MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Lato ze skrzatami

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 9 lipca 2010, 8:14
Aktualizacja: 8:15
Autor: Gabi
Fot. Gabi
Ponad dwudziestoosobowa grupa dzieci z Sobieszowa uczestniczy w pierwszym turnusie półkolonii zorganizowanych przez Miejski Dom Kultury „Muflon”. Najmłodsi badają sekrety Skrzatów Karkonoskich.

Podczas emocjonującego tygodnia dzieci uzyskały wiele interesujących informacji dotyczących m.in. życia i wyglądu Skrzatów. Stworzyły kolorowe czapki takie, jakie noszą najprawdziwsze stworki. Choć są one wytworem twórczej wyobraźni bajkopisarki Marii Nienartowicz, dzieci nie mają wątpliwości, że prawdziwe Skrzaty są wśród nas.

Podczas zajęć plastycznych najmłodsi rysowali krasnale oraz miejsca, w których można je spotkać. Nauczyli się także piosenki. W środę wraz opiekunami poszli na Chojnik. Podczas wycieczki wypatrywali Skrzatów, ale – niestety - żadnego nie udało im się zauważyć. Za to złapali żabę, która nijak nie chciała się zamienić w urodziwą księżniczkę.

Mali sobieszowianie są bardzo zadowolone z półkolonii. Zapytane o to, co podobało im się najbardziej, bez namysłu odpowiedziały, że zajęcia plastyczne. W piątek, ostatniego dnia przewidziana jest także wycieczka i przygotowania do uroczystego zakończenia tygodnia pełnego wrażeń.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Egzaminy zawodowe uczniów kowarskiego Lema

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Lwóweccy zwycięzcy "Wielkiej Ligi Czytelników"

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Radosna edukacja w przedszkolach

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
240
Tak
45%
Nie
42%
Nie wiem
13%