MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Lepszy sprzęt, sprawniejsza policja

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 16 lipca 2007, 0:00
Autor: Angela
Fot. Angela
Interwencja mundurowych z notbookiem w ręku będzie codziennością.

Stanie się tak po przekazaniu policjantom przez władze Jeleniej Góry sprzętu komputerowego. O podarunku już informowaliśmy. W poniedziałek trafił on do Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Sprzęt za kwotę 70 tysięcy złotych zastąpi stare maszyny do pisania oraz wyeksploatowane urządzenia, które jeszcze do tej pory stanowią około 20 procent wyposażenia komisariatów. Ma on poprawić zarówno warunki pracy policjantów, jak i ich skuteczność. – Ma również poprawić wizerunek policji w oczach mieszkańców – powiedział na spotkaniu z prezydentem Markiem Obrębalskim zastępca komendanta Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze nadkom. Zbigniew Markowski.

Do tej pory wielu policjantów z I Komisariatu Policji, Sekcji Ruchu Drogowego, Sekcji Patologii i Nieletnich oraz Komisariatu II w Cieplicach, dla których głównie zostanie przekazany nowo zakupiony sprzęt, musiało radzić sobie z przestarzałymi urządzeniami. Nowy sprzęt z pewnością przyśpieszy i ułatwi ich pracę.

Do niedawna w przypadku osób zajmujących się na przykład sprawami nieletnich niejednokrotnie policjant musiał wziąć maszynę do pisania pod rękę i iść z nią do szkoły, by wykonać czynności.
Teraz takie sytuacje dzięki doposażeniom i corocznym wymianom sprzętu już nie będą miały miejsca.

Skróci się czas pracy policjantów w szczególności na miejscach zdarzeń takich jak kolizje drogowe, kradzieże, napady. – Przesłuchiwanie ludzi będzie mogło się teraz odbywać znacznie szybciej, bezpośrednio na miejscu zdarzenia dzięki czemu w wielu przypadkach unikniemy ciągania ludzi do jednostek policyjnych – podkreśla nadkom. Markowski.

Ale z wyposażeniem policji jeleniogórskiej jeszcze nie jest tak źle jak, na przykład, w Kamiennej Górze. Tam przestarzałe maszyny do pisania to codzienność.
– Mamy tyle nowego sprzętu, ile przydzieli nam Wrocław – mówi komendant policji Bogdan Kujawiak w Kamiennej Górze.

W stolicy Karkonoszy, jak ocenia nadkom. Zbigniew Markowski, całkowita wymiana sprzętu ma być ukończona do końca przyszłego roku. Tu sytuacja związana z doposażeniem w sprzęt komputerowy już nie wygląda najgorzej, a starocie w komisariatach to już sporadyczne przypadki.

– W znacznej większości mamy sprzęt profesjonalny czyli komputery odpowiedniej jakości, laptopy, cyfrowe aparaty fotograficzne, choć nie ukrywamy, że zdarzają się pojedyncze sytuacje, gdzie pojawiają się chociażby maszyny do pisania i dopóki w pełni nie wymienimy całego sprzętu trzeba będzie z tego korzystać – dodaje nadkom. Zbigniew Markowski.

70 tys. zł na komputerowe wsparcie, to nie jedyne pieniądze z urzędu miasta dla policji. Jak mówi Marek Obrębalski wydatki te są uzasadnione.

– Kwestia bezpieczeństwa jest jednym z naszych naczelnych zadań. Dlatego staramy się naszą policję doposażyć i wspierać. Myślę, że w roku następnym również przekażemy znaczną kwotę pieniędzy na poprawę bezpieczeństwa. Już podjęte zostały rozmowy w ramach zakupu monitoringu. Ma on się pojawić w Jeleniej Górze już niebawem – podkreśla prezydent miasta.

W tym roku dzięki pieniądzom z urzędu miasta pojawiły się dodatkowe służby w mieście, doposażyliśmy również sekcję kryminalną, wykonaliśmy remont pomieszczeń dla interesantów oraz dla zakupiliśmy nagrody dla policjantów – tłumaczy mł. insp. Zbigniew Ciosmak, komendant miejski policji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wrzuć nakrętki – dla dzieci

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Synoptycy: jeszcze popada

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~aite 16-07-2007 19:50
że sprzęt to dobrze, ale tam im trzeba gruntownie wyremontować budynek, bo tam czas się zatrzymał w latach 50–tych ubiegłego wieku
~fatal 16-07-2007 20:23
będą laptoki wykorzystywane jako maszyny do pisania– informatyczna zbrodnia
~ciepliczanin 2 16-07-2007 21:00
Wszystkim pasjonatom kompów jako maszyny do pisania polecam fajny dialog z filmu "E=mc2". Dlaczego komputery na policji się nie sprawdziły.............?
~zniesmaczony 16-07-2007 22:21
Ile to jeszcze razy bedziecie pisac o tych darach????juz to bylo.....czyzby zainteresowanie bylo male tematem lub nikt nie wpadl w zachwyt ze po raz trzeci poruszacie ten temat?? Pisano 60 tys wartosc darow teraz 70 tys zl jeszcze dwie wzmianki i bedzie 100 tys :)))))Mysle ze zla gospodarka funduszami przez dowodzacych Policja JG doprowadzila do tego ze musza zyc z....darow.Tylko jak sie odwdziecza tym laskawcom?
~Femme fatale 17-07-2007 9:43
Każdy sposób jest dobry żeby usprawnić pracę policji i zmniejszyć przestępczość.
~janek 17-07-2007 10:14
szkoda tylko, że te noteboki dostaną się w ręce kierownictwa a nie pracowników i na dole dalej maszyny. Zamiast noteboków kupcie normalne komputery w, które można wyposażyć policjantów pracujących na pierwszej lini.
~troll 17-07-2007 14:56
Ciekawe czemu nie pojawił się mój post gdzie zwróciłem uwagę na słowo "notbook"?!
~zniesmaczony 17-07-2007 16:55
Proszę spojrzeć na buty naszego Prezydenta Miasta, a konkretnie na ich kolor… BEZ KOMENTARZA…
~Gliniarz 17-07-2007 18:53
Ale radość?Lepiej niech podniosą zarobki w policji,to będą ludzie chcieli pracować w policji.Takie sceny to dla notabli.
~Do redakcji 17-07-2007 22:44
Sprawdzcie proszę za pół roku gdzie się podział ten sprzęt ? Ogarnie was wielkie zdziwienie ! A co do tego sprzętu co już jest w Policji to najlepiej się sprawdził w Kowarach w aferze z Adamem. Baterie starczały na 20 min. No naprawde nowoczesny.
~aite 18-07-2007 0:04
buty dobrze wpasowują się w dywan :–D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Wstrzymane prace przy oczyszczalni ścieków

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
984
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%