MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Lekcja bezpieczeństwa

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 13 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 0:18
Autor: TEJO
Fot. tejo
Jak bezpiecznie poruszać się na lodzie i co robić w razie jego załamania? O tym strażacy opowiedzieli w piątek, w przededniu ferii zimowych wszystkim uczniom Szkoły Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze.

Lekcja odbyła się w naturalnej scenerii przy gliniance blisko ulicy Mickiewicza. Pożarnicy przyjechali wozami bojowymi i przywieźli sprzęt do ratowania ludzi, pod którymi załamał się lód. Młodzież z ciekawością uczestniczyła w tych zajęciach.

– „Dziesiątki” nie wybraliśmy bez powodu. To właśnie w pobliżu tej szkoły jest sporo stawów – mówi młodszy kapitan Tadeusz Pękalski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

– Nasi funkcjonariusze wycięli piłami w pokrywie lodowej przeręble. Pokazali też, jak się zachować, kiedy pod kimś załamie się lód. Opowiedzieli o technikach ratowniczych i pokazali specjalne sanie, których strażacy używają podczas akcji – dowiedzieliśmy się od Tadeusza Pękalskiego.

Zajęcia zorganizowano już po raz kolejny. Organizatorzy, nauczyciele z SP nr 10 z Katarzyną Kowalską na czele, są przekonani, że dzięki takich lekcjom od lat nie odnotowano przypadków utonięć pod lodem. – Dzieci dowiadują się, że trzeba uważać. To skutkuje – przekonują pedagodzy i pożarnicy.

Młodzież miała także okazję do zapoznania się z zawartością wozu ratowniczego straży pożarnej. Jej funkcjonariusze pokazali, jak korzystać ze sprzętu i w jakie akcesoria wyposażone są pojazdy PSP.

– Teraz będziemy wiedzieli, jak strażacy pomagają ludziom. No i będziemy się zastanawiać, zanim wejdziemy na zamarznięty staw – mówili dziewczęta i chłopcy z klasy V c.

Przed nimi ponad dwa tygodnie wolnego. Jesteśmy przekonani, że piątkowa lekcja przyniesie pozytywny skutek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dolny Śląsk wstępuje do WOT

Uroczysty Dzień Edukacji

Areszt za ucieczkę

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~lol 13-01-2006 15:17
Pozdro dla Mareczka, który jest na 3 i 4 fotce. :P
~Jeleniogórzanin 13-01-2006 16:05
brawo strażacy! zawsze na posterunku i jak fajnie opowiadaja! inne szkoly tez powinny ich zapraszac!
~łukasz - rocznik 1984 14-01-2006 19:42
no i widze pan Lewinski!!!wstawia dalej w kosc mlodziezy z 10-tki!!!spoko facet,wogole to dzieki panie robercie za niezapomniane wf-y:)))!!dostalem niejednego opr:))szanuje tego goscia i tyle!!!powodzenia w pracy zawodowej i zyciu codziennym!!!
~Szkoła Podstawowa nr 10 15-01-2006 17:40
Dziękujemy za świetną relację "Lekcji bezpieczeństwa" na stronach Jelonki. Pozdrawiamy!
~uczeń:D 15-01-2006 17:56
Taak. Pan Lewiński jest super. Może się wydawać trochę ostry, ale tak naprawdę jest fajny. Lekcje z nim są ciekawe i można się dużo nauczyć. Pozdrawiam pana Roberta :D
~Kina 17-01-2006 16:31
Pozdrowienia dla całej klasy Vc

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Kto do Senatu?

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Nagrody dla nauczycieli

Wykłady o otępieniu i demencji w KSON–ie

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
657
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%