MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Lemowisko na szóstkę!

Wiadomości: Kowary
Środa, 13 czerwca 2018, 8:07
Aktualizacja: Czwartek, 14 czerwca 2018, 18:32
Autor: Tomasz Raczyński
Fot. Tomasz Raczyński
W niedzielę (10.06), w samo południe, na boiskach kowarskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących rozpoczęła się wspólna zabawa w czasie Lemowiska – festynu zorganizowanego przez szkolne środowisko z „Lema”.

Przez blisko cztery godziny na scenie można było zobaczyć występy wokalne kowarskiej młodzieży szkolnej i przedszkolaków. Wokół boiska rozlokowane były stoiska z licznymi atrakcjami przygotowanymi przez przyjaciół szkoły oraz uczniów. Były wozy strażackie, stoisko edukacyjne Nadleśnictwa „Śnieżka”, modele RC, punkt adopcji „pluszaków”, wróżka, były pyszne ciasta, potrawy z grilla i mnóstwo atrakcji, których nie sposób nawet wszystkich wymienić.

- Najbardziej podobały mi się samochody strażackie, no i strzelanie z łuku – mówił chwilę po pierwszym w życiu trafieniu do tarczy łuczniczej Rafałek, który na festyn przyszedł z mamą. - A mi najbardziej podobały się koniki – dodała kilkuletnia Ania.

W tym roku piknik odbywał się pod hasłem „Vrchlabi i Kowary wspierają wysportowane dzieci” i jest częścią projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

- Udało nam się zaprosić do wspólnej zabawy naszych młodych przyjaciół z Vrchlabi, naszego miasta partnerskiego. Rozegraliśmy mecze między narodowe w koszykówce i piłce siatkowej. W obydwóch starciach gospodarze okazali się „niegościnni” i zwyciężyli, ale zabawa była doskonała a nagrody czekały na wszystkich uczestników – relacjonowała Sylwia Kędzierska, dyrektor kowarskiego zespołu szkół. - Dodam również, że "Lemowisko" zostało zrealizowane na "szóstkę" dzięki wszystkim nauczycielom, którzy wraz z uczniami i tym razem pokazali gotowość i inicjatywę do działania. Dziękuję również wicedyrektor Parycji Zubiel-Kozłowskiej, która zajęła się częścią logistyczną organizacji festynu i jak zawsze pokazała, że jest nieoceniona w takich sytuacjach.
|
- „Lemowisko” jest także okazją do zaprezentowania mieszkańcom naszej szkoły. W tym roku rozszerzamy ofertę szkoły branżowej I stopnia o nowe zawody. Warto tutaj przypomnieć, że nasza otwarta w zeszłym roku „branżówka” jest pierwszą nowo otwartą tego typu szkołą w Polsce. Planujemy także utworzenie klasy integracyjnej w liceum ogólnokształcącym. Gimnazjum co prawda jest wygaszane, ale my nie stoimy w miejscu. – dodaje dyrektorka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Drożej na Chojnik

Jasełka w Ósemce

Gospodarny "Ekonom"

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Gadzio 13-06-2018 8:42
Romów nie wpuszczono?
~Euror 13-06-2018 11:41
Pa i na zdieciu widac
~ 13-06-2018 23:00
Ateista patronem szkoły? Pani minister-nauczycielka ze Świebodzic jeszcze nie interweniowała w tej sprawie? A tak na poważnie, Lem zdecydowanie zasługuje na Nobla w dziedzinie literatury a druga w kolejce Olga Tokarczuk.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Orszak Trzech Króli

Gospodarni nagrodzeni

Wigilia w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym

Biegacze narciarscy apelują do pieszych

Przed nami finał WOŚP

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
150
Tak
19%
Nie
75%
Nie wiem
7%