MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Lato bez nudy na Zabobrzu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 13 lipca 2010, 8:00
Aktualizacja: 8:01
Autor: Natasza/Gabi
Fot. Gabi
W Osiedlowym Domu Kultury trwają półkolonie letnie dla dzieci pod hasłem „Wakacje bez nudy”. Czas upływa dzieciom na zabawie, zwiedzaniu Jeleniej Góry i jej okolic oraz zdobywania nowych doświadczeń. Wczoraj wszyscy obejrzeli projekcję ciekawego filmu.

Uczestnicy w wieku 7-12 lat malowali, bawili się, grali w gry komputerowe, rozrabiali i cieszyli się z wycieczki na basen. To najbardziej oczekiwany punkt programu pobytu na półkoloniach. Ale oprócz mokrych przygód spotkały ich też te lądowe jak na przykład wyjazd do stadniny koni w Komarnie, gdzie mieli możliwość przejażdżki konnej. Miłe wspomnienia zostały także po rejsie motorówką po Jeziorze Pilchowickim, czy też po wyprawie do Przesieki nad wodospad

A gdy pogoda nie sprzyjała lub dzieci były zmęczone nachodził moment na pracę w ODKu. Na spotkanie z kulturą zagościł Teatr Dobrego Humoru z Wałbrzycha ze spektaklem „ Czarodziejski ksylofon” i Teatr „Klasyka”
Wraz z słynnym „Małym Księciem”. Do tego doszły zajęcia plastyczne na przykład w plenerze pod tytułem ”Malowane kamienie”, seanse filmowe, wspólne karaoke i miłe chwile spędzone z koleżankami i kolegami.

Wczoraj uwagę najmłodszych przykuł duński film pt.: „Święta Karli”. Choć projekcja była w wersji oryginalnej, z napisami (czytanymi przez jednego z pracowników ODK), dzieci z zaciekawieniem oglądały film. Bardzo zaciekawiła je opowieść o dziewczynce, która – żyjąc w rodzinie pełnej konfliktów – postanawia uciec w swój własny świat.

Dumne i zadowolone opiekunki twierdzą, że nie mają większych problemów z pociechami. Dodatkową ulgą jest ich wiek, którego średnia wynosi ok. 9 lat.
Półkolonie w ODKu trwać będą do 23 lipca i mają w zanadrzu jeszcze wiele wspaniałych, słonecznych niespodzianek. Uczestnicy już na pewno nie mogą się doczekać kolejnego, kolejnego i jeszcze kolejnego dnia. Jutro o godzinie 12:00 odbędzie się spektakl w wykonaniu Teatru Dobrego Humoru z Wałbrzycha pt.: „Gagatek”. Impreza jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Remont hali sportowej

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Wzrost bezrobocia w powiecie lwóweckim

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~olo 13-07-2010 8:53
Lato bez nudy? no tak Polańskiego już puścili
~@olo 13-07-2010 11:40
bardzo zabawny jesteś
~ 13-07-2010 15:33
Miejmy tylko nadzieje, ze w czasie gier komputerowych beda zablokowane pewne "stronki". Bop niektore szkoly podstawowe drzemia, a dzieci na lekcji informatyki surfuja......
~ 13-07-2010 17:35
A kiedy zacznie dziać się coś dla młodzieży ? studentów? licealistów ? w ogóle btw. czy może jest pomysł na kontynuację tych hip hopowych czy rapowych koncertów ? co odbywały się na zabobrzu ?
~ 19-07-2010 19:43
ttttttttttttttttt
~ 19-07-2010 19:44
taaaaaaaaaaaaaaaa

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bobry na Zabobrzu

Zebrali 3 tony odpadów

Festiwal Kolorów w Kamiennej Górze

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2053
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%