MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Laserowe strzelanie połączone z bieganiem

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 14 maja 2017, 20:24
Aktualizacja: 20:27
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
Stadion przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze gościł w minioną sobotę (13.05) miłośników aktywnego trybu życia, którzy chcieli spróbować swoich sił w letnim biathlonie. Część uczestników doskonale znała już specyfikę tej dyscypliny sportu, ale przede wszystkim był to "Biathlon dla każdego".

Podobna impreza odbyła się już rok temu - w Sobieszowie, na terenie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej, ale tym razem organizatorzy chcieli wyjść do ludzi - bliżej centrum miasta, aby więcej mieszkańców miało okazje zapoznać się z letnią odmianą biathlonu. - Uczestnicy biegną na nogach, strzelają z broni laserowej, która jest bezpieczna i można ją rozstawić w każdym miejscu. Często robimy to w centrach miast - powiedziała Joanna Badacz, dyrektor ds. sportu w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie.

Najmłodsza uczestniczka miała 3 latka, a w sumie wystartowało około 160 osób - nie tylko z Jeleniej Góry, ale również z Żor, Wrocławia, Gliwic, Wałbrzycha i innych miejscowości, bowiem walczą o czołowe miejsca w całym cyklu zawodów pod egidą Polskiego Związku Biathlonu. - Chcemy, aby to była cykliczna impreza i mamy nadzieję, że za rok również wystartujemy na stadionie przy ul. Złotniczej - dodała organizatorka "Biathlonu dla każdego".

Joanna Badacz przyznaje, że część zawodników właśnie poprzez edycje letnie zaczyna swoją przygodę z tradycyjnym biathlonem - w warunkach zimowych.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowa posada dla radnej

Nasi szachiści trzeci na Dolnym Śląsku!

Maluchem na rajd

Wsparcie strajkujących

Piękna walka młodych siatkarzy

ZNP zaprasza na "czarny marsz"

Protest oświaty

Znakomity występ młodego fightera!

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
425
Tak
66%
Nie
31%
Nie wiem
3%