MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Leją na skwerku

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 28 maja 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Jelonka.com
Oaza dla bandytów w reprezentacyjnym miejscu.

Spacer deptakiem przy ulicy 1 Maja każdy z nas może przypłacić zdrowiem i wizytą w szpitalnym ambulatorium. I to nie wieczorem, ale w ciągu dnia, kiedy na pasażu jest wielu mieszkańców i turystów. Szczególnie niebezpieczne są przechadzki zwłaszcza w okolicach „handlówki”.
Przekonał się o tym młody jeleniogórzanin, którego zaatakowało kilku mężczyzn siedzących na ławeczce. Powód: poszkodowany usiadł obok nich, a to nie spodobało się awanturnikom.
Spacer skończył u chirurga, który założył mu dziewięć szwów.

Z relacji świadków wynika, że do skandalicznego zdarzenia w samym centrum Jeleniej Góry doszło, kiedy mieszkaniec miasta podążał na koncert w kierunku ulicy Chełmońskiego. Był z dziewczyną oraz grupą znajomych. Ci akurat wstąpili do sklepu.

– Trzech awanturników zaczęło raptem bić pięściami i kopać Bogu ducha winną ofiarę – opowiada pragnący pozostać anonimowym świadek zdarzenia. Znajomych o tym, że ktoś się bije przed sklepem, poinformowały kasjerki. Na niewiele zdała się interwencja młodych ludzi, którzy chcieli odciągnąć bitego od rozszalałych agresorów.
Do tego w pewnym momencie zbliżył się do grupki około 20-letni młodzian i z całej siły uderzył poszkodowanego w twarz.
Chłopak upadł i poważnie rozciął sobie głowę o twarde kanty kostki brukowej. Później założono mu dziewięć szwów.

Wezwano policję, której patrol pojawił się po około dwóch minutach.
Złapano dwóch sprawców, dwóm udało się uciec.
Jak podkreśla świadek zdarzenia, funkcjonariusze nie mieli apteczki i nie bardzo potrafili udzielić poszkodowanemu pomocy. Czterokrotnie wzywano pogotowie ratunkowe, które w końcu dojechało po pół godzinie. W tym czasie pobitemu pomogła nieznana kobieta.

Policja poszukuje dwóch pozostałych sprawców rozboju. Funkcjonariusze znają ich dane personalne. Jeden z poszukiwanych znany jest stróżom prawa i był już wcześniej karany za rozboje.

Jeleniogórzanie zastanawiają się tymczasem, dlaczego w centrum miasta, kilkaset metrów od komisariatu policji, przy publicznej szkole, pośród różnych sklepów, w pobliżu dwóch kościołów, dochodzi do takich scen.

– To przecież nie pierwszy raz – mówią ludzie, którzy widzieli napad. Sami są sparaliżowani strachem, bo boją się, że też oberwą. A bójki zdarzają się tam wyjątkowo często. – Przestępców może sprowokować wszystko, nawet spojrzenie w ich kierunku – mówią ludzie. Nie mogą się doczekać na stałe patrole i zamknięcia za kratkami bandy, która atakuje niewinnych przechodniów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Klub Seniora w Mysłakowicach  

Instrukcja obsługi dla gości pod Szrenicą

O minionym roku w schronisku dla zwierząt  

Komentarze (36) Dodaj komentarz

~greg 28-05-2007 17:11
Właśnie dziś przed 14.00 w tamtym miejscu leżał nieruchomo rozciągnięty na brukowej kostce człowiek. Pijak ? A może kolejny pobity ? Dlaczego ta ulica nie jest monitorowana ?
~ponury grabarz 28-05-2007 17:40
To rewir Wilka. Trzeba po prostu znać tam właściwe osoby.
~Wystraszony 28-05-2007 17:45
Większość okupujących plac agarów, to "uczniowie" z Handlówki. Ciekawe,co na to całe sztaby ciężko zapracowanych szkolnych pedagogów,psychologów,wychowawców,moderatorów i liderów; co na to wizytatorzy z pobliskiego Kuratorium /400 metrów dalej/; co na to wybitni teoretycy z DODN /100 metrów dalej/,wygłaszający na co dzień uczone wywody o wychowaniu???CZEŚĆ DLA ICH TRUDU!!!
~glosik 28-05-2007 17:56
Zatrudnijcie jeszcze więcej leniwych strażników miejskich. Potrafią tylko blokady zakładać i czepiać się o byle co a tam gdzie jest niebezpiecznie nikt ich nie zobaczy, żenada!!!.
~ktoś :( 28-05-2007 18:26
czasami boje sie chodzić majówką bo boje sie ze oberwe i to z niewiadomego powodu... dlaczego nikt tego nie pilnuje <straż miejska> ?? dziwne rzeczy sie dzieją.. Rada nie chodźcie tam samemu i wieczorem bo xle skończycie....
~Baba 28-05-2007 18:26
Szkopda mówic na wiatr.To samo na ul.Sudeckiej, koło Teatru,a pan policjant twierdzi,ze nic nie mogą działac,nawet gdy widzi,bo to nikomu nie przeszkadza.Wolność dla chuliganów! Trzeba ustaw!
~kura 28-05-2007 18:28
to nie żaden rewir wilka tylko busz. dziwię się,że do tej pory policja nic w tej sprawie nie zrobiła. za co oni biora kasę? demokracja jest dla zdrowych i normalnych ludzi. nie dla wyrzutków społeczeństwa.
~racja 28-05-2007 18:29
Mam niewątpiwą przyjemność przebywać na jeleniogórskim deptaku ok. 10 godz. dziennie. I powiem Wam jedno–Policja jeździ, Straż Miejska jeździ i nic z tego nie wynika–poza blokadami na kołach.. Pełno pijaków,żebrających narkomanów–a w czwartkowy, piątkowy i sobotni wieczór–pijane dzieci robią straszne awantury juz o godzinie 19.. W niedzielny poranek pełno potłuczonego szkła, wszystko,że tak powiem "obsikane" i wszędzie ślady bytności zacnych mieszkańców–którzy w nocy upili się jak świnie... I Dzieciaki–jest kilka knajp w centrum do których "łebki" chodzą na wagary... jest paru miejscowych–co zawsze pod koniec miesiąca w oczekiwaniu na rentę (z naszych podatków) okradają przechodzących ludzi–właśnie w okolicy handlówki–taki jeden (ok.25 lat) stoi w jednym miejscu i w jednych dresach – od lat–za sam wyglad dożywocie... Za jakis czas targ staroci... czyli chlanie i sikanie całą dobę w centrum–w majestacie prawa–Jak w tym roku władze nie dopilnują,zeby na dzierzawionym przez firmę w której pracuję terenie nie ustawiali się handlarze–to sprawa wyladuje w sądzie–bo w zeszłym roku liczyłem na zarobek–niestety–ktoś zagracił starymi meblami teren za który płacimy 500pln/pół roku (dzierżawa pasa drogowego) i jesteśmy zobowiazani do odchwaszczania i zamiatania tego odcinka...i mego miejsca pracy po prostu nie było widać... Po czym sie okazało,że ktos jeszcze pobrał od niego opłatę–miał kwit– i jeszcze na mnie Policje chciał nasłać... Pamiętajcie najciemniej pod latarnią... Mógłbym tu napisac monolog,i zaśmiecić go dużą ilościa sytuacjii na które natrafiłem w ciągu ostatniego roku.... Ale jeszcze tu siedzę z 2 godzinki–więc nie będę sie denerwował...
~Non stop 28-05-2007 18:29
Ciekawe ile czasu zajelo by naszym misiom z ratusza zalozenie monitoringu czy wyslanie dodatkowych patroli policji w te rejony gdyby ucierpial w podobnych okolicznosciach dzieciak ktoregos z prezesiow lub radnych???? Nic sie nie zmieni w tej kwestii! na monitoring nie ma kasy bo radnym zwlaszcza tym cienikm z matematyki PiS–iorom potrzeba bardziej maszynki do liczenia glosow... temat na szczescie umarl ;–) Ale kasy na poprawe bezpieczenstwa w miescie i tak nie bedzie bo radnym trzeba teraz sale wyremontowac. A kto za to zapaci? Pan za to zaplaci i Pani za to zaplaci... ;–) Rejs po Bobrze
~obserwator 28-05-2007 18:41
funkcjonariusz policji nie umiał udzielić pomocy?,żenujące , ale doskonale radzi sobie z ....
~cezar 28-05-2007 18:59
Takich miejsc znanych policji i władzom miasta jest więcej.Co jakiś czas, jak jest sprawa, to się o tym pisze a i tak nic z tego nie wynika.Deptak na 1 Maja rządzi się swoimi prawami np.kompletne olewanie przez odpowiednie służby zakazu ruchu.Ostatnio w niedzielę o mało co nie rozjechał mnie katolik spieszący się na mszę.Jak mu zwróciłem uwagę,że tu obowiązuje zakaz wjazdu, a inwalidą nie był,to dostałem taką wiąchę, że mimo trzyletniej służby w Marynarce jeszcze takiej nie słyszałem.Pewnie się zaraz wyspowiadał bo to katolik był.
~Robin Hood 28-05-2007 20:17
Od lat jeden z dzielnych strażników patroluje ulice 1–go Maja tylko w samochodzie. Jak ma on widzieć co sie dzieje na poboczu ulicy? Reszta spaceruje po naszym pięknym trakcie i udają że nic nie widzą. Zamiast finansować nieudolnych, to należy zatrudnić czterdziestu Policjantów, kupić im dwa szybkie samochody pościgowe i sprawę mamy z głowy. Przy odrobinie woli rajców jest to do zrobienia. Wystarczą głosy Wspólnego Miasta i LiD–u, jak dwóch radnych nie przyjdzie lub się wstrzyma to możliwa jest likwidacja spacerowiczów. Apeluję do radnych LiD–u. W waszym interesie leży likwidacja "nielojalnych". Na Wspólne Miasto raczej możecie liczyć bo mieli to w programie.
~QQłka 28-05-2007 23:56
..a możeby tak WRESZCIE ktoś zajął się "placem zabaw" przy Elsnera 5? Który to plac jest raczej miejscem spotkań meneli?! Straż miejską pomijam, kilka razy było to zgłaszane, jak do tej pory żaden z panów strażników nie raczył się przespacerować w to miejsce..
~kosa 29-05-2007 0:03
– dlaczego policja nie chodzi po cuwilnemu i nie udaje mieszkanca w zamian np. za tego pobitego , czy im brakuje tak inteligencji i metod dzialania ? aby wyplenic to bezkarne , legalne chuligaństwo i bandytyzm – przecież turyści boją się bandyckiej Jeleniej Góry – za co biorą forsę fachowcy policjanci i nieudolna darmozjadowa straż miejska że takie przypadki są do dnia dzisiejszego nie rozwiązane !!1– to skandal !A zarząd miasta wydaje pieniądze na Targi turystyki w Berlinie _ to chyba jakis kabaret !!
~piter 29-05-2007 2:20
brawo Robin Hood, więcej etatów w policji kosztem nierobów ze staży miejskiej
~njujorker 29-05-2007 7:56
A gdyby tak postawić tam makietę policjanta? Kirowcy się na to naabierają, to może lumpy też?
~cza 29-05-2007 8:27
planuje urlop w jelonce i jak to czytam to sie zastanawiam czy wogole ma sens przyjazd.Na zabobrzu trzeba uwarzac na agresywnego kundla,a w centrum na bandytow.Z tego wynika ze tacy zwykli normalni ludzie powinni zaczac chodzic kanalami...
~do "Mieszkaniec" 29-05-2007 8:52
Już idziemy do ciebie!!! ps. kupiliśmy ci słowniczek ortograficzny, cieszysz się? Pozdrawiamy, Policja i Straż Miejska
~KOKO 29-05-2007 9:06
Ja rowniez zastanawiam sie czy przyjazd do Jelonki na urlop ma sens jak czytam o rozbojach w bialy dzien. Co roku widze tylko nasza straz miejska z dumnie podniesionymi nosami, spacerujaca i nigdy nie interwencujaca. Jak Panienki na promenadzie, w oczekiwaniu na klienta. A i turystow coraz mniej w tej Stolicy karkonoszy. Zal.....
~iga 29-05-2007 9:12
Zapraszam straż miejską do parku na Wzgórzu Kościuszki, tutaj o 19 strach wyjść na spacer, bo rządzi lokalna młodzież.
~JELENIOGÓRZANKA 29-05-2007 9:15
Nie do pojęcia jest to,że pan komendant straży miejskiej nie potrafi skierować we właściwe miejsce swoich patroli – wiedząc,że od dawien dawna,że w tej okolicy mozna czuć się zagrożonym.Jeszcze nikt nie przywalił nikomu z rodziny pana komandanta,albo kogoś ze strażników miejskich.Poczekamy,może wtedy straż miejska będzie umiała poradzic sobie z tym kawałkiem ulicy...Zrezygnujcie panowie z zakładania blokad na koła,a zajmijcie się tym,żebyśmy mogli spokojnie chodzić po Jeleniej,a także nie wdeptywać w psie odchody.Obrazek zaobserwowany przeze mnie : idzie patrol straży,obok pies prowadzony na smyczy załatwia się na trawniku przy ul.Bankowej,właściciel pewnie ani mysli o tym,że powinien zebrać to co nakupkał jego pies... Utwierdzają go w tym przekonananiu niereagujący straznicy miejscy. Panie Prezydencie Obrębalski : Chce Pan być prezydentem za.....go miasta? Proszę przejść sie głównym traktem Jeleniej Góry – może zobaczy Pan wreszcie,że należy pewne rzeczy egzekwować i powinna to robić straż miejska.Ale oni pewnie wszyscy mają psy i wydaje im się normalne,że piesek tam gdzie stoi,tam się załatwia,chocby to był chodnik w centrum miasta... Panie Prezydencie – potrafi sobie Pan poradzić choćby z psimi odchodami egzekwując od podległych służb to co egzekwować należy? Może Pan v–ce Prezydent Łuźniak też coś w tej kwestii może zrobić? Może trzeba zaangażować jeszcze kogoś?
~W odpowiedzi wystraszonemu. 29-05-2007 9:30
Na ciężko wystraszonego synu nie wyglądasz. Raczej na sfrustrowanego nauczyciela. Po tylu pytaniach pod adresem nauczycieli wypada tylko zapytać co na to rodzice, opiekunowie, władze miejskie, służby porządkowe, Kościół katolicki i prawosławny/boć to pod ich bokiem/, okoliczni mieszkańcy /przemykający chyłkiem obok bandziorów/, koledzy rozbrykanych uczniów, personel sasiednich sklepów i restauracji, ...itp itd. Winnych jak widać całe stado.
~......... 29-05-2007 9:33
Uwazam ze trzeba wymienic jeszcze mini park kolo pawilonu Plusa na Wolnosci (Marii Sklodowskiej–Curie). Tam czesto mozna spotkac amatorow tanich trunkow i narkofiksow i nikt sobie nic z tego nie robi. Rece opadaja. Policjanci to Ci ktorzy podczas kontroli sprawdzaja kierowcow i stan techniczny pojazdu oraz wyposarzenie miedzy innymi apteczke. A sami nie maja i nie moga udziuelic pomocy. Parodia. W takim razie im tez nalezy sie mandat.
~ogi 29-05-2007 9:38
mowiac szczerze to problem w tym ze nawet w kawiarniakch chodza tacy dziwni ludzie i prosza o pieniadze gosci,a personel danej kawiarenki nawet nie zroci takim typka uwagi!Skandal na calego! w innych krajach to taki typek zostalby zaraz przy wejsciu pogoniony a tuuuuu hmmmmmm.....
~Do inteligentnych policjantow i straznikow oraz wladz!! 29-05-2007 10:39
Już kiedys byla opisywana sprawa tego skwerku. Dotyczylo to wycieczek niem. i nietylko. I co? zrobiono z tym coś. Wiku zachowuje sie debil, drugi obleśny siwy ochlapus tak samo. Dra ryje, zaczepiaja kobiety. A wy od tego slownika ort. tylko bronicie sie "nie widac ze pija to nie mozemy ich ruszyc" "pie... kotka za pomoca mlotka." Od x czasu wszyscy wiemy ze to wam przydaltby sie takie slowniki.
~Popieram 10:39 29-05-2007 11:44
Tylko glupio sie tlumaczycie... mieszkam w tej okolicy, codziennie robie obok tego skwerku zakupy. Straznicy spaceruja i j/w opisano "nie moga ich ruszyc" Ciekawe?? pogonic te obszczymurki bo przynosza wstyd i wzbudzaja lek, odrzut wymiotny. Cale szczescie ze skonczylo sie szwami... do nastepnego razu DROGIE WLADZE???
~porażka 29-05-2007 11:47
kolejna zreszta........ znowu sprawa ucichnie i oby nie do nastepnego, tragicznego tym razem razu. Tez mieszkam w tej okolicy i faktycznie to masa czubkow ktorym bełty wypaliły resztki rozumu. Oblesne, smierdzace, zaczepiajace wszystkich, myslace ze im wszystko wolno pijaki
~Mieszkanka 29-05-2007 11:50
A tego siwego starucha ktory po pijaku bije swojego wnuka, zwraca w krzakach i znowu pije belty na oczach tego płaczacego dzieciatka to kiedys spotka kara... i oby nie trafil na mojego meza
~do wyzej 29-05-2007 11:52
to raczej kochas babci.... co za ekipa.. gdzie "obroncy praw dziecka"?
~Bedzie gorzej 29-05-2007 11:54
bedzie cieplej, gorzej bo te menele beda tam ciagle przesiadywac jak nasze wladze nic z tym nie zrobia. Jakby dzialo sie to kolo ich domu to Straz miejska by tam koczowala w dzien i noc
~Plotka to plotka 29-05-2007 12:06
ja w pt slyszalam ze facet umarl bo karetka jechala godzine. Dobrze ze to tylko plotka, ale tych pijanych brudasow tez bym pogonila
~mama 29-05-2007 12:30
Idziesz z dzieckiem po deptaku.... podlatuje do ciebie walniety Wilku, rozlozone łapy, drze sie, wydobywa glosy jak z buszu, pcha lapy gdzie nie trzeba.... dziecko tuli sie do ciebie, zaczyna plakac i pyta co to bylo?? I jak mam mu delikatnie powiedziec ze to debil, czub, pijak itp?
~Siwy staruch 29-05-2007 12:32
dobre.... ale to prawda. Po nim widac ze ma w glowie tylko siarke i nic wiecej. a razem z Wilkiem uwaza sie za lowelasa, amanta i "podrywa mlode dziewczyny i j/w mlode matki" buhahahahaha humor roku ale czarny humor
~do Wystraszony 29-05-2007 21:49
A czemu nie zapytasz o to w pierwszej kolejności ich rodziców???
~0 tolerancji 31-05-2007 7:15
zasada jest taka: jak nie walniesz lumpowi albo cwaniakowi w pysk to ma cię gdzieś i wejdzie ci na łeb ale to jest niezgodne z prawem.... szkoda czasu i nerwów na sądy
~do wyżej 2-06-2007 12:31
dokładnie,coś mi się zdaje,że sławetny Wilku,to ten pijak ochroniarz ze spożywczaka naprzeciw"handlówki"?do mnie też podleciał,coś p...ł i wymachiwał łapami,chyba kiedyś mu j...ę(a trenuję sporty walki dosyć długo),tylko boję się,że upadnie i coś mu się stanie(przecież,to mięsni nie ma żadnych)a ja pójdę do####i tyle z mojego trenowania:/

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Orszak Trzech Króli

Pół wieku twórczości niezwykłego artysty

Biegacze narciarscy apelują do pieszych

Nowy dyrektor WORD

W Jeżowie wymieniają piece

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
178
Tak
19%
Nie
75%
Nie wiem
6%