MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Lekcja historii na bani

Wiadomości: Dolny Śląsk
Sobota, 29 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 29 kwietnia 2006, 8:19
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Nauczyciel historii prowadził zajęcia po pijanemu. Uczniowie zawiadomili policję. Do zdarzenia doszło w Strzelinie.

Gdy przyszedł na lekcję, zamurowało nas. Mocno było od niego czuć alkohol – opowiadają licealiści ze strzelińskiego ogólniaka. – Wprawdzie nie zataczał się i nie plątał mu się język, ale wyraźnie widać było, że jest pijany. Był wyjątkowo wesoły – relacjonują.

W czasie lekcji jeden z uczniów pierwszej klasy wyszedł do szkolnej toalety. Stamtąd, z telefonu komórkowego, zadzwonił po policję. Poprosił o anonimowość.
– Natychmiast wysłaliśmy na miejsce nasz patrol. Nauczyciel nie stawiał oporu. Zgodził się na badanie alkomatem – relacjonuje Robert Harhala ze strzelińskiej komendy. Badanie wykazało, że 47-letni Piotr R. ma w wydychanym powietrzu prawie promil alkoholu.

– Wcześniej rozmawiałam z tym nauczycielem, stał w drzwiach mojego gabinetu. Nic nie wskazywało na to, że może być pijany – zapewnia Barbara Wójcikiewicz, dyrektor liceum.

Po wizycie policji Piotr R. został wezwany do jej gabinetu. – Tłumaczył, że ten poziom alkoholu to pozostałość po poprzednim dniu – twierdzi Wójcikiewicz. O szczegółach nie chce rozmawiać.

Piotr R. uczy historii od kilkunastu lat. Przez pewien czas był nawet dyrektorem szkoły. Teraz jego losy będą zależały od komisji dyscyplinarnej kuratorium. To ona zdecyduje o karze dla pedagoga.

Mężczyzna odpowie za uchybienie godności zawodu nauczyciela. Grozi mu nagana, zwolnienie z pracy albo nawet wydalenie z zawodu nauczycielskiego. Ta ostatnia kara oznaczałaby, że Piotr R. nie mógłby szukać pracy w żadnej innej szkole.

Nauczyciela czeka nie tylko kara służbowa. Stanie też przed sądem grodzkim. Odpowie za to, że przyszedł do pracy pod wpływem alkoholu. Robert Harhala ze strzelińskiej policji mówi, że to wykroczenie, za które nauczycielowi grozi kara aresztu lub grzywny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Powstanie trasa rowerowa – sprostowanie

Szansa na remont "zameczku"

Zamknięty szlak przy Zakręcie Śmierci

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Żmija 29-04-2006 9:37
Cały kraj pijany chodzi a tu nagle afera wielka ];
~Adam 29-04-2006 12:41
Nauczyciel dał plamę i tyle - szkoda. A co na temat ucznia, który go podpierniczył? Taki młody a już kapuś. Nie zdawał sobie sprawy, że może tym swoim "bohaterstwem" zniszczyć człowiekowi życie? Dajcie spokój, każdemu taka mała wpadka może się zdarzyć (o nauczycielu mowa), ale jeśli to się nie powtarza to chyba ludzka rzecz.
~On 29-04-2006 12:49
A ja tam pije codziennie w pracy :) Jestem ksiedzem ....
~gin 29-04-2006 13:00
"Był wyjątkowo wesoły"- pewno to uczniów najbardziej zbulwersowało, jakby ich prał po m...ach nie zawiadomiliby policji ;)
~Maura 29-04-2006 13:36
To haniebne i niedopuszczalne, wstydzę się w imieniu wszystkich nauczycieli- ale wiecie co? Adam ma sporo racji.W końcu nauczyciel też człowiek- wbrew obiegowym opiniom.A ten młody kapuś chyba odgrywał się za swoje "krzywdy".
~zyrant 29-04-2006 14:30
A co tam przecież idzie długi wekend, bawmy się. ALE JAJA TO TYLKO W JELENIEJ MOŻLIWE.
~Gierpich 29-04-2006 15:23
Nauczycielowi to nie wolno wypić?? a jak posłow łapią pijanych to dobrze jest tak? Im tylko upomnienie dadzą i to wszytko. I polska ma być państwem sprawiedliwym?
~rak71 29-04-2006 16:53
Trza było jeszcze tego kapusia sprawdzic czy czasami nacpany nie był!!!?
~flaszka 30-04-2006 9:17
wypił sobie chłop trochę i wielka afera, widocznie nie sposób takiej historii na trzeźwo uczyć, a uczniowie donosiciele - obrzydlistwo :) Wasze zdrowie, pozdro flaszka
~Doris 30-04-2006 23:02
Ludzie nie przesadzajcie i co z tego, że nauczyciel tez człowiek?Na lekcje nie przychodzi sie pijanym moze sie napić po pracy albo w wolny dzień!!!Według mnie, bardzo dobrze postąpił uczeń.
~Adaś 1-05-2006 10:08
Doris, a wiesz co oznaczałaby dla tego człowieka kara wydalenia z zawodu nauczyciela? Rusz głową! Pozbawienie człowieka prawa do wykonywania zawodu za takie przewinienie? To zrujnowanie jego życia a być może i życia jego rodziny. Jak często ludzie pochopnie oceniają innych używając tak prymitywnej skali ocen: Dobre/Złe, Czarne/Białe... Przecież między Czarnym a Białym rozciąga się jeszcze szeroka gama barw! Nie znamy wszystkich okoliczności zaistniałej sytuacji więc chyba nie powinniśmy oceniać tak ostro i jednoznacznie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Czy uda się zniszczyć toksyczną roślinę?

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór pod Ratuszem

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
383
Tak
48%
Nie
39%
Nie wiem
13%