MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Lato w BWA. Warsztaty dla najmłodszych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 19 lipca 2011, 13:57
Aktualizacja: 14:01
Autor: Petr
Fot. Petr
Dzisiaj, 19 lipca w Biurze Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze odbyły się warsztaty dla dzieci w wieku przedszkolnym. Tym razem, w ramach jednego z cyklicznych przedsięwzięć organizowanych corocznie w BWA maluchy „pobiegały” po galerii, zapoznały się z wystawą prac Bohdana Butenko, a później rozpoczęły wielkie rysowanie.

Warsztaty dla dzieci w wieku przedszkolnym, które odbyły się dzisiaj w jeleniogórskim Biurze Wystaw Artystycznych prowadził Grzegorz Jędrasiewicz. Najpierw, pan Grzesio, jak określiły go przedszkolaki, wprowadził młodych adeptów sztuki w wystawę prac Bohdana Butenko, po czym rozpoczął wraz z nimi wielkie rysowanie.

– Już od wielu lat współpracujemy z BWA w Jeleniej Górze. Dzieci wręcz uwielbiają warsztaty prowadzone przez pana Grzesia, który każdego roku przedstawia im najróżniejsze wystawy; omawia z nimi tematy historyczne, patriotyczne, zagadnienia związane z malarstwem, sztuką itp. Co ważne, pan Grzesiu kładzie nacisk na edukację przez dobrą zabawę – mówiła nam Anna Kaczmarczyk, dyrektor niepublicznego przedszkola „Stokrotka” w Jeleniej Górze.

Istotnie bowiem, po każdych z cyklicznych warsztatów w BWA przedszkolaki przedstawiają w formie rysunków to, co zapamiętały z opowieści pana Grzesia lub zaobserwowanej wystawy. Kolejne warsztaty, tym razem dla dzieci w wieku od 9 do 12 lat w dniach 23-26 sierpnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Teraz mazur z "Halki"  

Chcą edukować o regionie  

Zaczytaj się z Jelonką.com

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Piipi Jelonkowa 19-07-2011 22:42
~ Piękna to sprawa ! ..gdy dzieci pod opieką Dobrych Pedagogów poznają radośc .. malowania !
~Mona 20-07-2011 11:48
Wystawę polecam młodym i "starym" do obejrzenia. Wystawa p. Butenki jest dla każdego bez względu na wiek. Młodszym, dzieciom można w formie zabawy poczytać opowiastki okraszone świetnymi rysunkami! Byłam, widziałam - jest co oglądać i co poczytać! POLECAM!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Drastyczne billboardy

Będzie nowa biblioteka w Wojkowie

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Zauroczeni Karkonoszami – zaproszenie na wernisaż

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1341
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%