MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Łatanie na szybko

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 19 marca 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Krzysztof Knitter
Niewiele czasu zabrało drogowcom uzupełnienie asfaltem wyrwy przy urzędzie miejskim. W innych miejscach długo trzeba na takie roboty czekać.

Ubytek o długości kilkunastu metrów był zapewne spowodowany koniecznością wymiany krawężników przy chodniku ulicy Sudeckiej. Nie ułatwiał przejścia pieszym. Sprawę „załatwiono” w piątek. Ekipa drogowców niemal ekspresowo wylała nowy asfalt i go wygładziła.

Nie chciano nam zdradzić, czy ekspresowe tempo działania drogowców to wynik sąsiedztwa urzędu. Trudno jednak nie przypuszczać, że jedno z drugim nie miało związku.
– Do części wydziałów, które mieszczą się w gmachu przy ulicy Sudeckiej, przychodzi sporo petentów. Nie można zastawiać na nich pułapek – usłyszeliśmy w wyjaśnieniu.

Tymczasem wielu jeleniogórzan, którzy mieszkają przy dziurawych lub pozbawionych nawierzchni ulicach, o tak szybkiej interwencji służb drogowych może tylko pomarzyć. Wyrwy w ulicy Jeleniej straszą już od kilku lat. Nawierzchni nie ma część Wiejskiej. Dla okolicznych mieszkańców to gehenna, zwłaszcza teraz, po deszczach, kiedy jest mokro i grząsko.
Ulica Warszawska, Nadbrzeżna i wiele innych to trakty, na których wciąż jest podobny problem.
– Oczywiście nie liczymy, że zrobią nawierzchnię w kilka dni, ale tu nawet promyczka nadziei na remont nie widać – mówią ludzie z Wiejskiej.

Trwa remont sieci ulic w Cieplicach. Prezydent Marek Obrębalski oficjalnie przeprosił mieszkańców tej części miasta za uciążliwości, zapewniając, że zostaną one wynagrodzone poprzez efekty modernizacji.

Drogowcy cieszą się w sumie, bo stan nawierzchni ulic jest po tegorocznej zimie względnie dobry, zwłaszcza w porównaniu do gehenny sprzed roku, kiedy trzeba było łatać niemal wszystkie bardziej uczęszczane trakty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Cieplickie place

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Łagodny wyrok za zakatowanie kota

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~xxx 19-03-2007 11:09
łataja bez pucy !!!
~Drogowiec 19-03-2007 12:25
Należy być modnym i mówić, że za czasów z-cy Prezydenta - J.Sarzyńskiego w ogóle nie remontowano dróg, a pozimowe wyrwy były niełatane przez całe lato - a teraz, za czasów z-cy Prezydenta - J.Łużniaka wszystko idzie w ekspresowym tempie, a stanu dróg w Jeleniej Górze mogą nam pozazdrościć Niemcy i Włosi.
~zabobrzanin 19-03-2007 12:52
a widział ktos stan ul. Sygietyńskiego szczególnie odcinek od nowej poczty do kościoła ?? tam jest dopiero zabawa, dziury są od miesiąca ale widać nikt z naszych wodzów tam nie jeżdzi
~Angel 19-03-2007 13:44
ja osobiscie jestem zdania ze szybciej powinni sie drogowcy zajac zapadnietym chodnikiem przy mzk niz mala wyrwa przy urzedzie. Powiedzmy sobie szczerze, to panie urzedniczki w swoich garsonkach chcialy zalatac dziure zeby autobus nie ochlapywal kreacji za tysiace zlotych :)
~Dajmossoo 19-03-2007 14:31
Wodą podejdzie pierwszy przymrozek i wszystko pójdzie w cholere
~zibi 19-03-2007 15:20
moim skromnym zdaniem remonty ulic w naszym miescie robione sa niefachowo. Uzywane sa betonowe krawezniki - przeciez te przy Urzedzie Miasta byly wymieniane zaledwie kilka lat temu (o ile mnie pamiec nie myli w 1998-9). I co? I trzeba bylo je wymieniac. Gdyby zastosowano porzadne (tak jak to sie robi np.we wroclawiu) wytrzymalyby zapewne 100 lat - dowod - poniemieckie krawezniki, ktore mimo remontow nadal sa wykorzystywane - np. na ul. Wojska Polskiego, ul. 1-go Maja, ul. Nowowiejska, itp.). Podobne jak przy UM dziadoskie krawezniki uzywa sie niemal przy wszystkich remontach. Efekt jest taki, jak chocby na skrzyzowaniu Jana Pawla II i Grunwaldzkiej - tam tez krawezniki sa do wymiany. Czy nie mozna raz a porzadnie...
~też zabobrzanin III 19-03-2007 15:38
Faktycznie szybkiej interwecji drogowców wymaga wyżej wymieniony przez "Zabobrzanina" odcinek ulicy Sygietyńskiego. Polecamy się !!!!!!!
~Mieszkaniec J.G. 19-03-2007 18:39
ul.KOZIA, Osiedle Robotnicze to dopiero dziury
~kierowca 19-03-2007 19:59
a na dziłkowicza połozyli ka...lize a jak rozkopane było tak jest księzycowy dukt.Zapraszamy na wspaniałe Fotki .Co to jednak obchodzi władzunie ,koło urzedu przeciez szybko i fachowo .naprawde zaprawszamy na sesje fotograficzną
~jeż 19-03-2007 20:33
Ten tekst warto a...lizować w kontekście "Prezydent przeprasza"Brzydka rzeczywistość skrzeczy na tle iluzji przeprosin.
~student 20-03-2007 0:00
a na Kusocińskiego w Sobieszowie do nawet nie mogą tłucznia wysypac, dziura na dziurze, a zimą trzeba bylo sobie gruba warstwe sniegu łopatą odrzucac, zeby do niego dojsc a co dopiero dojechac. swoja droga ta łopata az mi sie połamała. wkurza mnie fakt, ze na pobliskiej ulicy Dembowskiego wlepiane są mandaty mieszkancom za to, ze nie odsnieżaja lub nie zamiataja chodnika. Prezydencie zrob cos z tym!
~irek 20-03-2007 7:38
a ja do tej układanki dokładam jescze Małcużyńskiego bo są tam same dziury a na oswietlenie ulicy nie ma chyba zadnych perspektyw
~IXI 21-03-2007 23:18
Gdyby ta dziura była dłużej nie załatana zapewne uzyskała by tytuł "Dziury im. prezydenta Obrembalskiego". Poprzedni prezydent już tego doświadczał.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Promesy dla gminnych jednostek OSP

PSZOK tylko bez zaległości

Materiały wybuchowe przejęte przez CBŚP

Bezpieczne place zabaw

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
508
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%