MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 13 sierpnia
im. Diany, Heleny

Lepszy niż folder

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 24 maja 2006, 0:00
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Słynny rowerowy ambasador miasta wrócił z kolejnej wyprawy – doniosło Słowo Polskie Gazeta Wrocławska.

Bolesław Osipik promował miasto w Grecji. Podczas wędrówek zawsze ma na sobie koszulkę z napisem Jelenia Góra. Przez dziewięć dni przejechał ponad 170 kilometrów. Odwiedzał wypoczynkowe miejscowości, spotykał się z ludźmi i rozdawał prospekty

Promowaniem miasta Osipik zajmuje się od niemal 20 lat. Przejechał 62 tysiące kilometrów. Na ostatnią wycieczkę wybrał się dzięki nagrodzie ufundowanej przez jeleniogórskich rajców. Do Grecji pojechał autokarem. Na miejscu wypożyczył rower. Wybrzeże pan Bolesław przemierzał w koszulce z herbem Jeleniej Góry.

– Gdziekolwiek pojadę, zakładam właśnie takie ubranie – mówi globtroter. – W każdym kraju zaczepiają mnie jego mieszkańcy. Opowiadam im wtedy o Jeleniej Górze, regionie i zabytkach.

Kolarz spotyka się także z burmistrzami miast. Nawiązuje kontakt z miejscowymi mediami. – Dzięki gazetom ludzie mogą dowiedzieć się, że istnieje takie miasto jak Jelenia Góra, gdzieś w dalekim kraju – wyznaje z dumą. Ma też możliwość poznawania kultur innych narodów. – W Grecji nauczyłem się tańca Zorby – dodaje.

Osipik na trasie swoich wypraw spotyka wielu rodaków. – Polacy są spragnieni każdego kontaktu z ojczyzną – opowiada podróżnik. – Zapraszają mnie na grilla czy kawę.
Każde spotkanie z polonią ma także wymierne efekty. Pan Bolesław twierdzi, że gdy Polacy przyjeżdżają do kraju na urlopy, nie zapominają pojawić się w Jeleniej Górze. Odwiedzają przy okazji jeleniogórskiego ambasadora.

Ogłoszenia

Czytaj również

To było podpalenie

Odpust na Śnieżce

Zamknęli przedszkole z powodu koronawirusa

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Arek 24-05-2006 23:05
Świetny gość :-) I kocha swoje miasto.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

SOS dla stawu

Będzie skwer przy Kamieniu Walońskim

Szef gangu zatrzymany

KSWiK odpowiedziało na zarzuty byłego wykonawcy  

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
694
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
5%