Czytających: 11812

Jelenia Góra: Lekcja od rezerw Pogoni

Wtorek, 29 września 2020, 12:34
Aktualizacja: 12:36
Rezerwy Pogoni Świerzawa bez większych problemów rozprawiły się z KKS-em Jelenia Góra w meczu 6. kolejki B-klasy. Niżej notowani goście wykorzystali błędy jeleniogórzan zwyciężając w Parku Paulinum 6:1.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy w 13. minucie objęli prowadzenie po tym, jak brzuchem piłkę do własnej bramki skierował Waldemar Szwaja. Po kwadransie przewagi miejscowych, to goście doszli do głosu i niemal nie schodzili z połowy rywali. Na efekty trzeba było czekać aż do 41. minuty, kiedy to Adrian Maraszek wyrównał stan meczu. Niemal od razu po zmianie stron przyjezdni objęli prowadzenie - po kuriozalnym błędzie bramkarza KKS-u, gola zapisano Łukaszowi Kobyłeckiemu. W 65. minucie było już 1:3 - na listę strzelców wpisał się Krzysztof Piszczór. Mimo prowadzenie nadal stroną przeważającą byli goście, którzy dołożyli jeszcze trzy trafienia - kolejno Adrian Maraszek, Konrad Kołkowski oraz Krzysztof Piszczór. Ostatecznie mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem rezerw Pogoni 6:1.

KKS Jelenia Góra - Pogoń II Świerzawa 1:6 (1:1)

KKS: Ławicki - Raźniewski (50' Kaczmarek), Szyszka, Mazurkiewicz, Łuczywo (50' Szwejk), Graczykowski, Hutek (55' Bernacki), Koksztys (80' Andrzejewski), Magierowski, A. Raźniewski (80' Urbanek), Wojno (80' Gozdek).
Pogoń: Ochab - Kołkowski, Szwaja, Piszczór, Olejarczyk, Maraszek, Madejczyk (75' Piotrowski), Kobyłecki (75' Leśniak), Gulcz, Biniek, Szargała.