MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Laury za siódme miejsce

Wiadomości: ŚWIDNICA
Czwartek, 20 maja 2010, 16:07
Aktualizacja: 23:02
Autor: KO
Fot. Wiktor Bąkiewicz
– Jelenia Góra jest jednym z liderów w pozyskiwaniu funduszy unijnych – powiedział wczoraj wieczorem Marek Obrębalski odbierając w Świdnicy nagrodę od tygodnika „Newsweek Polska”.

Redakcja tego pisma wyłoniła piętnastu najlepszych prezydentów polskich miast, numerem jeden jest Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia. Obrębalski ma numer siedem.
„Newsweek” Jelenią Górę nazywa „Stolicą Sudetów”. Prezydent Obrębalski przez jego redaktorów został doceniony za to, że stara się z miasta zrobić kurort na europejską miarę. Tygodnik zauważa, że w tym roku Jelenia Góra wyda 170,5 mln zł na obwodnicę, teatr i park zdrojowy.

Rozstrzygnięcie Rankingu N15 to tylko jedna z imprez podczas trwającego od wczoraj Kongresu Regionów. Do Świdnicy zjechali się samorządowcy z całej Polski. Gości jest ponad tysiąc. Podczas sesji plenarnej na temat dwudziestolecia samorządu o historii samorządności w Polsce opowiedzieli profesor Michał Kulesza i profesor Jerzy Regulski.

Wspólnie z politykami podsumowali ten czas. Od rana trwają panele dyskusyjne – prezentacje i rozmowy toczą się w dziesięciu salach jednocześnie. Do piątkowego wieczoru tych paneli ma odbyć się osiemdziesiąt. Dyskusje koncentrują się wokół trzech kluczowych zagadnień: samorząd, inwestycje i rozwój.

Poza panelami zaplanowane są dwie sesje plenarne: „Specjalne Strefy Ekonomiczne - bilans piętnastu lat istnienia. Udane połączenie potrzeb inwestorów z potrzebami poszczególnych regionów” (zaproszeni do udziału w niej zostali m.in. minister Aleksander Grad i doradca wicepremiera w gabinecie politycznym ministra gospodarki Klemens Ścierski) oraz „Upartyjnienie samorządu - nieszkodliwy mit, szkodliwa rzeczywistość” (zaproszeni zostali m.in.: prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, prezydent Poznania Ryszard Grobelny oraz prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz).

Ogłoszenia

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Powstanie trasa rowerowa – sprostowanie

Magistrat do remontu

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~zonki 20-05-2010 18:23
Redaktorzy Newsweeka przyjechali do Jeleniej Góry, wjechali obwodnicą południową i zostawili auto na parkingu pod samymi basenami termalnymi, następnie przeszli się zrewitalizowanym parkiem zdrojowym, z oddali błyszczały budynki placu piastowskiego z śnieżnobiałymi elewacjami i pojechali drogą rowerową na szlak wież widokowych na każdej z nich robic zdjęcie Na sam koniec zrobili też parę fotek pięknym kamieniczkom w rynku i na ul Wojska Polskiego, obejrzeli mecz ekstraklasy koszykarek i odlecieli z międzynarodowego lotniska im. I bajkopisarza …Po takiej wizycie trzeba głośno i wyraźnie powiedzieć STOP DOPALACZOM !!... W konkursie na najlepsza bajkę autorzy mieliby szanse nawet z samymi bracmi Grimm.
~ 20-05-2010 18:59
Stolicą Sudetów ????to chyba jakiś żart ?/ brudne ulice ,syf i ubóstwo....
~fak 20-05-2010 19:55
To miło że mamy jednego z najlepszych prezydentów. Gratuluję Panie Marku i życzę jeszcze wielu sukcesów. Wierzę, że dalej pod Pana okiem nasze miasto będzie się rozwijało i będzie jeszcze piękniejsze. Serdecznie pozdrawiam.
~mieszkaniec4 20-05-2010 20:12
hehehe
~Zbyszko 20-05-2010 22:14
Panie Prezydencie GRATULACJE!!! To kolejny duży PLUS. Dla Pana ekipy i dla Jeleniej Góry.
~z jeleniej 21-05-2010 9:25
No, no, no... O matko kochana... O ..... ...!...
~urzędnik 21-05-2010 10:23
czy wszyscy moi koledzy - urzędnicy w ratuszu musza pisać teraz pochwalne peany z IP ...dialog.net.pl :):):). Nie podlizujcie się aż tak bardzo, i tak go nie wybiorą ponownie.
~urzędnik 21-05-2010 12:16
czy wszyscy moi koledzy - urzędnicy w ratuszu musza pisać teraz pochwalne peany z IP ...dialog.net.pl :):):). Nie podlizujcie się aż tak bardzo, i tak go nie wybiorą ponownie.
~pino 24-05-2010 11:31
Za co te GRATULACJE i dla kogo a może sam sobie gratulował albo jego świta .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Łagodny wyrok za zakatowanie kota

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Redakcja przeprasza Krzysztofa Golke

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
649
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%