MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Lekcja prawie jak w cyrku

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 17 kwietnia 2008, 14:12
Aktualizacja: Piątek, 18 kwietnia 2008, 8:29
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Niezwykłe zajęcia mieli w czwartek drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Cieplicach. Odwiedzili Galerię Biura Wystaw Artystycznych, gdzie – przy okazji zwiedzania wystaw – uczyli się cyrkowych sztuczek.

Wszystko za sprawą dwóch Grzegorzów: Jędrasiewicza, gospodarza i edukatora w BWA, który wyjaśnił najmłodszym kulisy ekspozycji, oraz Szymczyka, artysty cyrkowego, aktora, mima i malarza.

Dziewczęta i chłopcy obejrzeli wystawę jego płócień zatytułowaną „Circus Nemo”. Zobaczyli także obrazy Janusza Bugajewskiego, nieżyjącego już twórcy, którego dzieła nawiązują do impresjonizmu van Gogha, a ukazują bukiety kwiatów i widoki z Jeleniej Góry.

Clou programu były warsztaty z samym Grzegorzem Szymczykiem, który – w cywilnym stroju (podczas wernisażu wystąpił jako clown) – udzielił dzieciom lekcji sztuki cyrkowej i pantomimicznej. – Człowiek nie używa około 40 procent mięśni, a aktor musi je rozruszać – mówił artysta pokazując zestaw ćwiczeń i wzbudzając salwy śmiechu najmłodszych oraz ich nauczycielek: Małgorzaty Lipińskiej i Anny Mędoń.

Wspaniały i ulotny zarazem świat cyrku pokazany na obrazach Grzegorza Szymczyka oraz przygrywająca (z płyty) orkiestra cyrkowa, były tłem do tych niezapomnianych zajęć. Pamiątki po nich to pocztówka z autografem Grzegorza Szymczyka oraz mnóstwo wrazeń.

Obydwie ciekawe wystawy wciąż można oglądać w Biurze Wystaw Artystycznych przy ul. Długiej 1.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przed nami finał WOŚP

Montują taśmociąg pod wyciągiem na Kopę

Radni przyjęli uchwałę budżetową na 2020 rok  

Komentarze (6) Dodaj komentarz

piipi 17-04-2008 15:19
..bylam tam i obrazy "chlopaka z ulicy"..."przezywalam". ~" To moje zycie" - tak artysta swoje plotna okreslil.~Obraz z zielona papuga...tam cudowne i pelne marzen oczy Grzesia...znowu odkrylam.
studentka 17-04-2008 17:23
przyjemna galeria, z racji tematu - dzieci to wdzięczny temat do fotografowania... tylko, ze coś nie tak z perspektywą, nie wiem czy to kwestia obiektywu (szeroki kąt?) czy edycji plików, ale oczy bolą jak się ogląda takie porozciągane obrazy... pozdrawiam redakcję
~młody 17-04-2008 18:14
fajna lekcja, szkoda że za moich czasów nauczyciele nie byli tak pomysłowi:)
~wddsgsd 17-04-2008 21:53
<i> za czytanie tego, co piszesz, niestety </i>
~matkapolka 18-04-2008 10:19
super, dzieci miały ciekawe zajęcia... szkoda tylko, że na całe miasto tylko jedna grupa miała taka możliwość.. dobrze byłoby gdyby wszystkie dzieci miały taką szansę...
~poinformowany 18-04-2008 14:07
do matkapolka - WSZYSTKIE klasy w mieście mają możliwość takich warsztatów, wszystko zależy od decyzji nauczycieli. Wystarczy zadzwonić do BWA i się umówić, wszystko kosztuje 2 złote od osoby :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spalał odpady

Trwa zbiórka na karetkę dla zwierząt

Używki w kulturze

W starostwie są defibrylatory

Orszak Trzech Króli

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
206
Tak
18%
Nie
76%
Nie wiem
6%