MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 sierpnia
im. Jakuba, Sławy

Leroy Merlin w Jeleniej Górze ?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 19 listopada 2010, 10:05
Aktualizacja: Sobota, 20 listopada 2010, 14:14
Autor: Angela
Fot. ....
Trwają rozmowy miasta z kierownictwem Leroy Merlin na temat wybudowania marketu budowlanego tej firmy w Jeleniej Górze. Obecnie ustalana jest lokalizacja. Inwestorzy zastanawiają się zarówno nad terenami w centrum, na Zabobrzu, jak i Cieplicach.

Obecnie miasto zaproponowało kierownictwu Leroy Merlin kilka lokalizacji, w których zgodnie ze studium zagospodarowania przestrzennego taki market mógłby stanąć. Firmę zainteresowało kilka z nich, jednak by mówić o szczegółach jest jeszcze za wcześnie. W tym roku Prezydent Marek Obrębalski został zaproszony na otwarcie Leroy Merlin w Legnicy, i jak mówi, podczas spotkania spotkał tam kilkanaście osób z Jeleniej Góry.

– To jest dowód na to, że taki market jest w Jeleniej Górze potrzebny. Gdyby stanął on w naszym mieście, mieszkańcy nie musieli by wyjeżdżać po materiały budowlane kilkadziesiąt kilometrów. Byłaby to zdrowa i bardzo dobra konkurencja dla Castoramy – przekonuje Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry.

Jeśli w najbliższym czasie firma Leroy Merlin wybierze miejsce lokalizacji i domówi wszystkie szczegóły inwestycji, budowa nowego marketu mogłaby się rozpocząć w przyszłym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Inwestycje wodno–kanalizacyjne we Wleniu

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Rozmowy o Kowarach

Komentarze (80) Dodaj komentarz

~pj 19-11-2010 10:23
a moze tak media markt saturn co a nie wkolo to maamy noimi castorame !!!!!!!!!
~waldek_a 19-11-2010 10:29
Takich bzdur jak ostatnio opowiada MO dawno nie słyszałem. Obiecuje wszystkim wszystko. Gdzie na Zabobrzu kolejny market, a może wreszcie paking dla mieszkańców, może park. Mamy wystarczającą ilość markrtów na naszym osiedlu. Może ktoś wreszcie zapyta nas jak widzimy naszy osiedle. Brakuje nam kina z prawdziwego zdarzenia, brakuje centrum rekreacji z nową pływalnią, pięknie zagospodarowanych skwerów a nie marketów. Precz z takimi bzdurami.
~ewka777 19-11-2010 10:30
Mieszkańcy w tym mieście na nic nie mają wpływu. Prezydent robi co chce
~diabelek 19-11-2010 10:39
każda konkurencja jest zbawienna dla klienta. ale zapewnic do "marketów" trzeba najpierw bezkolizyjny dojazd. byłbym za Lirojem, ale gdyby powstał schowany miedzy górkami, w okolicach szpitala na żeromskiego aby był dostepny z centrum, albo na drodze JG-SzklarskaP. Bo posadowieniu obok Magdonalda lub w innym mijscu "prawie" w centrum byłbym przeciwny. Może zasadne byłoby umiejscowienie tego typu obiektu np. przy węźle grabarowskim. Markety budowlane mają sens, jednak lokalizacja musi uwzgledniac odległość od terenów inwestycyjnych i bezkolizyjny dojazd (także tir-ów z zaopatrzeniem). była celwiskoza też mogłaby ten obiekt przełknąć, jednak należałoby poprawić układ komunikacyjny w tym rejonie uwzgledniaqjac wzrost nateżenia ruchu ...
~DarekS 19-11-2010 10:40
Czekałem na Castoramę licząc że będzie dużo taniej...brak dużych różnic w cenach. Właśnie kupiłem skrzynkę na listy droższą w Castoramie względem Nomi o ponad 6zł. Zapytacie dlaczego, bo ostatnia sztuka w Nomi nie miała kluczy..Widziałem ponadto kilka produktów droższych niż w Nomi. Jest pewnie i odwrotnie. Ale nie ma co liczyć na wielkie i tanie kupowanie. Robią promocję przyciągając nas jakimś produktem a odbijają sobie na czym innym 100% marżą. tak będzie z nowym marketem. Gdyby tak płacili podatki od nieruchomości i dali dobrze zarobić pracownikom...niech powstają nowe.
~J@ck 19-11-2010 10:48
Mieszkam w okolicy małej poczty.... czy bo byle śrubkę muszę jechać na zabobrze ????? Panie prezydencie moze tu coś wybudować ??????
~doopa 19-11-2010 11:08
jest pomysł: skoro wszyscy kandydaci obiecują tak wiele, a kazdy coraz to lepsze dobro, to wybierzmy ich wszystkich !!! niech rządzą razem. Diete sie pomiedzy nich podzieli, to akurat wyjdzie na głowę jeleniogórski standard te 980,- z groszami !!! a jaki zysk !! ze 6 miejsc pracy uzyskanych za te same pieniadze !!! i nawet niech obecny też zostanie ... bedzie od "otwierania" ...
~Gu Stuff 19-11-2010 11:19
Albo galerie ze trzy jeszcze by zbudowali to by fajnie było. Widać po pasażu grodzkim że jest to idealny pomysł. "Szcza"ł w dziesiątkę po prostu. Czy pan obrębał to myśłi że we Wrocławiu urzęduje?? panie prezydencie Jelonka jest za..piem tak na dobrą sprawę i kolejny market nie jest jej potrzebny. Ale będzie mozna odtrąbić kolejny sukces pańskiej prezydentury. Z obowiązkowym święceniem oczywiście. BLE !!
~jaca 19-11-2010 11:27
...doopa dobre!! o tym samym myślałem ale o prezydentach niech śię podzielą jedną pensja na sześc ryjów,ale który z nich chciałby 1500 na łape
~`` 19-11-2010 11:43
a moze by tak IKEA powstała w jeleniej?a nie znowu budowlanka
___x 19-11-2010 11:45
następny obóz koncentracyjny otwarty w niedziele na dodatek, po diabła komuś materiały budowlane w niedziele a pracownicy muszą poświęcać weekendy zamiast odpocząć z rodziną i przyjaciółmi ale z drogiej strony kilka osób pójdzie tam pracować to będzie więcej miejsca dla mnie w innych przedsiębiorstwach
~doopa 19-11-2010 11:50
...jaca !! specjalnie napisałem, że na "głowę" , bo po 1500 na łapę wyjdzie za dużo, bo łapy to maja po dwie !!!
~Darek.J.G. 19-11-2010 12:32
Dlaczego prezydent Jeleniej Góry jeżdzi na otwarcie jakiegoś sklepiku (prywatnej spółki zagranicznej)w innym mieście?Nie ma nic do roboty w Jeleniej Górze.Może jest jakiś inny,komercyjny powód.Za chwilę będzie otwierał kioski i szalety miejskie?Nowa Skoda służbowa będzie znowu do wymiany,z przebiegiem 260 tyś.km.Panie Prezydencie do roboty na swoim podwórku.To stanowisko zobowiązuje do pracy dla jeleniogórzan,a nie dla bogatych obcych.Mam nadzieję,że po czasie nie wyjdzie jakaś afera łapówkowa związana z tymi "otwarciami"różnych sklepów,galerii,itd.To byłby wstyd dla mieszkańców.
~editka 19-11-2010 12:51
O BOŻE ŻYGAĆ SIE JUŻ CHCE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~doopa 19-11-2010 13:05
jest pomysł: skoro wszyscy kandydaci obiecują tak wiele, a kazdy coraz to lepsze dobro, to wybierzmy ich wszystkich !!! niech rządzą razem. Diete sie pomiedzy nich podzieli, to akurat wyjdzie na głowę jeleniogórski standard te 980,- z groszami !!! a jaki zysk !! ze 6 miejsc pracy uzyskanych za te same pieniadze !!! i nawet niech obecny też zostanie ... bedzie od "otwierania" ...
~misss 19-11-2010 13:07
taki kawał ziemi niezagospodarowanej leży na drodze Jelenia - Karpacz!!!! może tak coś tam wybudować??? może być leroy, może być L`eclerc, a może być po prostu Cinema City. Ludzie z miłkowa, karpacza czy mysłakowić tez chcieliby mieć bliżej do \"dobrodziejstw\" jakie daje man władza JG.
~do misss 19-11-2010 13:18
dobre ; dobre
~ 19-11-2010 13:28
Mieszkańcom Jeleniej Góry i okolic nic się nie podoba. Źle, jak coś się buduje czy planuje i źle jak nic się nie robi. Potrafią tylko narzekać i wymądrzać się. Rzygać się chce, jak się czyta te posty. Weźcie się w końcu do pracy. I tak nic innowacyjnego nie wymyślicie!
~Papcio 19-11-2010 13:43
Wychowałem się i żyłem przez 40 lat bez marketów lecz w okresie ostatnich 20-tu lat zarobaczyło się. Zamyka się, likwiduje miejsca pracy a daje się ochłap - markety. KRETYŃSTWO WŁADZ!!!!!!! Mydlenie oczu,że to z potrzeby społecznej - panie MO, idiotyzmów dawno takich nie słyszałem. A może tak zamiast marketów ośrodki sportowe,kulturalne czy rozrywkowe - słyszał pan coś na ten temat, czy też to panu jest obce ,niepotrzebne??!!! Ponad 80 tys.mieszkańców nie będzie przemies...ć się do Legnicy na imprezy kulturalno-rozrywkowe. Zastanówcie się Panowie kandydaci do władz - taczki czekają! Powodzenia przy urnach.....
~diabelek 19-11-2010 13:52
tak jak mówić, to mądrze, a nie gadać byle co, tak jak budowac, to z głową i kierunkiem rozwoju, a nie byle co. i fakt, mieszkańcom wiele sie nie podoba. nie ma sie co dziwić. kierunek rozwoju miasta to sa markiety ??? niestety, infrastruktura, komunikacja, przyjazne podejscie do inwestorów, to jest kierunek przystosowania miasta dla turystyki, niuciążliwego przemysłu, utrzymania młodych i zdolnych w miescie. Wedle mojej oceny, urzad miasta po prostu nie ma wizji rozwoju, nie ma ustalonego kierunku, ot, tu skepik se ktos postawi, tam jakis kawałek scieżki rowerowej zbudujemy, tu wyremontujemy skrzyzowanie, które jak było korkiem miasta, tak zostanie na wieki. Niestety, mieszkańcy tez chca z tego miasta "coś" mieć. A wyglada to tak: jak do kina: Legnica, na zakupy: Wrocław czy Wałbrzych, odpocząć: do Czech itp itd ... oczywiście, jeśli kogos stać. Jeśli nie, pozostają: telewizja (niektóre nieosiagalne) bylejakie sklepiki czy bazar, spacer po zas...ych trawniczkach. Niech ktokolwiek z
~diabelek 19-11-2010 13:56
Niech ktokolwiek z tych "mądrych" komentatorów zaproponuje, co można zaoferowac znajomym, którzy nas w jg odwiedza i zostaną na np 3 dni? wang i zakręt śmierci już widzieli i na szwajcarce byli. co więc ???
~;) 19-11-2010 14:03
obiecanki cacanki:) zróbcie coś w końcu to może ktoś wam uwierzy!!! Że tak wspomnę gdzie jest aquapark? basen w Cieplicach? Multikino? jeżeli wszystko ma wyglądać tak jak pożal się boże pasażu grodzkim z 5 sklepami to dziękujemy;) może przejedźcie się do wrocka i zobaczcie jak wygląda CHociaż 1 porządna galeria!!!
~ 19-11-2010 14:07
Jeden ostateczny wniosek. Jeśli przejdzie w wyborach obecna władza to już po Jeleniej Górze.
~jos 19-11-2010 14:13
Za mało,no za mało mamy w Jeleniej marketów i hipermarketów.Jest już Tesco,Carrefour,Castorama,Nomi,Lidl,Aldi,Biedronka...Ja czekam jeszcze na OBI,Auchan,Geant,Real i co tam jeszcze w ogóle jest.
~:999} 19-11-2010 14:20
Hipermarketów przydarz nam więcej panie.... tego chcą ludzie,a praca dla nich to potem za jakieś 50 lat, rozrywka, sport, turystyka i kultura też potem, liczy się towar w nowym pałacu handlowym!!!
~jg 19-11-2010 14:38
A ja jestem za tym niech buduja,kto nie chce niech nie idzie na zakupy lub do pracy...wolny wybór, ale przynajmniej miasto nie straszy pustymi placami i skwerami z menelami i jakos to wyglada.
~s. 19-11-2010 14:43
No i dobrze.
ebee 19-11-2010 14:43
A ja jestem za marketami. dwoje znajomych pracuje w Castoramie. Na dziale ogrodniczym jako doradca dostaje 2 500 zł na rękę + po 150 zl za soboty i 150 za niedziele. Kasjerka ma 1800 na rekę + identyczne dodatki za pracę w dni wolne. Do tego pełny socjal i paczki dla dzieci. Oboje przeszli do Castoramy od rodzimych handlowców gdzie dostawali połowę tego na "półczarno". Tu stawiam pytanie, czy Castorama to obóz pracy. I mam jeszcze pytanie do Prystroma i innych przeciwników marketów ? Dlaczego tam robicie zakupy ? Pan Prystrom z rodzinką to stały klient Tesco i nie tylko ?. Pozdrawiam, EBEE
~stradlin79 19-11-2010 14:53
ale z was d...le. Przecież miasto marketów nie buduje, tylko wskazuje lokalizacje, gdzie takowe mogą powstać. Jeżeli markety chcą powstawać, to znaczy, że się opłaca. A tym akurat steruje WOLNY RYNEK, a nie obrębalski, zawiła czy inny. Jakby się nie opłacało, to nikt by nie budował. A wasze komentarze mówią wszystko o mieszkańcach naszego miasta.
~super 19-11-2010 14:57
ŚWIETNIE JESZCZE KILKA MARKETÓW W JELENIEJ I CIEKAWE KTO PŁACIĆ BĘDZIE PODATKI? ,JAK ZNIKNIE ZNACZNIE MNIEJSZA KONKURENCJA .PANIE OBREMBALSKI DOWÓD TO TAKI ŻE JEST PAN JEDNOKOMÓRKOWYM BYTEM
~stradlin79 19-11-2010 15:02
ale z was d...le. Przecież miasto marketów nie buduje, tylko wskazuje lokalizacje, gdzie takowe mogą powstać. Jeżeli markety chcą powstawać, to znaczy, że się opłaca. A tym akurat steruje WOLNY RYNEK, a nie obrębalski, zawiła czy inny. Jakby się nie opłacało, to nikt by nie budował. A wasze komentarze mówią wszystko o mieszkańcach naszego miasta.
~xyz 19-11-2010 15:21
jesli wam galerie i markety nie potzrebne to czemu pół jeleniej jexdzo na zakupy do wrocławia legnicy czy wałbrzycha??
~ekonomista 19-11-2010 15:31
Tylko głupcy (i drobni kupcy - w trosce o swoje małe stragany) mogą być przeciwni nowym marketom w mieście. Przeciętnie rozgarnięty człek wie, że im większa konkurencja między przedsiębiorcami tym lepiej się żyje zwykłym ludkom! Ale ... są też tacy, co z lubością się pławią w brudnych i zapyziałych budach, sklepikach i innych norach.
~stradlin79 19-11-2010 15:41
ale z was d...le. Przecież miasto marketów nie buduje, tylko wskazuje lokalizacje, gdzie takowe mogą powstać. Jeżeli markety chcą powstawać, to znaczy, że się opłaca. A tym akurat steruje WOLNY RYNEK, a nie obrębalski, zawiła czy inny. Jakby się nie opłacało, to nikt by nie budował. A wasze komentarze mówią wszystko o mieszkańcach naszego miasta.
~mis 19-11-2010 15:59
na Lubanskiej...kolo gieldy za jednym zamachem zakupy.....
Piipek Jelonkowy 19-11-2010 16:02
Liroj to dobry pomysł z tym że powinien znajdować się poza centrum , np. w Sobieszowie po tartaku,w Cieplicach na Lubańskiej lub Dolnośląskiej
~TRE 19-11-2010 16:07
ktoś mądrze napisał, że pół jeleniej jeździ na zakupy do innych miast bo tam są galerie i markety których nei ma w jeleniej, a u siebie tego nei chcecie i wiecznei tylko narzekacie. w życiu nei widziałem tak durnych mieszkańców. Legnica chce i ma, Wałbrzych chce i ma, nie wspominając o Wrocławiu. Tylko jeleniogórzanie są na tyle dumni że u siebie nic nie chcą ... ale na zakupy jeżdżą do do innych miast i robią "światowe" zakupy
~Jolka 19-11-2010 16:31
Panie Obrebalski,to ja już wiem,że na Pana nie mam co glosować-chce Pan otworzyć kolejny moloch,kosztem innych lokalnych przedsiebiorców,i to ma być ta Pana partia-Razem dla Jeleniej Góry??!!Mówi Pan,że widział paru jeleniogórzan na otwarciu Leroy Merlin w Legnicy i widział kilku jeleniogórzan-chyba dygnitarzy,bo przecietnych Pan na pewno nie zna,gdyby tak było,to by Pan znał ich zdanie na ten temat!!Proponuję zapytac w najbliższym czasie!!To co Pan robi,to jest pójście na srkróty,nie mysli Pan tak naprawde o jej mieszkańach,ale o zasobności Pańskiiego portfela-czyli urżedu...A to drobni przedsiębiorcy wspieraja to miasto swoimi podatkami,a nie sklepy wielkopowierzchniowe!!
~madlen 19-11-2010 16:34
brawo! bardzo mądre słowa o zdrowej konkurencji!
~frigo 19-11-2010 16:49
Ale co za bzdury piszecie o lokalnych przedsiębiorcach. W każdym większym mieście istnieją duże sklepy i małe i jakoś to wygląda. Nagle znajduje sie taka Jelenia Góra i jest problem. Do cholery jak ktoś chce i umie prowadzić interes to przetrwa, ale w tym zas...ym mieście tylko jęczą. LITOŚCI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~mich 19-11-2010 17:03
Jak czytam tych wszystkich przeciwnikow marketow to przypominaja mi sie zaraz zagorzali przeciwnicy Uni Europejskiej.A potem Ci sami " anty unijni " kandydowali do Parlamentu Europejskiego i sa w nim do dzisiaj.Jelenia Gora potrzebuje oczywiscie nowych zakladow pracy jak rowniez nowych marketow ktore beda z soba konkurowac. A kazda konkurencja jest z korzyscia dla klientów.Przeciwnicy marketow moga robic zakupy na targowiskach. Nikt ich nie zmusza do kupowania w centrach handlowych.Buty gumowe , parasolka i na zakupy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~seee 19-11-2010 17:21
ebee ma racje , castorama to nie obóz pracy tylko przyjazny pracodawca :)
~kapitan b 19-11-2010 17:52
temu to juz sie calkiem poj...b.... wszystkie tutejsze sklepy z plytkami sie zamkna!!! co to za argument ze mieszkancy nie beda musieli dojezdzac haha tempy hu..... to odrazu z liroy niech zbuduje mieszkania komunalne zeby ludzie prowadzacy hurtownie budowlane itp mieli gdzie pojsc. Zamiast wspierac rodzimy biznes to popiera obcy kapital!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~nemo 19-11-2010 17:57
a może hurtownie materiałów budowlanych ,które już istnieją w Jeleniej Górze Pan Prezydent zwolni z płacenia podatków tak jak supermarkety ? demokracja przecież jest
~qqq 19-11-2010 18:22
Pan prezydent spotkał parę osób z Jeleniej Góry w markecie w Legnicy i to jest dowód na konieczność powstania marketu na naszym terenie jak dla mnie rewelka :):):)
~kkk 19-11-2010 18:29
stradlin79, większość mieszkańców jest normalna i cieszą ich nowe inwestycje - także nowe sklepy. A na forum udziela się na okrągło kilkunastu - kilkudziesięciu tych samych sfrustrowanych ludków, którzy g.. wiedzą, g.. rozumieją, a jedyne co im w życiu wychodzi to wylewanie żółci. Forum Jelonki (jak i większość innych forów) to ściek, w którym znaleźli sobie niszę przede wszystkim małe ludki o ściekowej mentalności. Można tu zajrzeć - ale tak, jak się zagląda do Zoo - żeby zobaczyć, jakie koślawe indywidua chodzą po tym świecie i się pośmiać z ich głupoty. Ale brać te marudzenia na poważnie i traktować jako reprezentatywny głos mieszkańców? No bez przesady.
~janek r. 19-11-2010 18:31
żeby każdy z marketów płacił tyle co CASTORAMA to będzie dobrze, taki doradca handlowy na dzień dobry ma tam 2000zł brutto + 150zł za każdą niedzielę. Pełen socjal itp.
~qqq 19-11-2010 18:56
Fajnie że jest ktoś taki jak pan kkk który wie wszystko i każdego pouczy jak dla mnie to też rewelka
~Jolka 19-11-2010 18:58
stadlin,frigo.. a ty jestes moze lokalnym przedsiębiorca,zes taki mądry??-wiesz co to znaczy utzymać ludzi,zapłacić podatkii zapewnić jej ciagłośc finansową,zapewne nie masz o tym zielonego pojecia,bo wolałeś wygodna,ciepłą posadkę-jest kryzys-wierz, mi to nie są łatwe czasy!!
~mich 19-11-2010 19:04
A co Was to obchodzi kto i jaki sklep chce w Jeleniej Gorze wybudowac!Przeciez to inwestora pieniadze.Jego biznes i jego ryzyko.Według mnie jezeli ktos bedzie chcial to niech wybuduje sobie nawet salon samochodowy " Ferrari".Mentalnośc niektorych wypowiadajacych sie jest wprost żenujaca.
~Mieszkaniec 19-11-2010 19:23
No jeszcze troche a trafi mnie szlak ilez jeszcze tych marketów Obrębalski che nam na koniec postawić ,przecież to miasto dusi się marketami już tylko te placówki istnieją ,handel prywatny całkowicie upada ,sklepy ludzie likwidują bo nie mogą sie utrzymać przez te markety galerie ,a Obrębalski następny nam funduje ,dobrze że to tylko dwa dni do wyborow POgonią tego Obrębalskiego i będzie może spokoj i oby tylko nie wybrali Zawiły bo będzie jeszcze gorzej nierób ktory ucieka z sejmu żeby mieć ciepłą posadke na 4 lata Cwaniak
~di 19-11-2010 19:35
i bardzo dobrze po zamknięciu NOMI będzie nadal równowaga i nie będziemy skazani na jedną Castoramę. A nie jest to, żadna konkurencja dla mniejszych firm, i tak każdy budowlaniec wie że hydraulikę kupuje się w firmie nr 1, stolarkę budowlaną w 2, a dachówkę w 3 resztę różnie ale jak komuś zależy na czasie i wszystko w jednym miejscu jedzie do Marketu. To proste jak konstrukcja cepa. Nikt nie powiedział, że w mieście powinno być 100 mniejszych firm budowlanych zamiast 2 dużych i 3 nieco mniejszych ale wyspecjalizowanych.
~Mieszkaniec 19-11-2010 19:50
No jeszcze troche a trafi mnie szlak ilez jeszcze tych marketów Obrębalski che nam na koniec postawić ,przecież to miasto dusi się marketami już tylko te placówki istnieją ,handel prywatny całkowicie upada ,sklepy ludzie likwidują bo nie mogą sie utrzymać przez te markety galerie ,a Obrębalski następny nam funduje ,dobrze że to tylko dwa dni do wyborow POgonią tego Obrębalskiego i będzie może spokoj i oby tylko nie wybrali Zawiły bo będzie jeszcze gorzej nierób ktory ucieka z sejmu żeby mieć ciepłą posadke na 4 lata Cwaniak
~jelel 19-11-2010 19:53
a mnie denerwują te małe sklepy z badziewiem i przeterminowaną żywnością , nie wspomnę juz o cenach .....
~qqq 19-11-2010 20:00
Pana jelel denerwuje przeterminowana żywność w marketach budowlanych jak dla mnie to też rewelka
~ 19-11-2010 20:06
pokazcie mi miasto 80-tysięczne miasto kraju,gdzie jest carrefour,tescox2,intermarche,nomi,castorama,kfc-prawie,mc'donalds,nie wspominając o mniejszych lidlach,itp.Czyli inwestorzy widzą perspektywy rozwoju naszego miasta.A jak sie nie podoba zmywaki w ełropie czekają malkontenci
~wkzjg 19-11-2010 20:13
Każdy tu tak strasznie narzeka na Pana Marka a ja jestem za.! Będzie konkurencja, większy wybór, a przypominam ze to nie nasze miasto płaci za powstawanie takich marketów. To nie miasto jest ich właścicielem i nie miasto je stawia, wiec o co chodzi? Niektórzy krzyczą że to nie Wrocław. A dlaczego nie zrobić Jeleniej Góry drugim Wrocławiem? My tylko na tym skorzystamy. Oby tak dalej. Jeżeli inwestorzy chcą tutaj budować to tylko powinniśmy się cieszyć, bo widocznie widzą potencjał i nikt z nich nie narzeka ze jak wybuduja to pewnie nikt nie bedzie kupował bo przecież każdy tu jest biedny. Biedny?! To ciekawe dlaczego co weekend co najmniej 20 osób z Jeleniej Góry jedzie do Wro lub Legnicy na zakupy? A paliwo to za darmo? I to nie kupują jedzienia "bo tańsze" (wcale nie jest tańsze) tylko kupują CIUCHY, TELEWIZORY I INNE artykuły. Nie ma to jak konsumpcyjny tryb życia. A dlaczego nie prowadzić go we własnym mieście? Przynajmniej ludzie będą mieć pracę i zarobią.
~do wkzjg 19-11-2010 20:25
mozesz sobie lubieć konkurencje i nawet te markety ,ale na litość boga dajcie szanse tez rozrywki jakiej kolwiek dal ludzi, basen który obiecal nam Obrębalski to tak jak Tusk obiecał Irlandie i co mamy zaraz za kila miesięcy będzie tu Grecja albo Hiszpania takie mamy zadłużenie ,wiec mi tu człowieku nie ściemniaj ze ten Obrębalski to taki cudotwórca jest ,no bo nie jest i nigdy nie będzie ,stadion to mamy taki jak za przeproszeniem plac po wojnie na kiliniskiego dawnym ,aż mnie korci żeby złożyć zawiadomienie o nie dotrzymanie obietnic wyborczych przez Obrębalskiego ,ale niech mu będzie i niech już nigdy nie zajmuje sie rzadzeniem miastem bo sie nienadaje do tego i basta
~Cieplik za V 19-11-2010 20:39
Ciekawe czy Obrebalski dopilnuje aby siedziba Leroy Merlin byla zarejestrowana w Jeleniej Górze , bo podatki zostana w części w mieście nie tylko od nieruchomości , bo w przeciwnym przypadku ida do miast gdzie jest główna siedziba , tak sie bogacą Poznan ,Krakow Warszawa na zarabianiu z prowincji. Poprzednicy wpuszczając markeciska do Jeleniej tego nie dopilnowali z tego powodu sa uszczuplenia w pozyskaniu mozliwie duzych pieniędzy . Dlatego tych starych radnych a...lfabetów ekonomicznych powinni poganic , a oni znowu sie pchaja do władzy - jak Zbynio , Wiesio , Zosia, Józio ,Marus - aby nie zrobili ponownie wielkiej kupy.
~x 19-11-2010 22:24
taaa miejscowi przedsiębiorcy zatroskani o wpływy do budżetu miasta, może przestańcie płacić "na czarno", zaniżać dochody produkować koszty "lewymi fakturami", wrzucaniem wszelkich prywatnych wydatków w koszty firmy itd. itd. to wtedy uwierzę w Waszą "troskę o budżet miasta" takie firmy płacące wcale niezłe pieniądze i to całkowicie bez przekrętów swoim pracownikom (udział miasta w podatku PIT) do tego podatek od nieruchomości, a jeśli jeszcze siedzibę zarejestrują w Jeleniej Górze (to i przez udział w podatku CIT) bogacą każde miasto znacznie bardziej niż większość z Was, która tylko patrzy jak skubnąć jak najwięcej dla siebie. Rozumiem, że walczycie o własne pieniądze, ale mdli mnie ten potok obłudy i hipokryzji tłumaczenia walki o własne interesy "dobrem Jeleniej Góry" wspierany przez nabuzowanych sztabowców, dla których wszystko co robi obecna władza jest z góry do zdeptania i oplucia. Żal i wstyd.
~jelinek 19-11-2010 22:26
Kolejna dobra decyzja w kierunku dalszego ulłatwienia zakupów w sposób cywiliowany. Dobrze, że jest duży inwestor znanej marki. Odnośnie lokalizacji, teren przy ulicy Wolności vis-a-vis urzędu skarbowego jest godny uwagi.
~kkk 19-11-2010 22:38
MAM NADZIEJĘ ŻE BĘDZIE TO NA ZABOBRZU JEST JESZCZE DUŻO MIEJSCA NA MARKETY PRZECIEŻ ZABORZE TO JUŻ CENTRUM WSZYSTKIEGO I PO CO JEŹDZIĆ DO MIASTA !!! CHCEMY ZA ZABOBRZU !!! NP OBOK POCZTY
~ 19-11-2010 22:42
Panie Obrębalski już pan nabudowal tych pasażów itp itd , swiecą pustakmi, mógl pan wybrać się na wycieczkę oplaconą przez nasze miasto do Chin i tam nawiązać kontakt na fabrykę, bo zwyczajnie lud chce roboty!
~x 19-11-2010 22:47
pan Obrębalski nie nabudował pasażów itp. itd. budowali je prywatni inwestorzy. Świeci pustką jedynie pasaż grodzki, ale to problem inwestora a nie prezydenta ani tym bardziej "ludu, który chce roboty" a za podróż prezydenta do Chin miasto jak raz nie płaciło. Jak mówiłem... żal i wstyd.
~x 19-11-2010 22:58
poza tym to zdaje się ten sam inwestor, co postawił pasaż grodzki, przymierza się teraz do budowy marketu budowlanego. Widać mniej się przejął tymi "pustkami" mimo, że to jego pieniądze, niż Wy... zadziwiające.
~Tubylec 20-11-2010 8:08
A niech budują ile wlezie, każda inwestycja to miejsca pracy podczas budowy i po oddaniu do użytku, można by się spierać czy dobre czy nie ale pewnie dużo lepsze niż u drobnych ciułaczy za najniższą krajową i na bezrobociu, poza tym zagospodarowany i uporządkowany zostaje jakiś fragment miasta, zwiększa się konkurencja handlowa co wpływa na obniżanie cen, a co jak nie trudno się domyśleć jest korzystne dla nas zwykłych zjadaczy chleba.. Więc zaprawdę nie pojmuję wpisów malkontentów "a po co nam kolejny market " W mniejszym Zgorzelcu już od dawna są dwa takie budowlane obok siebie i wszystko jest ok.. !!! Każdy MALKONTENT powinien zadać sobie proste pytanie : czy stawia na budowanie i rozwój miasta , a czy na zaściankowość i prowincjonalny charakter i tak już wyludniającego się miasta..??!! Co do lokalizacji faktycznie na Zabobrzu są już dwa budowlane markety, więc może tereny przy ul. Lubańskiej, łatwy dojazd z różnych stron miasta i regionu, duży rozwojowy teren, możliwość rozbudo
~MASAKR A 20-11-2010 8:10
A co z lokalnymi hurtowniami ? wykończyli handel na ryneczkach teraz biorą się za materiały budowlane takie działanie to działanie na szkodę miasta oni nie płacą podatków mają ulgi to centra dystrybucji Chińskiej tandety i towarów o zaniżonej jakości tzw.odpowiedników markowych produktów dla mnie jako wykonawcy takie sklepy to zmora cieknące kabiny pękające umywalki ,krzywe wanny kupcie umywalkę w Cast... i identyczną w Mate... w tym drugim jest ona droższa o 15 procent ale montuję ją bez problemu za pierwszym razem zakładam baterię,syfon i wszystko gra ten sam produkt z marketu odlewy które powodują że umywalka źle przylega do ściany cieknący korek tam też odlewy które powodują ze uszczelka nie przylega dodatkowa robota stres i tłumaczenie klientowi o co chodzi że do marketów trafiają odpady i końcówki serii
~/jjj/ 20-11-2010 10:49
Hipermarket zbawienie dla zakompleksionego ludu niby proste jak cep,ale znajda się tacy, którzy myślą,że każdy kram to postęp. I atakują innych za to,że wiedzą,że gospodarka i postęp to wielość trybów, a nie jedna turbinka! Także a jakże stawiajcie, a potem będziecie tam znikać na całe lata jak w ciemnej d...
~Tubylec 20-11-2010 13:18
Żałosne.. i znowu odzywają się nieliczni lokalni prywaciarze, wyzyskujący lud najniższymi krajowymi i łasi na szybkie wzbogacenie dzięki wysokim marżom i kombinowaniu na lewo z fakturami, jak już ktoś napisał wcześniej - obłudni hipokryci "dbający o własny tyłek pod przykrywką interesu miasta..Na szczęście wypowiada się was tu kilkunastu, cała reszta mieszkańców chce robić zakupy taniej i w cywilizowany sposób.
~ 20-11-2010 15:36
DOLNOŚLĄZAK. Czy pomysł - jeszcze prezydentowi - podrzuciła Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego, czy magistracki Wydział Inicjatyw Gospodarczych.
~aron 20-11-2010 23:07
po h.. nastepny market budowlany chcemy kina 3d chcemy sklepów z odzieza np new yorker cubus h&m i wiele innych ateraz to trzeba do wrocka jezdzic
~ 21-11-2010 9:37
wszystko będzie ok., jak się zarejestrują podatkowo w tutejszym urzędzie skarbowym, to i podatki zostaną na miejscu, i ludzie będą mieli gdzie kupować po normalnych cenach, a tak to nami rządzi lobby sklepikarsko-florowe, które ma zyski kosztem mieszkańców
~.. 21-11-2010 9:41
DOLNOSLAZAK, nie zgrywaj postronnego na forum lecz sam napisz, bo też jesteś u koryta
~rondel 21-11-2010 14:04
wies Sobieszow ostatnio mowi duzo o wolnym terenie po bylym tartaku-zmiesci sie tam jeszcze kilka marketow
~nikt 21-11-2010 19:04
a moze tak skonczyc z wykanczaniem malych sklepow i malych firm same markety a miasto umiera ludzie opanujcie sie!!!
ebee 21-11-2010 20:09
Stadlin 79 i kkk. Brawo , wyjakowo trafne komentarze. W 100% się pod nimi podpisuje. No i jeszcze jedno. Czytajcie uważnie komentarze, także moje. W swoim wcześniejszym komentarzu podzieliłem Wasze opinie, a Wy wrzuciliście mnie i tak do worka frustratów. Trochę mi przykro z tego powodu. Pozdrawiam, EBEE
~-- 23-11-2010 0:44
Do Sobieszowa z tym sklepem miejsca tu dużo,chodz by na miejscu tartaku .
~janek_2 23-11-2010 18:44
ja ostatnio bylem w Castoramie i nie moge zlego slowa powiedziec kupilem najtaniej panele tansze niz w NOMI i w hurtowni wszystko mieli co trzeba i normalna obsluga a nie jak w nomi nikogo nie ma !
~ 26-11-2010 6:23
Mam nadzieję, że będzie w Cieplicach. Jest tu dużo miejsca. Po co po byle pierdołę ciepliczanie mają jeździć na Zabobrze, bo na miejscu nie ma żadnego dobrego hipermarketu. Bierdonka nie czyni wiosny, a tesco będzie M I N I.
~ 7-12-2010 13:52
Za szpitalem jest idealne miejsce na ten sklep wiec mam nadzieje ze będzie to Zabobrze jest tu jeszcze duzo miejsca

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przebudowa chodnika

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Budowa łącznika rozpoczęta

Bezpieczniej nad Kaczawą

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
943
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%