MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Lato z ZTA w Parku Zdrojowym

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 1 lipca 2020, 14:56
Aktualizacja: Niedziela, 5 lipca 2020, 10:09
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko (archiwum)
Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze zaprasza najmłodszych widzów oraz dorosłą publiczność na letnie spektakle i koncerty. – Będziemy dla Was grać w lipcu i sierpniu w muszli koncertowej w Parku Zdrojowym – zapowiadają organizatorzy.

W lipcu zaprezentujemy trzy spektakle dla dzieci i jeden koncert dla dorosłych, w sierpniu natomiast zapraszamy na cykl Letnich Koncertów Promenadowych (szczegóły wkrótce) - dodaje ZTA.

Oto repertuar na lipiec:

5 lipca (niedziela), godz. 16.00 – muszla koncertowa w Parku Zdrojowym:

„TYMOTEUSZ RYMCIMCI”
Wesoła opowieść o przyjaźni małego misia, Tymoteusza Rymcimci, z Psiuńciem Przybłędą to pełna temperamentu, rozśpiewana propozycja dla najmłodszych. Duże kolorowe lalki, niczym wielkie maskotki, animowane przez aktorów na żywym planie, wzbudzają od razu zaufanie maluchów; sprawiają, że kontakt z widownią staje się niezwykle ciepły. Prosta nieco dydaktyczna fabuła, potraktowana przez autora i realizatorów z sympatycznym dystansem, służy przede wszystkim teatralnej zabawie, ale jest w niej również miejsce na wzruszenie i refleksje.

12 lipca (niedziela), godz. 16.00 – muszla koncertowa w Parku Zdrojowym:

„LEŚNE PRZYGODY TYMOTEUSZA RYMCIMCI”
To druga część perypetii ulubieńca dziecięcej widowni, wymyślonego przed laty przez Jana Wilkowskiego, sympatycznego misia - Tymoteusza. Tym razem wybierzemy się z Tymkiem na grzybobranie do lasu, gdzie na naszego bohatera czeka wiele niespodzianek. Oczywiście w przedstawieniu nie może zabraknąć znanego już dzieciom chytrego lisa, tym razem w roli myśliwego. W odpowiednim momencie pojawi się również nieco staroświecki, ale jak zawsze opiekuńczy tato niedźwiedź.

19 lipca (niedziela), godz. 16.00 - muszla koncertowa w Parku Zdrojowym:

„ZIELONO MI, CZYLI PIOSENKI NIE TYLKO O MIŁOŚCI”
Piękne utwory poetów piosenki: A.Osieckiej, J.Kofty, K.I. Gałczyńskiego, J. Przybory i innych twórców, znane z wielu znakomitych wykonań, w tym dniu ze szczególną dedykacją dla pań, ale nie tylko. Na scenie Zdrojowego Teatru Animacji wystąpią Diana Jonkisz i Zuzanna Łuczak (aktorki Zdrojowego teatru Animacji) i Adam Jęczmyk z towarzyszeniem pianisty Łukasza Perka.

26 lipca (niedziela), godz. 16.00 – muszla koncertowa w Parku Zdrojowym:

„KARMELEK”
Nasz bohater żyje w wiejskiej zagrodzie, w której każdy ma swoje zadania i obowiązki. Karmelek też chciałby być potrzebny. Próbując znaleźć cel w życiu, szczeniak przeżywa kolejne rozczarowania. Krowa uświadamia mu, że pies nie może dawać mleka; dzięki owcy pojmuje, że z jego sierści nie uprzędzie się wełny; a kura nie pozwala, by szczeniak wysiedział choć jedno jajko. Dopiero kogut zgadza się, aby kundelek wyręczył go w porannym budzeniu. Doprowadza to do małej katastrofy, bo piesek nie umie piać, więc wszyscy następnego dnia... śpią do południa. Karmelek jest zrozpaczony, gdyż czuje się niepotrzebny i gorszy od innych zwierząt. Dopiero gospodarz wyjaśnia mu, że łącząca ich przyjaźń, jest najcenniejszym darem, którym obdarza go Karmelek. Prosta, napisana wierszem sztuka, adresowana do najmłodszych widzów, pełna humoru i działań w które wciągana jest publiczność, w niezwykle przystępny sposób ukazuje, że przyjaźń, oddanie i wierność są więcej warte niż materialne dobra.

Twoja reakcja na artykuł?

17
71%
Cieszy
4
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Jubileuszowy bieg w Szklarskiej Porębie

Swingująco przy Ratuszu

W Tym Sęk na sobotni wieczór

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~dajcie spokój 1-07-2020 16:10
nie dość że jacyś no name żenadierzy wystąpią, to jeszcze narażacie ludzi na złapanie koronki w tłumie.
~Iks 2-07-2020 11:05
do: ~dajcie spokój (16:10)
Dla ciebie no name, pewnie ten teatr widziałeś/aś tylko z zewnątrz, to i aktorów nie znasz. Tylko po co się wyrywasz, by samodzielnie robić za żenadiera?
~ 1-07-2020 16:24
A chaszcze i krzaczory kiedy w koncu wytną?
~Zdruzgotana 1-07-2020 16:49
Będzie więcej ławek? Lubię te koncerty promenadowe ale gdy przygrzewa słonce stać 1,5 godz to trudne zadanie.Jestem niepełnosprawna/ruch/ i nie wytrzymuję stania tyle czasu
~iras 2-07-2020 8:08
Lody i gofry ciekawsze z pobliskich punktów ewentualnie piwko ukradkiem na ławce lub w ogródku gastronomicznym przy teatrze zdrojowym.
~e 2-07-2020 10:10
Znów teatr za darmo! Kultura nie może być za darmo, publiczność - a nie miasto- musi twórcom zapłacić. Tak jak płaci się za książki, bilet do kina, wjazd na Śnieżkę, autostradę itd.
~ 2-07-2020 11:27
do 16:10 jak się boisz wirusa to się zamknij w domu a nie siejesz propagandę , zobacz co się dzieje w hipermarketach i jakoś nikt nie zachorował
~anonim 3-07-2020 20:39
super! w koncu propozycja dla najmlodszych1

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radośnie i bezpiecznie

Cyrk Tarabumba na Stacji Wolimierz

Anka Leśniak. patRIOTki

Stalowe rumaki w Karpaczu

Koncert organowy Františka Vaníčka

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
344
Tak
40%
Nie
55%
Nie wiem
6%