MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Laureaci Teatrrrałek

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 13 maja 2018, 14:56
Aktualizacja: Wtorek, 15 maja 2018, 8:04
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W Zdrojowym Teatrze Animacji odbyła się Gala Wręczenia Nagród 18. Dziecięco–Młodzieżowych Konfrontacji Teatralnych "Teatrrrałki", które zgromadziły 27 grup z różnych stron Polski i Czech. Główne nagrody trafiły do Jeleniej Góry (MP 27 Okrąglaczek) i Wałbrzycha (Bez Komentarza – grupa starsza i młodsza).

Jury oceniało występy grup teatralnych w trzech kategoriach: 5-11 lat, 12-15 lat oraz 16-18 lat. Wśród najmłodszych pierwsze miejsce zajęły Tęczowe Nutki z Miejskiego Przedszkola Nr 27 „Okrąglaczek” za przedstawienie pt. „Lokomotywa”. W kategorii 12-15 lat jury najlepiej oceniło młodszą grupę Bez Komentarza z Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 26 w Wałbrzychu za spektakl „Dokąd oni idą?”. Ta sama placówka mogła się cieszyć z nagrody za pierwsze miejsce wśród najstarszych, bowiem „Olidoli81_patrzy” w wykonaniu starszej grupy Bez Komentarza również zyskała największe uznanie.

- Jeżeli w przyszłości jakikolwiek dorosły po polskiej lub czeskiej stronie granicy będzie narzekał na dzisiejszą młodzież, to będzie miał do czynienia ze mną. Jesteście fantastyczni! - powiedział do zgromadzonych Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

- Zwyciężyły kryteria poruszające bardzo trudne tematy relacji rodzinnych. To są najtrudniejsze i najmniej podejmowane tematy, dlatego w tym roku zwróciliśmy uwagę na tę odwagę opiekunów, którzy zainspirowali swoich podopiecznych - powiedział Jan Kochanowski, przewodniczący jury, który podkreśla, że z każdym rokiem poziom Teatrrrałek rośnie.

- Jestem bardzo zaskoczona, że udało nam się zdobyć dwie pierwsze nagrody – wyznała Wiktoria Kmiotek z grupy starszej Bez Komentarza. - Pierwszy raz jesteśmy na jakimkolwiek konkursie, atmosfera jest bardzo miła, emocje duże i ciężka praca – powiedziała Natalia Ziembicka z grupy młodszej Bez Komentarza.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koncert w Pałacu Pakoszów – mamy podwójną wejściówkę

Porażony prądem na słupie energetycznym

Talenty znów na scenie

Wsparcie strajkujących

Zaczytaj się z Jelonką.com

Pożar w Staniszowie

Protest oświaty

W klimacie Wielkanocy

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
665
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
3%