MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

„Lato z robotami” pomysłem na wakacje

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 26 sierpnia 2017, 6:47
Aktualizacja: 7:13
Autor: Kamila Krawiecka–Bryl
Fot. Kamila Krawiecka–Bryl
„Lato z robotami” to nazwa projektu, realizowanego przez Prywatne Centrum Kształcenia Kadr w Jeleniej Górze, który miał sprawić, że najmłodsi nie będą się nudzić podczas wakacji. Czy tak było?

Zajęcia realizowane były w trzech cyklach 5-dniowych i składały się z dwóch modułów. Celem pierwszego modułu był rozwój osobisty uczestników, którzy uczyli się współpracy, wyrażania opinii, rozmów o emocjach i trudnych sytuacjach w ich życiu. Z kolei programowanie robotów miało na celu rozwój zainteresowań informatyką i elektroniką.

Uczestnicy uczyli się planować, myśleć algorytmicznie, podstaw programowania i elektroniki. Młodsze dzieci budowały i programowały roboty LEGO, starsze - montowały i programowały urządzenia oparte o platformę Arduino.

- Warsztaty nie należą do najłatwiejszych, wymagają skupienia, ale myślę, że jak się już wszystkiego się nauczyłem i zrozumiałem, to w przyszłości może mi się to przydać. Nauczyliśmy się np. programować światła drogowe. Dla osób, które chcą zajmować się informatyką to przydane warsztaty – mówił jeden z uczestników projektu „Lato z robotami.”

- Te warsztaty to była szansa dla najmłodszych na rozwój osobisty – mówiła Jolanta Ratyńska, wiceprezes Fundacji AKTYWNI XXI

Warsztaty pn. „Lato z robotami” realizuje Fundacja AKTYWNI XXI, a współfinansuje Miasto Jelenia Góra. Programem objęto 34 dzieci w trzech grupach. Partnerami w projekcie są Szkoły Podstawowe nr 10 i 13 oraz Stowarzyszenie Ziemia Aktywnych z Wojcieszowa.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Plac zabaw już wkrótce

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Przetarg na kolejną stację

Czyżby Andrzej Duda?

Trwa nabór do Straży Granicznej

Marszałek Sejmu w Kowarach

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
728
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%