Laury dla karateków

Wiadomości: Polska
Czwartek, 29 marca 2007, 0:00
Z workiem medali powrócili z mistrzostw Polski dzieci i juniorów w karate shidokan zawodnicy klubu Shidokan Jelenia Góra

W zawodach, które odbyły się w Łasku uczestniczyło ponad 140 zawodników z 10 klubów. Jeleniogórska ekipa była najliczniejsza i liczyła aż 42 zawodników. W tym przypadku ilość przeszła w jakość gdyż podopieczni trenerów Mariusza Ligizyńskiego oraz Przemysława Jończego zdobyli podczas imprezy kilkanaście medali. W konkurencji sumo, w której rywalizowały najmłodsze dzieci, w zmaganiach chłopców w wieku sześciu lat drugie miejsce zajął Michał Grzesiak, zaś trzecie Aureliusz Miszczyk. W rywalizacji chłopców w wieku 9 – 11 lat, w kategorii wagowej lekkiej wszystkie miejsca na podium zajęli jeleniogórzanie, gdyż pierwszy był Kamil Kaczmarczyk, przed Aleksandrem Spiszem i Dawidem Reszką. W kategorii wagowej średniej trzecią lokatę zajął Marcel Mielniczuk, zaś na tym samym miejscu w kategorii ciężkiej uplasował się Piotr Szlachta. W rywalizacji dziewczynek w wieku 9-10 lat w kat. wagowej lekkiej pierwsza była Paula Widawska, zaś trzecia Maja Weremczuk, w kat. średniej Aleksandra Jończy była druga, a Patrycja Głuszyńska trzecia. W kategorii ciężkiej złoty medal zdobyła Karina Polak, przed klubowymi koleżankami Aleksandrą Wielento i Anną Jarosz.

W konkurencji junior grappling (zawierającej elementy zapasów) w zmaganiach chłopców w wieku 11-13 lat, w kat. lekkiej pierwszy był Marcin Zalewski, a drugi Tomasz Wieczorek, zaś w kat. średniej na drugim stopniu podium stanął Szymon Zieleniewicz. W konkurencji sabbmision, w rywalizacji chłopców w wieku 13-14 lat drugi był Maciej Mularczyk. Ten sam zawodnik zdobył złoty medal w konkurencji bare knukle karate (zawierającej elementy karate i judo) w zmaganiach chłopców w wieku 14 lat. Listę medalistów z jeleniogórskiego klubu zamyka Przemysław Zimorski drugi w konkurencji bare knukle karate w kategorii wiekowej 18-19 lat. W klasyfikacji drużynowej klub Shidokan Jelenia Góra zdobył drugie miejsce.