MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Lekko i przyjemnie – na koncercie promenadowym

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 21 lipca 2014, 8:19
Aktualizacja: Wtorek, 22 lipca 2014, 7:40
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
W niedzielne (20.07.) popołudnie w muszli koncertowej Parku Zdrojowego w Cieplicach zaprezentował się zespół z Liberca – Cimbálová muzika Dušana Kotlára. Przyjemne dla ucha brzmienia wprawiły zgromadzonych słuchaczy w uzasadniony zachwyt, bowiem muzycy z Czech zagrali "na poważnie i niepoważnie".

Zdrojowy Teatr Animacji przygotował dla mieszkańców, turystów i kuracjuszy szereg imprez, które będą się odbywać przez całe wakacje. Na początku lipca niedzielne koncerty promenadowe zainaugurował Leniwiec, ale prócz doznań słuchowych znajdzie się też coś dla ciała:

- Są to ciekawe propozycje dla kuracjuszy i mieszkańców. Niedzielne popołudnie to dobry czas, by spędzić go z nami przy dobrej muzyce - zachęca Dorota Fruba z działu marketingu Zdrojowego Teatru Animacji. Co drugą sobotę zapraszamy na Zumbę Fitness, pierwsze takie spotkanie liczyło 200 uczestników, a co poniedziałek przez całe wakacje na tai chi. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny - dodała przedstawicielka organizatora.

W niedzielę (20. lipca) z muszli koncertowej popłynęła muzyka z klarnetu, cymbałek, kontrabasu oraz skrzypiec. Podziw wzbudził też występ 7-letniego Milana Kosteneca, który od roku chodzi do szkoły muzycznej i ma być przyszłością grupy, która na scenach Polski, Niemiec, Słowacji i w rodzimym kraju prezentuje się już od 30 lat. Grupa Dusana Kotlara łączy różne gatunki muzyki. Można śmiało powiedzieć, że podczas występu słuchacze odbywają razem z zespołem muzyczną podróż po świecie - od Izraela i Rosji po Amerykę.

Kolejny koncert już 27. lipca, tradycyjnie o godz. 16:00.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Zaczytaj się z Jelonką.com

Chcą edukować o regionie  

Skarby Opactwa

"Dusze słowiańskie. Teraz" – piękna baśń taneczna

Plakaty Lugigiego Castiglioniego w Karpaczu

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Mobilizacja przed II turą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2091
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%