Zalogowanych: 5

Jelenia Góra: LDJ: Karkonosze przegrały po walce

Piątek, 6 kwietnia 2012, 18:43
Aktualizacja: 18:48
Juniorzy starsi Karkonoszy zanotowali kolejną porażkę, ale tym razem zaprezentowali ciekawy futbol i wolę walki. Mimo ambitnej gry nie sprostali Chrobremu Głogów przegrywając 1:3.

W pierwszej połowie faworyzowani gracze z Głogowa nie potrafili znaleźć sposobu na gospodarzy, w 27. minucie to biało-niebiescy otworzyli niespodziewanie wynik. Dośrodkowanie Wantucha na gola zamienił Szlachetka wykorzystując niepewne wyjście golkipera Chrobrego. Cztery minuty później jeleniogórzanie mogli podwyższyć prowadzenie, ale w kontrowersyjnej sytuacji arbiter po chwili zastanowienia zdecydował się ukarać żółtym kartonikiem Szarańca uznając, że ten próbował wymusić jedenastkę. Do przerwy Karkonosze prowadziły 1:0.

Po zmianie stron przycisnęli goście, a na efekty 8-osobowa grupka kibiców z Głogowa czekała do 57. minuty. Wtedy przyjezdni ciekawie rozegrali rzut wolny klepką dochodząc do czystej pozycji, a gola wyrównującego strzelił Kozołubski. Trzy minuty później przy kolejnym stałym fragmencie udaną paradą popisał się Krzewiniak, ale w 73. minucie nie miał już tyle szczęścia, głogowianie po trafieniu Kuczera prowadzili 2:1. W 76. minucie kolejna ofensywna akcja Chrobrego zakończyła się sukcesem, a gola z dobitki zdobył Kozar. Mimo kilku okazji w ostatnich 10. minutach jeleniogórzanom nie udało się zmienić niekorzystnego rezultatu i ostatecznie przegrali 1:3.

Zespół juniorów młodszych Karkonoszy został wycofany z rozgrywek Ligi Dolnośląskiej Juniorów, w związku z czym ekipa z Głogowa "zgarnia" 3 pkt. walkowerem.

Karkonosze Jelenia Góra - Chrobry Głogów 1:3 (1:0)

Karkonosze: Krzewiniak - Szeliga, Wantuch, Kierlik, Celewcewicz, Herman, Szczepaniak, Szlachetka, Krystecki, Nogas, Szaraniec. Zmiany: Gozdek, Michalak, Nicpoń.

Chrobry: Góra - Ciurej, Gruszecki, Jakubiak, Golec, Adamczewski, Fidah, Kuczer, Kozar, Bednarski, Kozołubski.