MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Lato z rakietą – zapisz dziecko na bezpłatne zajęcia!

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 7 lipca 2012, 9:49
Aktualizacja: Niedziela, 8 lipca 2012, 8:39
Autor: Angela
Fot. Organiatorzy
Na jeleniogórskich kortach tenisowych od początku lipca do 31 sierpnia organizowane są nieodpłatne półkolonie dla dzieci, na których mogą one trenować tenis ziemny pod okiem doświadczonych trenerów.

Rok szkolny się zakończył, dzieci rozpoczęły zasłużone wakacje. Rodzice szukają sposobów by jakoś zagospodarować im ten cenny czas, najlepiej jak najniższym kosztem. Taką możliwość daje jeleniogórski MOS organizując darmową naukę gry w tenisa na kortach przy ul. Sudeckiej. Dostarczają dzieciom wszelki niezbędny sprzęt, udostępniają zarówno korty, jak i doświadczonych opiekunów.

- Ideą całego przedsięwzięcia było stworzenie dla dzieci możliwości aktywnego spędzenia wolnego czasu, bez finansowego obciążania ich rodziców. Uważam, że w obecnej chwili tenis w Jeleniej Górze przestał być tak popularny jak kiedyś, dlatego takimi przedsięwzięciami próbujemy to zmieniać. Chcemy pokazać że korty tenisowe nie muszą stać odłogiem na mapie Jeleniej Góry. Kiedy ja zaczynałem moją przygodę z tenisem, niestety takie zajęcia nie były organizowane, a szkoda, bo być może obecnie byłoby więcej jeleniogórskich graczy - mówi Mateusz, jeden z opiekunów, który grę w tenisa trenuje od 8 roku życia.

Obecnie grupa uczęszczających dzieci i młodzieży liczy około 30 osób, a jest to dopiero pierwszy tydzień półkolonii. Przedział wiekowy uczęszczających jest bardzo duży - od 4-letnich dzieci aż po 16-lenią młodzież.

- Organizatorzy mają genialne podejście do tego co robią - mówi jedna z mam. - Moje dzieci na początku bały się wziąć do ręki rakietę, a po kilku zajęciach, nie chcą się od niej oderwać. Niestety kory są bardzo słabo rozreklamowane, ja sama dowiedziałam się pocztą pantoflową o takich zajęciach i widząc jaką radość sprawia to moim pociechom, nie żałuję że tu z nimi przychodzę - dodaje.

Zajęcia trwają od godziny 9.00 do 11.00. Rodzice i dzieci podkreślają że zarówno organizacja , jak i warsztat prowadzonych zajęć jest kapitalny.
- Jest super! – mówią zgodnym chórem dzieci.

Warto więc skorzystać z okazji!

- Rodzice, dajcie swoim dzieciom możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu, bo to Was nic nie kosztuje, a może dać Waszym pociechom wiele radości!– zachęcają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Bałaganiarz zapłaci

Stadion nie dla kibiców – jak długo? [aktualizacja]

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Iza 7-07-2012 15:52
gdyby lekcje tenisa nie powalały z nóg to tenis nadal byłby popularny i nic by nie leżało odłogiem!
~! 7-07-2012 19:02
Chyba chodziło Pani o ceny. Ale nie uważam, żeby były wysokie. Moje dziecko chodzi od dwóch lat, uczy się w grupie i wcale nie jest drogo.
~ile 7-07-2012 19:27
W takim razie ile kosztuje w grupie? posze o informację.
~TATUŚ.. 7-07-2012 20:16
A CO TO DZIECKO ?
~przempe 7-07-2012 20:30
Po tytule sądziłem że o jakieś katiusze chodzi...
~nnn 7-07-2012 21:36
A kto, prowadzi zajęcia ? Proszę o nazwiska tych doświadczonych trenerów. Ha ha ha
~Justyśka 10-07-2012 12:09
Zastanówcie - co krytykujecie i z czego się śmiejecie! Ktoś w końcu wyszedł z inicjatywą zorganizowania darmowych zajęć dla dzieci, rodzice mają chwile czasu dla siebie, maluchy fajnie się bawią, mają jakąś alternatywę zamiast codziennie grzebać w przydomowej piaskownicy - a Wy to krytykujecie?
~ola 13-07-2012 10:31
To bardzo polskie krytykowac zza komputera a nic nie robic !! Super inicjatywa .. oby takich wiecej !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Moja Mała Ojczyzna – konkurs

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Spacery z przewodnikiem po centrum i Cieplicach

Likwidacja schroniska

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
470
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%