MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Łatwe zapominanie” w Śniadeckim

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 19 grudnia 2015, 8:19
Aktualizacja: 8:27
Autor: Małgorzata Pawlak
Fot. Archiwum Organizatora
Uczniowie i nauczyciele III LO im. Jędrzeja Śniadeckiego w Jeleniej Górze przy współpracy z Teatrem Cinema z Michałowic zrealizowali projekt artystyczny „Łatwe zapominanie” w oparciu o „Kartotekę” Tadeusza Różewicza.

W swoistą teatralno - muzyczną realizację dramatu wplecione zostały utwory: „Another bring of the wall” Pink Floyd w wykonaniu Pauliny Morek i chóru uczniów, nagrania współczesnych utworów raperskich oraz „Sama, jak co dnia” z repertuaru Grażyny Łobaszewskiej w wykonaniu Elwiry Kozak, dyrektor szkoły. Od strony muzycznej młodzież przygotował Tomasz Środa – wokalista grupy People of the Haze. W rolę Bohatera wcielił się Krzysztof Nyderek, a nad całością czuwał reżyser – Zbigniew Szumski.

Spektakl stanowił podsumowanie warsztatów dla młodzieży zorganizowanych w III LO oraz szeregu wydarzeń artystycznych – happeningów, przedstawianych w szkole podczas przerw.

Publiczność w Jeleniogórskim Centrum Kultury bardzo żywo reagowała na występ uczniów, a zwłaszcza nauczycieli, których na co dzień widzi się po drugiej stronie biurka.

Projekt pokazał, że we wspólnym przedsięwzięciu można zintegrować środowiska: aktorskie, muzyczne, uczniowskie i nauczycielskie, i że poznawanie klasyki literatury nie musi być nudne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nauczyciele dzieciom

Konferencja GPW tuż–tuż

Wrażliwi wolontariusze u seniorów w ZOL–u

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~marcinZZ 9-01-2016 20:38
dlaczego takie kiepskie zdjęcia co do jakości i stylu fotografowania??

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Warsztaty modelarskie

GIS Day w szkole

Spotkanie ze Smarzowskim

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
824
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%