MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Lato bez nudy w ODK

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 2 lipca 2011, 9:04
Aktualizacja: 9:05
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Spektakle teatralne, wyjścia na basen, przejażdżki konne i motorówką po jeziorze to tylko niektóre z atrakcji, jakie przewidziano dla dzieci z letnich półkolonii „Wakacje bez nudy”, zorganizowanych w Osiedlowym Domu Kultury. Zajęcia rozpoczęły się 27 czerwca i potrwają do 22 lipca.

Dzieci, od godziny 8.00 do 16.00, uczestniczą w zajęciach teatralnych, plastycznych, szachowych i komputerowych. Nie brakuje gier i zabaw sportowych, a także rozgrywek tenisa stołowego. Integracyjną funkcję spełniają także ogniska z pieczeniem kiełbasek.

Młodzi letnicy prezentowali już swoje umiejętności w zabawie „Mam talent”, a w akcja „Mikrofon dla wszystkich” pozwoliła na popisanie się dzieci w dowolnych utworach, takich jak skecze, piosenki i wiersze. We wtorek uczestnicy półkolonii byli na wycieczce autokarowej w stadninie koni w Komarnie, a w środę mieli okazje obejrzeć przedstawienie „Zaczarowany balon” w wykonaniu Teatru „Na walizkach” z Wrocławia.

Wkrótce dzieci ruszą na wycieczki m.in. do Pławnej, Przesieki, czy też do Pilchowic nad zaporę, gdzie będą pływać motorówką, a po wodnych przejażdżkach upieką kiełbaski przy ognisku. Ciekawie zapowiadają się także zajęcia w studiu telewizyjnym zorganizowane pod hasłem „Marzenia się spełniają, chcę zostać dziennikarzem”.

Jeleniogórski Teatr Maska przedstawi dzieciom spektakl „Złota rybka”, a Teatr Dobrego Humoru z Wałbrzycha wystawi „Podróż za uśmiech”. Na zakończenie kolonii przewidziana jest dyskoteka lub wyjazd na basen.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 2-07-2011 12:48
Taa a co starsi maja robic?
~Sir Galahad 2-07-2011 14:24
Ludzie czy już sami sobie fajnie czasu nie potraficie zorganizować? Musi wam jakiś urzędnik to robić? Książkę sobie poczytaj jak co robić nie masz, albo pochodź po Rudawach czy Karkonoszach. Fotografuj i załóż fotobloga. Płytę sobie puść. Z dziewczyną się umów. Napisz piosenkę. Zacznij uprawiać jogging, albo nordic walking. Masz jakieś zainteresowania? To jakiś zespół wyuczonej bezradności i chroniczny marazm? Ludzie co się z wami dzieje?
Piipi Jelonkowa 2-07-2011 15:35
~BRAVO ! ..dla Organizatorów ! .. bo dzieci odnadają radosne-wakacyjne słoneczko ! ~WIADOMO .. w ODK
~siema 2-07-2011 17:11
A ja bym chciał pracować przez wakacje, a pracy nie ma :( skończyłem liceum, na ulotkach się nie dorobię, na kelnera/recepcję chcą tylko kobiety, a na ochroniarza grupę inwalidzką :-////
~ 3-07-2011 12:34
Najgorsze, że na ochroniarza chcą tylko II grupę, czyli taką z niezdolnością całkowitą do pracy, więc właściwie o co tutaj chodzi? III grupa nie, a II nie może pracować, więc jak ci z II grupą mogą pracować w ochronie?
~... 3-07-2011 21:30
No w tym roku to się ODK postarało... dzieci wyglądają na zadowolone :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Patrole w Kamiennej Górze

Krakowska w budowie

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Wóz strażacki w nagrodę

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
354
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%