MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Łatwiej pieszym, rowerzystom i kierowcom

Wiadomości: KARPACZ
Czwartek, 12 sierpnia 2010, 8:33
Aktualizacja: 8:34
Autor: Gabi
Przy ulicy Obrońców Pokoju w Karpaczu powstaną parking (także dla rowerów) i chodnik. Roboty wykona wrocławska firma, która została wyłoniona podczas przetargu.

Na parkingu będzie można zostawić 30 pojazdów. Powstaną także miejsca dla cyklistów. Do dyspozycji pieszych będzie chodnik z kostki betonowej, który połączy ulice Konstytucji 3 Maja z Kopernika. Do tego wszystkiego dojdzie oświetlenie. Całość ma kosztować ponad 384 tysiące złotych.

Inwestycja to wyjście naprzeciw wnioskom mieszkańców, którzy oczekują powstania takiego pasażu, po którym można by się bezpiecznie poruszać. Z pewnością zadowoleni będą tez zmotoryzowani i cykliści. Miasto podpisało umowę 2 sierpnia. Prace potrwają co najmniej kilka miesięcy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Targi pracy u ekonomistów

Powstaje autorski film w Karkonoszach

Protest oświaty

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~mela 12-08-2010 9:05
Rano postawią auta pracujący w okolicy i po parkingu
~mat 12-08-2010 10:13
tytuł w czasie terażniejszym a tekst w czasie przyszłym. to tylko taka mała manipulacja dla czytających. realizacja za kilka miesięcy a może i dłużej...
~xyzyz 12-08-2010 11:19
Parking dla rowerzystów.... zostawisz rower przypięty za ramę to odkręcą koła, przypniesz za koła to zakoszą resztę;) trzeba mieć ze 3 zapięcia żeby nie zakosili roweru, ale najlepiej i tak brać go ze sobą. Ps. Przy cenie średniego roweru 2000pln.(zaniżam, mtb średni to 4-5tyś.) to jednak bym nie zostawiał nigdzie roweru, nawet zapiętego.
~edesz 13-08-2010 12:22
Jednym z wazniejszych miejsc w Karpaczu z którego wyruszamy w góry jest "Biały Jar". W dawnych złych czasach była przy Białym Jarze mapa turystyczna. Teraz turysta jest tu intruzem. Żadnej mapy nie ma. Karpacz nie przyjazny turystom.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wsparcie strajkujących

Rozstrzygnięcia gminnych przetargów

Nowa posada dla radnej

Nie widać, że to bio?

O samorządności

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
425
Tak
66%
Nie
31%
Nie wiem
3%