MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Leśna edukacja

Wiadomości: Region
Sobota, 14 września 2019, 7:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 września 2019, 9:32
Autor: WAC
Fot. Nadleśnictwo Świeradów
Nauczyciele z Kotliny Jeleniogórskiej uczestniczyli w konferencji edukatorów leśnych, która odbyła się w ostatnich dniach w Zamku Czocha. Spotkanie było częścią realizowanego przez Nadleśnictwo Świeradów Zdrój programu "Zielony Rower".
Konferencja była skierowana do nauczycieli oraz edukatorów. Wśród prelegentów mieliśmy przedstawicieli nauczycieli, leśników oraz edukatorów - mówi Barbara Rymaszewska z Nadleśnictwa Świeradów Zdrój. - Poruszono wiele ważnych zagadnień zarówno z zakresu edukacji dla zrównoważonego rozwoju, bezpieczeństwa wycieczek w lesie, przekazywania trudnych tematów, leśnych gier terenowych jak i współpracy z wolontariuszami. Leśnicy i nauczyciele wspólnie prześledzili nową podstawę programową, znajdując w niej miejsce na wycieczki do lasu i edukację leśną. Naszym wspólnym celem jest zachęcenie młodego pokolenia do opuszczenia świata wirtualnego i skorzystania z tego, co oferuje nam las.

"Zielony Rower" to cykliczny program kierowany do osób zajmujących się edukacją leśną i przyrodniczą. Ta trzydniowa impreza edukacyjna, która w tym roku po raz kolejny objęła ponad 2000 osób pozwala na poznanie ciekawych metod pracy. Bycie jednocześnie nauczycielem i uczniem umożliwia edukatorom leśnym zrozumienie swojego odbiorcy, sposobu myślenia i postrzegania lasu oczami ucznia.

Konferencja edukatorów odbywała się pierwszego dnia imprezy. Drugiego do ponad dwudziestu szkół na terenie powiatów lubańskiego oraz lwóweckiego leśnicy pojechali na rowerach. Ich zadaniem była edukacja, promowanie zdrowego trybu życia oraz pokazanie lasu. Zajęcia odbywały się nie tylko w sali lekcyjnej, ale również poza murami szkoły. W czasie zajęć nauczyciele skrupulatnie oceniali edukatorów według specjalnie przygotowanej karty.

W trzeci dzień nastąpiła „zamiana ról" – w tym dniu to edukatorzy stali się uczniami. Podzieleni na cztery grupy przemieszczali się na rowerach po okolicznych lasach Nadleśnictwa Świeradów i w specjalnie przygotowanych punktach edukacyjnych poznawali nowe metody edukacji. W podsumowaniu wyłonieni zostali najlepsi edukatorzy – a lider edukacji wyjechał na zielonym rowerze, który był nagrodą główną.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Stop marginalizacji średnich miast

Problemy przy Wyczółkowskiego 61  

Wybory: Zwycięstwo PiS

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Edukacja domowa 15-09-2019 9:56
Nasze dzieci uczące się w jednej z nieistniejących już szkół Salomon odbywały edukację leśna. W wyżej wymienionych szkołach były na porządku dziennym zajęcia poza murami szkoły . Zachęcam do obejrzenia multum filmów, które znajdują się na ich kanale . Uważam, że wlaśnie tak powinna wyglądać edukacja.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tłumy we dworze

Nowa sygnalizacja świetlna  

Brama do parku nadal zamknięta  

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
723
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%