MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Laski Jerzego Jakubowa w Muzeum Przyrodniczym

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 20 czerwca 2016, 16:03
Aktualizacja: 16:05
Autor: K–M
Fot. Archiwum Muzeum
Drewniane laski m.in. pasterskie, turystyczne i egzotyczne, a także kobiece akty będzie można oglądać w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze przez całe wakacje. Wernisaż wystawy odbędzie się 21 czerwca (wtorek), o godzinie 16.30. Wstęp wolny.

Jerzy Jakubów jest wszechstronnym artystą (rzeźbiarzem, grafikiem, ilustratorem książek), a ponadto kolekcjonerem lasek pasterskich, pielgrzymich i innych, które od lat gromadzi. Pracownię ma w starej wieży ciśnień w Kowarach-Wojkowie.

Jego pasja kolekcjonerska łączy się z zamiłowaniem do historii Karkonoszy, którą z zapałem bada, a także z chęcią przywrócenia pamięci o zapomnianych tradycjach naszego regionu.

Także jego twórczość graficzna łączy się z miejscem, w którym tworzy i nawiązuje do tradycji XIX-wiecznej grupy grafików kowarskich. Jakubów jest również kontynuatorem idei sztuki Józefa Gielniaka, którego był jedynym uczniem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Promesa dla powiatu

Kto dyrektorem teatru?

PiS apeluje do mieszkańców

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 20-06-2016 21:18
Ciekawe czy można wyżyć z robienia lasek.
~co komu pasuje 20-06-2016 21:42
Niektórzy wola podpierać się laska, a nie kula. .
~ 21-06-2016 8:53
zapytaj Radsika
~ciekawe 21-06-2016 10:59
Tu nie chdzi o laske jako podporę chromego, tylko o te czesc raczki. Pani Augustowa Potocka jako podporę na starość uzywala laski swojego meza, / był miłośnikiem koni/ z raczka w kształcie końskiego lba inkrustowanego srebrem. Dawniej laski, to były dziela sztuki i tak to należy postrzegać. Wokulski nie podpieral się laska, ale nosil ze soba , bo taka była moda.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dużo drożej za śmieci

Wizualnie w BWA

Sudety w Gościńcu

Alan Pajer wkrótce w Książnicy

Giną woreczki na psie odchody

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
600
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%