MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Lato w krainie zamków

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 25 lipca 2010, 9:00
Aktualizacja: 9:01
Autor: Natasza
Fot. Natasza
W miniony piątek zakończył się trzeci turnus półkolonii w „Przystani Twórczej” Cieplickim Centrum Kultury.

Najmłodsi letnicy wsiedli do wehikułu czasu i przenieśli się ze współczesności do średniowiecza. Tematem zajęć była – tak jak w poprzednim tygodniu – kraina fortec, warowni i pałaców, czyli „Zamkolandia”.

Od minionego poniedziałku dzieci poznawały kulturę i tradycje średniowieczne poprzez taniec, śpiew, prace plastyczne oraz wycieczki. Odwiedzili między innymi sobieszowski zamek Chojnik, gdzie spotkali się z Księżniczką Kunegundą. Ta – choć jest bohaterką legendy – dla dzieci zrobiła wyjątek i ukazała się w pełnej krasie, aby służyć najmłodszym za przewodniczkę po burzliwych dziejach fortecy.

W upalne dni, dla ochłody, uczestnicy półkolonii wybrali się także na basen. No a kiedy pogoda się zepsuła, nie pozostało nic innego, jak spędzić trochę czasu we Twórczym Zamku. Właśnie wtedy dzieci przygotowywały piątkowy bal. Powstały średniowieczne stroje, kielichy i wszelkie dekoracje.

W sierpniu do przeszłości
Dzieci były bardzo zadowolone i na pewno większość z nich wróci do Przystani Twórczej, gdzie także i w sierpniu odbędą się półkolonie. 2 sierpnia ruszy czwarty turnus o motywie przewodnim „Przeszłość”, na który są jeszcze wolne miejsca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Przebudowa drogi nr 2273D

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 25-07-2010 16:44
"Zamkolandia" .. to taka pamiec po Niemcach ?
~kiki2 26-07-2010 8:00
w średniowieczu to jeszcze Piastowie rządzili Dolnym Śląskiem, a Niemcy...? Zdziwiłbyś się gdybyś wiedział/a ilu ich potomków mieszka w Jeleniej, Cieplicach, Sobieszowie (i co z tego że obecnie mają bardziej polskie nazwiska - tu jest ich Heimat, tu ich tęsknota za przeszłością)
~ ..do kiki2 26-07-2010 14:22
.. wiem ! "Co kiedys było juz nie powróci.To co nastąpi moze zapomnienie przywrócic" .. i w to wierzę i cieszę się na *Fajną Sąsiadkę Elisabeth von Küster !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bestie A. Cieślińskiej w Muzeum Przyrodniczym

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Będą remonty ulic

Czyżby Andrzej Duda?

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
818
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%