Zalogowanych: 14

Jelenia Góra: Lepsi od Gryfa

Sobota, 21 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 kwietnia 2007, 20:34
Pewną wygraną zanotowali w XXI kolejce klasy okręgowej piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra pokonując na własnym boisku Gryfa Gryfów Śląski 2:0 (1:0)

Piłkarze Karkonoszy w meczu z Gryfem byli zespołem zdecydowanie lepszym i w wyższym zwycięstwie przeszkodziła im jedynie słaba skuteczność. Jeleniogórzanie bardzo chcieli zrewanżować się przeciwnikom za jesienną porażkę w Gryfowie 1:2. Pojedynek „ustawiła” szybko zdobyta przez gospodarzy bramka. Już w 8 minucie strzałem głową na listę strzelców wpisał się Krzysztof Smoliński. W roli podającego wystąpił Tomasz Malinowski. W kolejnych minutach na boisku nie działo się wiele ciekawego, zaś gra toczyła się głównie w środku pola. Dopiero w końcówce pierwszej połowy gra się ożywiła. W 33 min. doskonałą sytuację na zdobycie drugiego gola dla gospodarzy zmarnował Daniel Kotarba, strzelając głową z bliska obok słupka bramki Gryfa. W 40 min. pierwszą groźniejszą akcję gości sfinalizował strzałem z dystansu, minimalnie obok słupka jeleniogórskiej bramki, Stanisław Mizioł.
Po zmianie stron spotkanie nabrało rumieńców, zaś biało – niebiescy bardzo chcieli zdobyć kolejne bramki. W 55 min. kilkudziesięciometrowym rajdem popisał się obrońca Karkonoszy Marek Siatrak i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości Łukaszem Królem. Górą w tej konfrontacji był jednak goalkeeper Gryfa odbijając nogami strzał gracza gospodarzy. W 64 min. szczęście wreszcie uśmiechnęło się do Karkonoszy. Na strzał z dystansu zdecydował się wtedy D. Kotarba, a jego uderzenie trafiło w głowę kapitana Gryfa Tomasza Cabały i wpadło do bramki gości obok zaskoczonego bramkarza. Kilkadziesiąt sekund później gospodarze mogli prowadzić już 3:0 jednak strzał z kilkunastu metrów Pawła Walczaka był minimalnie niecelny. W 82 min. D. Kotarba uderzał z 11 m. i tym razem w zdobyciu bramki przeszkodziła mu poprzeczka. Minutę później goście mieli najlepszą okazję na zdobycie honorowego gola, jednak strzał Krzysztofa Złocika wylądował na poprzeczce jeleniogórskiej bramki. W 90 min. doszło do kuriozalnej sytuacji, kiedy to czerwoną kartkę za obrazę sędziego obejrzał siedzący na ławce rezerwowych drugi bramkarz Karkonoszy Tomasz Ciepiela. W doliczonym czasie gry w ostrego kąta strzelał rezerwowy Dariusz Żelazowski, jednak trafił jedynie w boczną siatkę i mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem Karkonoszy 2:0.

<b>Karkonosze Jelenia Góra – Gryf Gryfów Śl. 2:0 (1:0)</b>
<b>Bramki:</b> Smoliński 8 min. i Cabała (sam.) 64 min.
<b>Karkonosze:</b> Dubiel, Bijan, Wawrzyniak, Turczyk, Siatrak, Smoliński (Wojtas 88 min.), Malinowski, Suchanecki (Żelazowski 72 min.), Kotarba (Kaczmarek 84 min.), Walczak, Kowalski.
<b>Gryf:</b> Łukasz Król, Wójcikowski, Cabała (Maks Król 77 min.), Wilczyński, Koćmierowski, Skwara, Mizioł, Gajewski, Dżamalis (Ślusarczyk 58 min.), Gandurski, Złocik.