MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Lechia Piechowice zaprezentowała kolarskie talenty

Wiadomości: Piechowice
Piątek, 7 maja 2010, 20:35
Aktualizacja: Sobota, 8 maja 2010, 9:53
Autor: arec
Fot. Archiwum klubu Lechia Piechowice
Sekcja kolarska klubu Lechia Piechowice zaprezentowała dziś w Hotelu Las swoich zawodników.

- W tym roku nastawiamy się głównie na walkę w Bike Maratonie. Niektórzy z tych zawodników są faworytami w swoich kategoriach wiekowych, mają szanse znaleźć się na miejscach medalowych. Są też zawodnicy, jak Artur Miazga, którzy wystąpią na Cross Country, Mistrzostwach Polski czy Grand Prix Czesława Langa – powiedział prezes klubu Jacek Kamiński.

Zawodnicy Lechii dobrze wystartowali przed dwoma tygodniami w pierwszej edycji Bike Maratonu. We Wrocławiu Michał Grynienko, Karolina Cierluk i Aneta Adamek zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach, a Jakub Danielski i Norbert Potkański zakończyli wyścig na miejscach czwartych.

Dziś w Hotelu Las zaprezentowali się: Karolina Cierluk, Aneta Adamek, Paweł Kluk, Łukasz Kubacki, Marek Narkiewicz, Michał Grynienko, Paweł Michałkiewicz i Artur Miazga. Na prezentacji nie mogli się zjawić Dawid Fliger, Jakub Danielski i Łukasz Niedbalski, ale oni także będą wspierać zespół w rozpoczynającym się sezonie.
- W tym roku mamy grupę na dorobku. Bazujemy na utalentowanych zawodnikach z okolic Jeleniej Góry, którzy mają odpowiednie możliwości – powiedział Jacek Kamiński.

Wśród zaproszonych gości na dzisiejszej prezentacji pojawili się sponsorzy, władze lokalne, nauczyciele z piechowickich szkół, a także Marek Galiński najbardziej utytułowany polski kolarz górski, przed dwoma laty związany z Lechią Piechowice. Burmistrz Piechowic Zofia Grabias Baranowska podziękowała znakomitemu kolarzowi – To dzięki panu ten sport się u nas rozwinął.

W rozmowie z Jelonką Marek Galiński przyznał, że z Piechowicami łączą go miłe wspomnienia – Tutaj czuję się jak u siebie w domu. Zawsze chętnie przyjeżdżam w te strony. Teraz nadarzyła się okazja, że Maja Włoszczowska po raz drugi zorganizowała Jelenia Góra Trophy i całą grupą JBG2 będziemy się prezentować na jej wyścigu.

Marek Galiński jest zadowolony z tego, że sekcja kolarska w Lechii Piechowice nadal działa – Różnie może z tym bywa, raz jest bardziej prężna, raz mniej. Najważniejsze jest jednak to, że młodzież ma wsparcie klubu. W klubie mogą poszerzać swoje horyzonty, interesująco zajmować swój czas, który jest spędzany owocnie. Mam nadzieję, że z tego grona zaczną wyrastać talenty i być może w przyszłości zobaczymy kogoś na Olimpiadzie, kogoś kto będzie reprezentował Polskę, ale też Piechowice.

Mistrz przyznał także, że przy regularnym wsparciu sponsorów w Piechowicach mogłoby się rozwijać kolarstwo na najwyższym poziomie – Myślę, że teren jest tak niesamowity do uprawiania tej dyscypliny sportu, że byłaby to jedna z najbardziej prężnych sekcji w Polsce. Turyści przyjeżdżają tutaj przede wszystkim po to, żeby jeździć na rowerach.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Powrót imprez rowerowych

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Konkurs na dotację dla klubów ligowych

Finał na lawecie

Mobilizacja przed II turą

Podgórna jest nadal zarośnięta

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
5
Tak
60%
Nie
20%
Nie wiem
20%