MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Leśne bezkrwawe łowy licealistów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 3 września 2010, 8:10
Aktualizacja: 8:11
Autor: Gabi
Fot. Gabi
Na początek roku szkolnego uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. Norwida otworzyli wystawę fotografii ukazujących las. Dla autorów zdjęć jest to pierwsza wystawa w tak szacownym miejscu, jakim jest Muzeum Przyrodnicze w Cieplicach.

Prace powstały podczas wakacji, a temat brzmiał: las. Jak trudno jest sfotografować to banalne z pozoru miejsce, wiedzą nawet bardzo doświadczeni fotografujący. Uczniowie „Norwida” nie przestraszyli się jednak leśnego wyzwania i poszli w las uzbrojeni w aparaty fotograficzne.

Okazało się, że w fotografii przyrodniczej prym wiodą dziewczyny: Kinga Miakienko, Marta Kiedrzyn, Justyna Kiedrzyn, Amanda Al. Madani, Jagoda Samson i Eugenia Wasilczenko. Dyrektor muzeum Stanisław Firszt pogratulował autorkom i przyznał, że niektóre z tych prac są świetne i spokojnie mogłyby wisieć w muzeum czy galerii.

Szef Muzeum Przyrodniczego zachęcił także do brania udziału w konkursach fotograficznych krajowych i zagranicznych. Tego samego zdania był także Stanisław Dąbrowski, jeleniogórski podróżnik, który otwarcie swojej wystawy miał tuż po uczniach II LO.

Dyrektor II LO Jadwiga Dąbrowska podziękowała swoim uczniom za tak piękne prace. Zapewniła ich także, że w przyszłości będą mieli więcej wystaw fotograficznych w Muzeum Przyrodniczym. Podziękowała także nauczycielom, bez których pomocy nie udałoby się doprowadzić tego projektu do końca. Oprawą prac zajęli się Kajetan Łoziński i Wiktor Ejsmond. Gratulujemy pomysłowym i pracowitym uczniom II LO w Cieplicach i wyczekujemy kolejnych wystaw.

Ogłoszenia

Czytaj również

Warsztaty modelarskie

Pożegnali Słońce

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Komentarze (7) Dodaj komentarz

Piipi Jelonkowa 3-09-2010 12:16
~Czy były to łowy bezkrwawe ? Fotograf uratował żabę przed bocianem,ale rozdeptał swoim buciorem mieszkanca lasu - pracowitą mrówkę i żuczka i moze nawet konika polnego !
~ 3-09-2010 16:35
to jakas wielka bzdura zdjecia jakichs nieznanych osob a tylko dwie fotki na temat
~ekstra 3-09-2010 17:40
Super, zebrali kilka osób, których rodzice są dziani w kasę i nie tylko, i zrobili im wystawę. Ekstra. Dyrektorka łasa na kasę, więc się nie dziwie, że wspiera bogatych. Eh, czasem żałuję, że chodzę do tego liceum, ale żerom nie lepszy. Takie zasrane czasy. Ciekawe czemu "Okazało się, że w fotografii przyrodniczej prym wiodą dziewczyny(...)" ? Z całym szacunkiem, ale ja i znajomi ze szkoły dowiedzieliśmy się o tym dzisiaj. Fajnie nie ? Chętnie pokazałbym swoje prace o wiele lepsze od przytłaczającej większości bez kozery powiem - badziewia, które TAM zawisło. Za mało kasy mamy, nie ten poziom zasobności portfela ? Żal mi niektórych ludzi. Aaaaaaaaaaaaaa do tych co mają lekcje z KĘDZIOR ! Możecie ją wkręcać jak chcecie - nie oddawać prac domowych, a jak powie, że nie oddaliście, to mówcie, że oddaliście, jak powie, że nie było was na lekcji, mówcie, że byliście, to jest taaaaaaaaaaaka postać, że HEJ !
~olo 3-09-2010 20:06
o mój idol jest, ten od kowarskich klonów
~em.. 1-02-2011 19:47
Zawszę się takie imprezy przydają. Jakieś związane ze sztuką. Mi się bardzo zdjęcia podobają.
~em.. 1-02-2011 19:53
Fajne są też zdjęcia Justyny Kiedrzyn. Tylko jej tam są. Natura zawsze będzie piękna
MakaronowaKrolewna 21-10-2011 15:40
Szczerze się uśmiałam; nie tylko z patetycznego artykułu, ale również z wielkiego oburzenia i stereotypowego myślenia w komentarzach. Trzeba być doprawdy naiwnym, żeby sądzić, że ktoś chciałby zapłacić, za wystawienie tych zdjęć ;) Brzydkie nie są, ale proszę Was! To, że te a nie inne osoby miały "zaszczyt wystawić swoje prace" było raczej kwestią przypadku i znalezienia się w nieodpowiednim miejscu i czasie w zasięgu Pani Renatki :) `gorąco pozdrawiam Panią Renatkę - Złoty człowiek :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W Termach Cieplickich superpromocja!

Teraz lepiej widać

Dla kobiet w Czekoladziarni

Już 50 lat razem

Podatki – zmiany  

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
118
Tak
64%
Nie
35%
Nie wiem
2%