MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Laureaci nagrodzeni przez prezydenta

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 17 maja 2014, 9:35
Aktualizacja: Niedziela, 18 maja 2014, 8:11
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
Paulina Romańczuk, Laura Frenczko oraz Daniel Piwko zostali zaproszeni wraz ze swoimi wychowawcami i dyrektorami szkół, do których uczęszczają, na spotkanie z prezydentem Marcinem Zawiłą, który za wybitne osiągnięcia nagrodził młodych jeleniogórzan.

Paulina Romańczuk to uczennica Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych. - Zdobyłam wiele wyróżnień w Polsce, brałam udział wiele razy w konkursach plastycznych. M.in. zajęłam pierwsze miejsce w graficznym konkursie "Młody Gielniak". Dzięki wysokiej średniej mogłam wyjechać na Ukrainę, na wymianę międzyszkolną i tam uczestniczyłam w warsztatach z artystami. Myślę o Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku albo w Krakowie.

Laura Frenczko z Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik" została finalistką zawodów III st. (centralnych) XVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Przyznała, że chce studiować kierunek związany z budownictwem. - Dzięki temu, że zostałam finalistką olimpiady nie muszę pisać jednej części egzaminu zawodowego - mówiła.

Daniel Piwko z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych zajął 16. miejsce w etapie centralnym I Olimpiady Wiedzy o Turystyce. - Na studia wybieram się do Wrocławia, ale jeszcze nie wiem dokładnie na jaki kierunek. Wystąpienie, prezentacja przed komisją z pewnością pomogły mi w przygotowaniu do matury ustnej - stwierdził.

Każdy laureat otrzymał nagrodę w wysokości 3.000 zł, a wszyscy zostali zaproszeni na lody tuż po uroczystym spotkaniu.

- Patrzymy na aktywność życiową, społeczną młodych ludzi. To są uczniowie ze średnią minimum 4,75 - mówił prezydent Zawiła, który podkreślił jednocześnie, że mamy w tym roku do czynienia z wyjątkową sytuacją, gdyż to są uczniowie szkół zawodowych. Licealiści nie odnieśli tym razem takich sukcesów.

Ogłoszenia

Czytaj również

„Bezpieczne wakacje” – zajęcia plastyczne

Głos wicekuratora ws. szkoły w Sosnówce

Czy wiesz jakie możliwości ma Twój smartfon? – warsztaty

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~picer 17-05-2014 10:37
zawiłej kampanii ciąg dalszy. nadrabianie straconego czasu
~ 17-05-2014 12:42
a pani Dzika też musiała być zaproszona na lody?
~28 17-05-2014 14:18
ło dżizes Kamykowa...
~Zdziwiony 17-05-2014 15:55
A uczniowie wspaniałych jeleniogórskich liceów? Żerom, Norwid? Oni nie mają sukcesów w olimpiadach?
~gostek 17-05-2014 20:19
szkoda że wybory nie są co roku
~ali 17-05-2014 22:37
Na lody???!!! Masakra!!! Obiad trzeba było postawić!!! Wstyd!!! Na lody to ja zabrałam córkę po zakończeniu pierwszej klasy!!!
rymcycymcyojci 18-05-2014 0:03
Młodzież należy nagradzać, bo to motywuje ! :) ...ale nie można rozpus...ć, bo to deprawuje ! :) ...nagrody są adekwatne !
~Wychowawca 18-05-2014 3:12
Studia we Wrocławiu to najgorszy możliwy wybór po maturze. Wrocławskie szkoły prezentują obecnie tak skandaliczny poziom, że 5 lat studiów tam to właściwie lata zmarnowane. Aż żal patrzeć, jak mnóstwo naszej zdolnej młodzieży idzie na studia do Wrocławia i tam się marnuje. Po 5 latach studiów nie umieją dosłownie nic, a wszystkiego, co się wcześniej nauczyli w dobrych szkołach średnich, zapominają. Lepiej nie marnować tego czasu - zostać w naszym mieście i zdobyć porządny zawód pod okiem wykwalifikowanego pracownika, który dużo lepiej opowie o danym fachu niż jakiś profesorek-pierdzistołek z głową w chmurach. A jak już studiować to z głową - jest tyle dobrych uczelni tuż za naszą granicą (Goerlitz, Zittau, Drezno, Liberec), które dają dobry start w życiu i przygotowują do zawodu.
~do wychowawc 18-05-2014 20:05
Oj wychodzą kompleksiki, wychodzą. Chciałoby się we Wrocławiu pracować, nie w prowincjonalnej JG.
~do 20:05 18-05-2014 21:17
Oj, wychodzą słoje, wychodzą. Skoro tak ci dobrze w tym Wrocławiu, to co robisz na naszym portalu? I kto tu ma kompleksy? Chyba ty, wrocławski słoju.
~... 24-05-2014 23:43
gratulacje dla MŁODYCH LUDZI i dla Prezydenta za chęć nagradzania i spotykania się -to ważne:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Druga edycja darmowych e–warsztatów „Zaprogramuj swoją przyszłość”

Stypendia dla najzdolniejszych

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1071
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%