MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Legnica najlepsza wśród dziewczynek

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 14 maja 2017, 20:27
Aktualizacja: 20:29
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
Młode piłkarki ręczne zakończyły sezon na Dolnym Śląsku. Na zakończenie turnieju rozgrywanego w hali przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze złote medale otrzymały bezkonkurencyjne szczypiornistki z Legnicy, które w stolicy Karkonoszy również zaprezentowały się najlepiej.

W ostatni turniejowy weekend (rozgrywki w tej kategorii wiekowej są prowadzone poprzez miniturnieje) gospodarzami były KPR Kobierzyce i KPR MOS Jelenia Góra. Rywalizację w stolicy Karkonoszy – podobnie w pozostałych meczach sezonu – wygrała EUCO-UKS Dziewiątka Legnica.

Dziewczynki z Jeleniej Góry, które trenują pod okiem Marty Oreszczuk, zajęły ostatecznie piąte miejsce na Dolnym Śląsku (na 8 zespołów), ale w tej kategorii wiekowej nie wyniki są najważniejsze, a nauka gry w piłkę ręczną. - Miałyśmy szansę na medal, ale przegrałyśmy niefortunnie dwa mecze z Dzierżoniowem – powiedziała Marta Oreszczuk, która jest zadowolona z widocznego postępu dziewcząt. - Mamy dużo nowych dziewczyn, grają u nas 12- i 11-latki – dodała trenerka.

Część dziewczynek trafi w przyszłym sezonie do kategorii młodziczek. W czołówce klasyfikacji strzelczyń zakończonego sezonu jest Marcelina Kulas, która ma ogromny potencjał, ale również pozostałe zawodniczki z pewnością pójdą w ślady starszych koleżanek, które z czasem jako wychowanki trafiły do pierwszego zespołu.

Rozgrywki wygrała Dziewiątka Legnica, która zgromadziła komplet 14 zwycięstw. - Dziewczynki są w klasie sportowej o profilu piłki ręcznej, dodatkowo mają zajęcia w klubie trzy razy w tygodniu – powiedziała trenerka Mistrzyń Dolnego Śląska. - To wyjątkowy rocznik, dzieci i rodzice żyją piłką ręczną i nasze dziewczynki są też mistrzyniami województwa szkół podstawowych – w czerwcu jedziemy na mistrzostwa Polski w Głuchołazach – dodała Halina Szwedyk.

Wyniki i tabela rozgrywek na stronie: http://dzpr.eu/wp-content/uploads/2017/04/d_dzk_2016_2017.pdf

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PiS ujawnił listy kandydatów

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Na turniej w Pradze z nowymi zawodniczkami

Zgrzyt w KO – kandydatka rezygnuje

PiS zaprezentował kandydatów

Nad Śnieżnymi Kotłami

Kandydaci PO

Kto dyrektorem SP 11?

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
591
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%