MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Lepiej (na razie) omijać Wojewódzką

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 8 czerwca 2013, 7:29
Aktualizacja: Niedziela, 9 czerwca 2013, 6:53
Autor: Mea
Fot. Mea
Prace związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej prowadzone są m.in. na ul. Wojewódzkiej, która jest łącznikiem tzw. małej obwodnicy centrum Jeleniej Góry, którą jeździ wielu kierowców. – Jeden pas jezdni w kierunku centrum Jeleniej Góry jest wyłączony z ruchu, więc dziwię się, że nie postawiono świateł, by sprawnie prowadzić ruch wahadłowy – zadzwonił do nas Czytelnik.

- Ponadto tą wąską uliczką jeździ dużo samochodów ciężarowych, tworzą się korki, a hałas jest ogromny, co bardzo uprzykrza życie okolicznym mieszkańcom – podkreślał mężczyzna.

Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze poinformował, że wykonawca prac firma Egbud z Bogatyni nie przedstawiła projektu, w którym byłby uwzględniony ruch wahadłowy przy pomocy sygnalizacji świetlnej. – Firma ta musiałaby wtedy zapłacić za taki projekt i wypożyczyć sygnalizację świetlną. Obecnie na ul. Wojewódzkiej są znaki drogowe informujące o ruchu wahadłowym i o tym, kto ma pierwszeństwo przejazdu. Naszym zdaniem jest to wystarczające – mówił Jerzy Bigus.

Kierownik budowy z firmy Egbud Maciej Skrzat wyjaśnił, że by ustawić sygnalizację świetlną kierującą ruchem wahadłowym potrzebne jest badanie natężenia ruchu, co by trwało zbyt długo. – Staramy się by ruch był prowadzony sprawnie. Problemy występują jedynie w godzinach szczytu między godz. 14.00 i 15.00, kiedy mieszkańcy wracają z pracy i wybierają trasę ul. Wojewódzką, zamiast ul. Wolności – stwierdził Maciej Skrzat.

- Utrudnienia na tej drodze nie będą trwały długo, bo do końca czerwca planujemy zakończyć tu prace – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Areszt dla mieszkańca Krzeszowa

Będą remonty ulic

Wieża widokowa na Czerniawskiej Kopie  

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~kierol 8-06-2013 8:11
A czy ta ulica zostanie pokryta nowym asfaltem po zakończeniu robót pod koniec czerwca,czy zostanie w stanie obecnym.Przejechać Wojewódzką aktualnie to tragedia , nie pchajcie się na tą ulicę bo pożałujecie . Jechałem , sprawdziłem , masakkra.
~ja122- 8-06-2013 9:39
tak samo jest na Wyczółkowskiego, rozorana ulica i chodniki, dziurawy ja ser szwajcarski asfalt - tragedia, a konca prac nie widaaaaać
~... 8-06-2013 12:17
...a najlepiej omijac Jelenia Gore...
~hetera 8-06-2013 13:17
pozdrowienia dla panow z ekipy drogowej...podobaja im sie dziewczyny w okularach ;)
~jagiellońska 8-06-2013 13:31
Polskie Drogi :) Ja kupuje teraz Audi 80 Quattro 4x4 i nie straszne mi będą "Bigusowe pułapki" na naszych pięknych szosach :) Jagiellońska piękna ulica, można sobie zawieszenie zrobić, a i zbieżność wyrównać jak trzeba. Niestety nie ma już dziury przy skrzyżowaniu Mieszka I ze Staromiejską, ale biorąc pod uwagę wykonanie jest nadzieja, że ów rów melioracyjny pojawi się ponownie :) Zapraszamy również na parking na Oskara Langego, nowoczesny parking z samopoziomującą się kostką :)
~ojdiridirachciach_____________ 8-06-2013 17:39
Słyszałem, że tam szaleje nasz dobry znajomy z forum, niejaki rymcycymcy swoim golfem, bo po Wolności jeszcze boi się jechać.
Piipi Jelonkowa 8-06-2013 23:21
.. dziura ! ...a przed 3 mezczyzn,to moze byc .. juz problem ! /..patrz.zdj. nr.07 /
~szofer 9-06-2013 0:51
A co to ta ulica taka ważna? Na czas pracy zamknąć od 7 do 18 ,dojazd tylko do domów i firm ,no dawać lewusy ,żal wydać na paliwo bo bliżej 2 km? Firma ma pracować ,są terminy a nie ustępować bo jaśnie panisko jedzie swoim złomem /o przepraszam jeżeli do utylizacji to tak/
~oj tak 9-06-2013 11:33
oj tak
~xxx 9-06-2013 11:38
omijac wojewodzka , zjednoczenia , jagiellonska itd....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Politycy komentują wynik wyborów

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
637
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%