Zalogowanych: 17

Legnica: Legnicka Miedź pokonana!

Sobota, 13 kwietnia 2019, 14:01
Aktualizacja: 14:06
W sobotnim (13.04) spotkaniu II ligi wojewódzkiej drugi zespół Miedzi Legnica podejmował jeleniogórskie Karkonosze. Do przerwy podopieczni Jacka Kołodziejczyka udowodnili, że po raz kolejny zamierzają wrócić do wyższej klasy rozgrywkowej, bowiem na trudnym terenie prowadzili 3:0. Po zmianie stron padł tylko jeden gol – dla gospodarzy.

Jeleniogórzanie już w pierwszej połowie ułatwili sobie zadanie na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Hetmańskiej w Legnicy. W 12. minucie wynik otworzył Robert Wiejak i w kolejnych minutach to legniczanie spędzali więcej czasu na połowie rywali. Gdy wydawało się, że na przerwę biało-niebiescy zejdą z jednobramkową zaliczką, końcówka pierwszej połowy była piorunująca w ich wykonaniu. W 44. minucie niepewne wyjście Biernata do dośrodkowania wykorzystał Kułakowski, który głową trafił na 0:2. W doliczonym czasie Karkonosze cieszyły się ponownie - w spornej sytuacji bramkarz gospodarzy nieczysto wybił piłkę, która trafiła pod nogi Wiejaka, a ten na pustą bramkę strzelił na 0:3. Chwilę później sędzia oznajmił przerwę, a sztab szkoleniowy Miedzi miał ogromne pretensje do arbitra, że nie odgwizdał faulu na bramkarzu.

Po zmianie stron miejscowi szybko mogli zdobyć pierwszą bramkę, ale doskonale interweniował Niżnik. Chwilę później w sytuacji sam na sam był Ranecki, ale jego strzał świetnie nogami obronił bramkarz z Legnicy. W 51. minucie kolejna okazja gości - tym razem Engler trafił w poprzeczkę. W 54. minucie odżyła nadzieja wśród miejscowych, bowiem po rzucie wolnym z okolic środka boiska, Marcinkiewicz sprytnie głową przedłużył lot piłki i było 1:3. W 79. minucie swoją okazje miał Galos, jednak jego strzał pod poprzeczkę doskonałą poradą obronił Biernat. W 83. minucie Miedź mogła zdobyć bramkę kontaktową, ale główkę Marcina Urbańskiego świetnie obronił golkiper Karkonoszy. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:3 i biało-niebiescy mają 9 punktów w 4 meczach.

Miedź II Legnica - Karkonosze Jelenia Góra 1:3 (0:3)

Miedź: Biernat - Dul, Bury, Galik, Siedlecki, Marcinkiewicz, Bieniusiewicz, Klaska, P. Urbański, Krupa, Ropuszyński. Rezerwowi: Rus, Wojciech, Górski, Urynek, M. Urbański, Szulczewski.
Karkonosze: Niżnik - Firmanty, jurecki, Wiejak, Tokarz, Ranecki, Tomaszewski, Engler, Michalik, Kułakowski, Galos. Rezerwowi: Mieszała, Romanowski, Kubicki, Pietroński.