MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Leśnicy zamykają fragment szlaku

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 23 października 2017, 12:15
Autor: WAC
Fot. Użyczone
Nadleśnictwo Szklarska Poręba zamyka do odwołania fragment niebieskiego szklaku turystycznego w okolicy grupy skalnej Chybotek. Powodem są prowadzone w tym rejonie prace pozyskania i zrywki drewna. Dla turystów przygotowano obejście.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tramwaj już po renowacji

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Iwa 23-10-2017 12:43
To i w Karkonosze szyszkowcy dotarli. :(
~Tną na potęgę! 23-10-2017 12:57
No to Iwa się obudziła, prawda jest taka że i na całym Pogórzu Karkonoskim jak i w Parku Narodowym jest hurtowa wycinka drzew na zakrojoną skalę. Prawdę mówiąc to już nie ma gdzie palca wsadzić by nie widzieć tej wycinki drzew. Najgorsze jest to że wycinka drzew trwa niemal przez cały rok. Jeszcze gorsze jest to że na wiosnę kiedy są okresy lęgowe ptaków i młode siedzą w gniazdach na drzewach to Lasy Państwowe wycinają dalej drzewa nic kompletnie się tym nie przejmując, każdy to widzi kto chodzi po lasach. Niestety w naszym regionie przyroda umiera i to w dość szybkim tempie, tej zimy dzięki tej wycince w kotlinie będzie jeszcze większy SMOG! Dawne słynne punkty widokowe pozarastane, zabraniają wycinać samosiejek a sami obok tną drzewa dając innym przykład jacy ci ludzie są zachłanni, źli.
~ 23-10-2017 20:46
Leśnicy powinni załatwić objazd albo przelot!!! Kiedy oni zrozumieją, że LAS nie należy do leśników!!! To test **rwa dobro narodowe!
~Grześ 24-10-2017 10:21
Lasy są dobrem, ale drzewa nie mogą rosnąć w nieskończoność. Trzeba je ( dla dobra lasu) wycinać. Pan Szyszko twierdzi nawet że im mniej drzew w puszczy tym lepiej dla puszczy. Trochę to trąci abstrakcją, ale żyjemy w takich oparach, że łatwo się zarazić. Widocznie leśników już poraziło. Jest to zreszta dobrze widoczne w okolicznych karkonoskich lasach, ale do tej pory nie wiedziałem czemu można ten fakt zawdzięczać. Teraz wydaje mi się że wiem.
~ 24-10-2017 10:28
Szyszko w Karkonoszach tnie drzewa?
~ 24-10-2017 10:33
Drzewa wycinają to Smog będzie coraz większy bo zabraknie tlenu, ale kto za to odpowie "beknie" emeryci i renciści co palą w piecach śmieciami już straż miejska szykuje na nich armię kontrolujących, próbki z pieca.
~Olimpik 24-10-2017 21:21
Codziennie są zwożone po kilka tirów drzew jedynie z Podgórzyna Górnego non stop non stop. Co ciekawe prasa o tym ma milczeć i kropka inaczej się jej dostanie od naszego kochanego rządu. Kradną na całego, mogę porobić zdjęcia jak jest zdarte runo leśne to może byście uwierzyli bo jak widzę co nie którzy nie dowierzają. Pytam się gdzie ekolodzy? Same dziadostwo :( się w tej w Polsce robi wszyscy kradną na całego a reszta udaje że nic się nie dzieje, najlepiej jest zgonić tym smogiem na ludzi biednych co palą w piecach węglem i drzewem na domiar tego propaganda by likwidować piece jakby to oni byli głównymi trucicielami, dawniej palono kilkaset razy więcej w piecach i nie było takiego problemu (nie mylić palenie śmieciami).
~zatroskany 25-10-2017 12:33
chciwość ludzka nie zna granic , a za nią płacą wszyscy - duzi i mali - przykre to bardzo - sami szykujemy sobie okropną przyszłość , a w zasadzie naszym dzieciom i wnukom

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dla odnowy wsi

Rusza JBO 2021  

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2056
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%