżeli nie stracimy punktów w dwóch najbliższych meczach wyjazdowych to jak najbardziej jesteśmy zorientowani na awans - mówił po meczu trener Kazimierz Hamowski.

Dzięki wygranej Lotnik odrobił dwa punkty do drugich w tabeli Łużyc Lubań, zaś do lidera (Olimpii Kowary) traci nadal 4 „oczka”. W najbliższą niedzielę jeżowian czeka kolejny ciężki mecz, tym razem jadą do Lwówka Śląskiego na batalię z Czarnymi.

Lotnik Jeżów Sudecki - Leśnik Osiecznica 3:0 (1:0)