MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Lasy zakazane, choć to nie wskazane

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Poniedziałek, 1 września 2008, 9:24
Aktualizacja: 9:24
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Niemiłą niespodziankę mogą przeżyć turyści udający się w okolice Mirska, aby odpocząć pośród urokliwego krajobrazu przedgórza izerskiego.

Straż leśna napomina zmotoryzowanych o zakazie wjazdu na drogi, choć nie informują o tym żadne znaki. – Nie ma nawet śladu po jakimkolwiek napisie, znaku czy ostrzeżeniu, że wjazd jest tu zakazany – mówi turysta z Jeleniej Góry, który w niedzielę pojechał ze znajomymi na piknik do wsi Kotlina blisko Mirska.

Biesiadnicy przeżyli niezbyt miłe chwile, kiedy podjechał do nich strażnik leśny i zagroził karą za złamanie zakazu wjazdu. – Można tu się poruszać tylko za pozwoleniem wydanym przez Nadleśnictwo Świeradów – usłyszeli turyści. – Dowiedzieliśmy się o tym od tego pana. Straż leśna, skoro jest taka gorliwa, mogłaby o tym poinformować za pomocą znaku drogowego lub tablicy. Jest co prawda szlaban, ale otwarty – mówi zainteresowany.

Strażnicy leśni mogliby także zadbać o budkę, która znajduje się na polance nad wsią. Jest zniszczona przez „turystów”, którzy chcą po sobie pozostawić rozmaite znaki. Śmiecą i ryją w drewnie niekoniecznie cenzuralne napisy. Jakoś to straży leśnej w niczym nie przeszkadza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radny chce upamiętnić synagogę

Odbudują zbiorniki

Zgrzyt w KO – kandydatka rezygnuje

Komentarze (9) Dodaj komentarz

KochaSJG1983 1-09-2008 10:48
Najpierw niech zrobią jakiekolwiek znaki drogowe informujące o tym, że tam obowiązuje zakaz wjazdu wszelkimi pojazdami mechanicznymi, a dopiero potem napominają i wlepiają mandaty. Według mnie takie coś o d można rozbić...
piipi 1-09-2008 10:51
~adi 1-09-2008 10:53
bo straż woli zabierać jagody zbieraczom a potem sprzedaje je na skupie,oczywiście nie osobiście,wstyd!
~ 1-09-2008 14:03
Marobu ki su e tych instytucji i osób od zakazów, że człowiek nie wie kto i po co takie bzdety wymyśla i co giorsze egzekwuje. Niegługo Podsołtys Gaci ( wieś pod Oława) będzie zabraniał przejażdu przez wieś bo mu kury nie chcą sie nieść. Jak dalej będą się szerzyły równie idiotyczne zakazy bez uprzedniego ich zalegalizowania i oznakowabuia to Ziemia będzie dla Ziemniaków, Księżyc dla księży o reszta holoty po ściśnięciu do masimum wysłana zpstanie w kosmos beaz biletu powrotbe, Aha Zostanie jeszcze grupa nawiedzonych
~Maruda 1-09-2008 14:06
Marobiło się tych instytucji i osób od zakazów, że człowiek nie wie kto i po co takie bzdety wymyśla i co giorsze egzekwuje. Niegługo Podsołtys Gaci ( wieś pod Oława) będzie zabraniał przejażdu przez wieś bo mu kury nie chcą sie nieść. Jak dalej będą się szerzyły równie idiotyczne zakazy bez uprzedniego ich zalegalizowania i oznakowabuia to Ziemia będzie dla Ziemniaków, Księżyc dla księży o reszta holoty po ściśnięciu do masimum wysłana zpstanie w kosmos beaz biletu powrotbe, Aha Zostanie jeszcze grupa nawiedzonych
~ 1-09-2008 14:21
zgodnie z ustawą o lasach państwowych nie muszą być żadnych znaków zakazu
~Sabath 1-09-2008 19:33
do ~adi też mi się tak wydaje ;-)
~Turysta 1-09-2008 21:02
Jest to droga asfaltowa.Dojazd od strony Gierczyna lub Orłowic.Na górze ,za spalonym schroniskiem harcerskim jest otwarty biało-zielony szlaban.Nie ma zakazu przejazdu.Przed dwoma laty kilka razy przejeżdżałem z przyjaciółmi tą drogą.Zatrzymywaliśmy się przy drewnianej,zadaszonej wiacie obok małego jeziorka.Siadaliśmy przy stole,kosumując domowy prowiant omawiliśmy różne sprawy towarzyskie.Bardzo mile wspominam te wyprawy.Jestem zaskoczony zakazem jazdy asfaltową drogą w lesie i pobytem w wymienionym miejscu.Opisany w artykule fakt zagrożenia mandatem przez strażnika leśnego oraz żądanie pozwolenia na pobyt w lesie -uważam za dyskryminację i ograniczenie swobód obywateli.
nol_ 2-09-2008 8:31
Jeśli znak drogowy zamazany jest sprayem to dalej obowiązuje ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nad Śnieżnymi Kotłami

Termy zapraszają na coś pysznego...  

PiS ujawnił listy kandydatów

Będą nowe szatnie na stadionie

Rozdano kwiaty za elektroodpady  

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
591
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%