MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Lekcja z czworonogami w Akademii Nauki

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 3 kwietnia 2011, 8:36
Aktualizacja: 8:37
Autor: TS
Fot. Organizatorzy
W ostatnią sobotę marca w Akademii Nauki przy ul. Bankowej w Jeleniej Górze odbyło się kolejne spotkanie dla dzieci. Tym razem na „Psie opowieści” zostały zaproszone nie tylko dzieci ale i dwa niezwykłe psy – Frodo i Melisa.

Psy rasy labrador retriver na co dzień uczestniczą w zajęciach dogoterapii z dziećmi. To forma rehabilitacji wspierającej rozwój psychofizyczny najmłodszych. Specyfiką tego spotkania była realizacja amerykańskiej metody READ (Reading Assistance Education Dogs, czyli psów wspomagających naukę czytania). Celem metody jest zachęcenie wszystkich dzieci do czytania książek i czerpania radości z obcowania nie tylko ze słowem ale i ze zwierzętami.

Atrakcje dla przedszkolaków w “Akademii nauki” przygotowała grupa studentów z Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze, I roku Pedagogiki Opiekuńczej i Resocjalizacyjnej Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej pod opieką wykładowcy, pedagoga i dogotearpeuty Mirelli Michalewskiej-Pająk. Adam Wróbel, Jakub Wojtasiewicz, Ela Zajczenko, Agata Kolska, Justyna Siwiecka, Asia Sochacka czytali z podziałem na role historię chłopca i jego czworonożnego przyjaciela.

Bajka z morałem posłużyła za przykład do pogadanki z dziećmi o tym, jak należy dbać o zwierzęta, jakie mają potrzeby oraz co każdy właściciel czworonoga powinien zapewnić swojemu kudłatemu przyjacielowi. Przy okazji dzieci nauczyły się też jak reagować w przypadku konfrontacji z groźnym psem.

W sobotę przed Świętami Wielkanocnymi (16 kwietnia o godz. 16.00) Akademia Nauki zaprasza dzieci z rodzicami na czytanie opowiadań związanych ze świętami oraz własnoręcznie robienie świątecznych ozdób. Więcej informacji pod numerem tel. 691 582 987 oraz na „będzie się działo” w jelonce.com O innych kursach dla dzieci, które organizuje Akademia dowiesz się zaglądając na stronę:
https://www2.jelonka.com/binary/reklamy/banery/akademia_nauki/podstrona.html

Ogłoszenia

Czytaj również

Słodkości na słodkości

Apel Pamięci w SP 15

O tradycji chleba

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~:P 3-04-2011 9:49
Super
~JJJ 3-04-2011 20:03
Bardzo ładnie
~ 3-04-2011 22:26
proszę poprawić w artykule rozwinięcie skrótu READ- jest troszkę nie w tej kolejności co trzeba. Prawidłowo brzmi The Reading Education Assistance Dogs,

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Studium na początek

Radni KO przeciw kupcom?

WORD w Jeleniej Górze... jest zagrożony

O rozpadających się górach

Wieczór wspomnień

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
934
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%